Одеський юрист запропонував схему виключення росії з Ради Безпеки ООН

Одеський юрист Денис Кешкентій звернувся до президента України Володимира Зеленського з електронною петицією щодо внесення на найближче засідання Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй резолюції про відсутність повноважень представника російської федерації у Раді Безпеки ООН.

Юрист нагадав, що 28 червня президент вже звертався до ООН із закликом виключити росію зі складу Ради Безпеки.

"Я закликаю вас позбавити делегацію держави-терориста повноважень у Генеральній Асамблеї ООН, і це можливо. Це необхідно. Це справедливо! Це чесно! Росія не має права залишатись у Радбезі", - процитував юрист тодішню промову президента. 

Однак окрім справедливості, на думку Дениса Кешкентія, є також більш юридичні підстави виключення росії з Ради Безпеки.

"Нинішня присутність уряду Російської Федерації в Раді Безпеки ООН – це наслідок обману, що здійснив президент російської федерації Борис Єльцин. Урядом Російської Федерації була винайдена формула, в якій "Російська Федерація" – це нове ім'я «СРСР», а відтак "СРСР" продовжує засідати в ООН під новим ім'ям "Російська Федерація". Про цю начебто "зміну назви" президент російської федерації Борис Єльцин повідомив Генерального секретаря ООН – Хав'єра Переса де Куельяра, в своєму листі 24 грудня 1991 року. В Раді Безпеки ООН в той час головував представник СРСР Юлій Воронцов, який оголосив лист Бориса Єльцина, змінив табличку "СРСР" на "Російська Федерація" та продовжив головувати в Раді Безпеки ООН, начебто представляючи той самий Радянський Союз під новою назвою. Проте, насправді "Радянський Союз" не змінив свою назву на "Російська Федерація", а взагалі припинив своє існування, що було абсолютно чітко і недвозначно закріплено в Угоді про створення Співдружності Незалежних Держав ("Біловезька угода") від 8 грудня 1991 року", - зазначив юрист.

Він також нагадав про прецедент, коли Генеральна Асамблея фактично визнала, що в Раді Безпеки, місце постійного члена, також досить довгий час (з 1949 по 1971 р.) неправомірно займали представники уряду Чан Кайші. 25 жовтня 1971 року, Генеральною асамблеєю ООН, була прийнята Резолюція №758 "Відновлення законних прав Китайської Народної Республіки в ООН". Тобто Генеральна Асамблея на підставі ст. 18 Статуту ООН має право вирішувати, хто саме може представляти постійного члена Ради Безпеки в ООН. 

З огляду на цей випадок, юрист запропонував президенту свій текст проєкту резолюції.

У 2015 році Денис Кешкентій балотувався в міські голови Одеси. Проте Одеська міська виборча комісія швидко ухвалила рішення скасувати його реєстрацію кандидатом на цю посаду. 

Того ж року він звернувся із позовом до Окружного адміністративного суду Києва про визнання незаконним та скасування наказу Державної фіскальної служби про призначення начальником Одеської митниці Юлії Марушевської. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Постійна комісія з питань планування, бюджету і фінансів Одеської міської ради під час засідання 26 вересня вирішила винести на розгляд сесії Одеської міської ради питання про сплачення 100 мільйонів гривень.  Таке рішення Департамент фінансів пропонує через те, що Національний банк України збільшив облікову ставку, тож відсоткові ставки по кредитам зростатимуть, повідомляє … читати далi

Один із співавторів чинного герба міста Одеса - художник-сценограф громадський діяч Григорій Фаєр помер 26 вересня в Одесі. Про це у Facebook, повідомив завідувач літературної частини Одеського театру ляльок Юрій Ющенко. "Сьогодні рано-вранці цей світ покинув Григорій Фаєр - видатний одеський художник-сценограф і живописець, заслужений діяч мистецтв України, спортсмен, письменник, … читати далi

Представники Служби безпеки України затримали в Одесі представника правоохоронних органів та двох учасників злочинного угруповання за скоєння грабежу, вчиненого в особливо великих розмірах та в умовах воєнного стану. Як повідомили в Одеській обласній прокуратурі, до правоохоронних органів надійшла інформація про те, що троє чоловіків, з метою збагачення, планують напад на мешканця Одеси, … читати далi

Регіональне відділення Фонду державного майна України по Одеській і Миколаївській областях виставило на приватизацію контрольний пакет акцій ПАТ "Машинобудівне виробниче обʼєднання «Оріон»". Про це повідомили у пресслужбі Фонду. "З 1973 року завод виготовляв компресори та холодильне обладнання, але виробництво не функціонує з 2004 року, а основний вид діяльності наразі – оренда … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР