Бюджет-2022, висотка на Торговій та земля для консула: за що голосуватиме завтра Одеська міська рада

02 листопада 2021 р. 16:20

Одеська міська рада сесія

Одеська міська рада оприлюднила проєкти рішень Х сесії VIII скликання. Вчергове порушено законодавство. Йдеться про вимоги пункту 3 статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації" щодо оприлюднення проєктів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування не пізніш як за 10 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття. Проте міськрада переважну більшість проєктів рішень опублікувала на сайті після 20 жовтня.

Отже, ІзбірКом відібрав найцікавіші. 

1. Бюджет наступного року

Доходи бюджету Одеської міської територіальної громади закладено у сумі 12 млрд 432 млн 565 тис. 320 гривень (доходи загального фонду  – 12 млрд 111 млн 639 тис. 800 грн, доходи спецфонду – 320 млн 925 тис. 520 грн). Щодо видатків, їх сума в разі затвердження документу становитиме 11 млрд 388 млн 836 тис. 220 грн, з них видатки загального фонду – 9 млрд 294 млн 987 тис. 100 гривень. Решта - видатки спеціального фонду.

Резервний фонд бюджету складатиме 35 мільйонів гривень. На 31 грудня 2022 року граничний обсяг місцевого боргу буде встановлений у сумі 2 млрд 200 млн гривень, граничний обсяг гарантованого територіальною громадою боргу - в сумі 1 млрд грн. Зазначимо, що місцевий борг – загальна сума боргових зобов’язань громади міста з повернення отриманих та непогашених кредитів (позик) станом на звітну дату, що виникають внаслідок місцевого запозичення. А місцева гарантія – зобов’язання органів місцевої влади повністю або частково виконати платежі на користь кредитора у разі невиконання позичальником, що отримав кредит під місцеві гарантії, зобов’язань щодо повернення грошових коштів.

2. Об'єднання медичних закладів

Ми вже писали про відповідне рішення постійної комісії з питань охорони здоров'я, яка схвалила проєкт реформування системи центрів первинної медико-санітарної допомоги в Одесі. 
Отже, якщо депутати підтримають цей проєкт, то:

  • ЦПМСД № 10 приєднають до ЦПМСД № 16;
  • ЦПМСД № 12 і міську студентську поліклініку приєднають до ЦПМСД № 2;
  • ЦПМСД № 7 і ЦПМСД № 14 приєднають до ЦПМСД № 18;
  • ЦПМСД № 28 приєднають до ЦПМСД № 5.

3. Гроші для Нацгвардії

Депутатам запропонують внести зміни до міської цільової програми «Безпечне місто Одеса» на 2020-2022 роки і таким чином профінансувати витрати на військову частини 3012 Національної гвардії України. На матеріально-технічне забезпечення цього року можуть виділити 1,5 мільйона гривень цього року і таку ж суму наступного. А на придбання спецавтотранспорту для забезпечення охорони громадського порядку у 2021-му планують дати 449 тисяч, у 2022-му - 400 тисяч.

4. Понад півтора гектара біля моря

Один з проєктів рішення, який з'явився на сайті ради сьогодні о 14.45, містить положення про затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1,6 га. Інтерес викликає місце її розташування: м. Одеса, вул. Чорноморська, 1-В. Це на приморських схилах поруч з парком імені Т. Г. Шевченка. Цільове призначення – для будівництва та обслуговування об’єктів фізичної культури і спорту. 


 

5. Багатоповерхівки неподалік Нового ринку

А на Торговій, 20 ТОВ «НЕКСТ ДЖЕН ДЕВЕЛОПМЕНТ»  хоче спорудити багатоквартирний будинок. Саме там у травні 2020 року, на перетині з Княжою, обвалилась частина житлового будинку. Будівлю на Торговій, 20 звели 1890 року, і вона відома як прибутковий будинок Бенетато.

У січні поточного року голова Приморської районної адміністрації Одеси Марат Корольов пояснив демонтаж частини цієї будівлі на відсутністю перспективи її відновлення. При цьому він запевнив, що інвестора умовили не будувати на цьому місті багатоповерхівок.

Проте в опублікованому проєкті рішення про надання дозволу на розробку проєктів землеустрою сказано: "Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури".

Крім того, депутатам пропонують змінити цільове призначення сусідньої земельної ділянки за адресою: Торгова, 22. Та сама компанія ТОВ «НЕКСТ ДЖЕН ДЕВЕЛОПМЕНТ» планує звести і там житлову багатоповерхівку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури.

6. Ділянки для баптистів і консула

У "земельному" блоку є інші цікавинки. Так, міська рада може надати дозвіл "РЕЛІГІЙНІЙ ГРОМАДІ ДРУГОЇ ПЕРЕСИПСЬКОЇ ЦЕРКВИ ЄВАНГЕЛЬСЬКИХ ХРИCТИЯН-БАПТИСТІВ М. ОДЕСА" на розробку технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земельної ділянки площею 0,9292 га за адресою: Одеська область, Комінтернівський район, Крижанівська сільська рада. Цим же проєктом рішення передбачена інвентаризація зазначеної ділянки.

На даний момент доступний і проєкт рішення щодо виділення землі на вул. Інглезі (колишня вул. 25-ї Чапаєвської дивізії), 15а. Йдеться про ділянку площею 0,19 га, яку бажає отримати у власність з метою спорудження офісної чи адміністративної будівлі громадянин Олександр Кифак. На порталі Ring.org.ua є дані про одесита Олександра Миколайовича Кифака. Він має відношення до 15 підприємств, зокрема, ТОВ "МОТОРКАР", ПП "ТМСІ", ТОВ "ЮРИДИЧНА ФІРМА "АНК" та ін. В той же час на сайті Міністерства закордонних справ міститься інформація про громадянина з такими даними, який є Почесним консулом Федеративної Республіки Німеччина у м. Одеса.

Тож, можна припустити, що зазначену земельну ділянку нададуть саме цій людині. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України" спільно з громадською організацією "Агентство економічного розвитку", в рамках глобальної ініціативи "Трибунал для путіна" нарахували більше тисячі нових епізодів ймовірно скоєних міжнародних злочинів за дев'ять місяців повномасштабної російсько-української війни. Загалом, у Миколаєві вже зафіксовано 255 злочинів російської армії проти цивільного населення. З них 47 сталися за … читати далi

Більшість депутатів знову відмовилась підтримати пропозицію колег щодо усунення Вадима Шкарівського з посади заступника голови Одеської обласної ради. Нагадаємо, той обирався від "Опозиційної платформи - За життя". Як стало відомо під час сесії, лише 28 депутатів підтримали ідею фракції політичної партії "Європейська Солідарність" за авторством її голови Михайла Шмушковича. Втім … читати далi

У Миколаєві товариство з обмеженою відповідальністю за несплату коштів за аренду земельної ділянки виплатить до бюджету міста 1,8 мільйонів гривень. Про це інформує Окружна прокуратура міста Миколаєва на своїй сторінці у мережі Facebook. У Господарському суді Миколаївської області прокуратура змогла довести, що товариство, придбавши комерційний об’єкт на ділянці комунальної власності площею 1 … читати далi

Завтра, 2 грудня, має відбутися сесія Одеської обласної ради. Інтент проаналізував для вас повістку та відібрав головні проєкти рішень. Загалом комісії та депутати підготували 6 блоків та 20 з гаком питань, згідно з опублікованою на сайті облради інформацією. Мабуть, найгострішим з точки зору скандальності буде ініціатива керівника фракції ПП "Європейська … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР