Імпорт з Російської Федерації на Одещину зменшився майже на 80 відсотків, а з Вірменії виріс у 53 рази

12 травня 2021 р. 20:24

Одеса

У січні–лютому 2021 р., порівняно з цим періодом минулого року, імпорт товарів серед найбільших країн-партнерів збільшився з Вірменії – у 53,9 раза, Сірійської Арабської Республіки – у 20,5 раза, США – у 4,6 раза, Казахстану – у 4,3 раза, Швейцарії – у 3,8 раза, Болгарії – у 3 рази, Словаччини та Іспанії – у 2,6 раза.

Одночасно, як зазначають у Головному управлінні статистики України в Одеській області, зменшились поставки товарів з Малайзії – на 82,5%, Російської Федерації – на 78,8%, Сінгапуру – 72,4%, Саудівській Аравії – на 67,3%, Нової Зеландії – на 65%, Філіппін – на 60,7%, Чехії – на 57,7%, Китай – 49,9%.

У загальному обсязі імпорту товарів порівняно з січнем–лютим 2020 р. збільшилась частка овочів, алкогольних і безалкогольних напоїв та оцту, продуктів неорганічної хімії, пластмаси, полімерних матеріалів, друкованої продукції, електричних машин, засобів наземного транспорту, крім залізничного, суден. Зменшилась частка їстівних плодів та горіхів, палива мінерального, нафти і продуктів її перегонки, трикотажних полотн, одягу та додаткових речей до одягу, трикотажних та текстильних, взуття.

Імпорт товарів із країн ЄС становив 69 млн дол., або 19,9% від загального обсягу експорту, та збільшення проти січня–лютого 2020 р. на 5,7%.

Найвагоміші обсяги імпорту товарів з країн ЄС складали: машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання – 31,9%, мінеральні продукти – 15,6%, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості – 13,2%, готові харчові продукти – 8,4%, засоби наземного транспорту, літальні апарати, плавучі засоби – 7,8%.

Серед країн ЄС найвагоміші імпортні надходження товарів здійснювалися з Іспанії, Німеччини, Словаччини, Італії, Польщі, Болгарії. 
Серед інших країн світу найвагоміші імпортні надходження товарів здійснювалися з Китаю, США, Туреччини, Індонезії, Білорусії, Російської Федерації, Еквадору. 

У січні–лютому 2021 р. експорт товарів становив 182,4 млн дол. США, імпорт – 347,1 млн дол. Порівняно з січнем–лютим 2020 р. експорт зменшився на 17,8% (на 39,4 млн дол.), імпорт – на 12,3% (на 48,6 млн дол.). Негативне сальдо склало 164,72 млн дол. (у січні–лютому 2020р. теж негативне – 173,92 млн дол. США).

Основу товарної структури експорту області складали зернові культури, жири та олії тваринного або рослинного походження, їстівні плоди та горіхи, готові харчові продукти, недорогоцінні метали та вироби з них, машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання. 

У загальному обсязі експорту товарів порівняно з січнем–лютим 2020 р. збільшилась частка молока та молочної продукції, яєць птиці, натурального меду, їстівних плодів та горіхів, жирів та олії тваринного або рослинного походження, алкогольних і безалкогольних напоїв та оцту, виробів з чорних металів. Натомість зменшилась частка овочів, зернових культур, залишків і відходів харчової промисловості, добрива, суден.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу (ЄС) становив 54,1 млн дол., або 29,7% від загального обсягу експорту, та збільшення проти січня–лютого 2020 р. на 1,6%.

Найбільші обсяги експорту до країн ЄС склали продукція агропромислового комплексу та харчової промисловості – 58,6% від загального обсягу експорту, недорогоцінні метали та вироби з них – 12,4%, засоби наземного транспорту, літальні апарати, плавучі засоби – 7,6%, машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання – 6,8%.

Найвагоміші експортні поставки товарів серед країн–членів ЄС здійснювались до Іспанії, Португалії, Болгарії, Польщі, Італії, Німеччини, Бельгії, Франції.

Серед інших країн світу найбільше експортувалися товари до Туреччини, Китаю, Єгипту, Російської Федерації, Алжиру, Індії, Республіки Молдови, Ізраїлю. 

Серед найбільших країн–партнерів експорт товарів збільшився до Анголи – у 88,3 раза, Португалії – у 24,6 раза, Бельгії – у 6,5 раза, Пакистану – у 6,3 раза, Іраку – у 4,2 раза, Китаю – у 1,7 раза. Поряд з цим скоротилися поставки до Ірландія – на 96,4%, Лівії – на 83,7%, Танзанії – на 83,1%, Республіки Корея – на 79,4%, Малайзія – на 63,6%, Болгарії – на 46,9%, Туреччини – на 43,4%.

Основу товарної структури імпорту області склали машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання, друкована продукція, їстівні плоди та горіхи, палива мінеральні, нафта і продукти її перегонки, засоби наземного транспорту, крім залізничного, жири та олії тваринного або рослинного походження.

Нагадаємо, ціни на продукти харчування та безалкогольні напої в Одеській області у січні-березні 2021 року зросли на 5,9%.

Державна служба статистики України у жовтні 2020 року провела опитування членів домогосподарств щодо доступності для населення послуг охорони здоров’я, ліків та медичних товарів, в якому взяло участь і Головне управління статистики в Одеській області та дізналася, що 56% населення області оцінює свій стан здоров’я як добрий. 

Підприємства, що надають житлово-комунальні послуги в Україні загалом нарахували споживачам у січні 2021 року 30,8 млрд гривень, що на 30% більше, ніж в січні 2020 року. 

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №4248-1, який передбачає продовження кінцевих термінів встановлення індивідуальних лічильників природного газу для населення до 1 січня 2023 року.

Мешканці Одеської області сплатили за житлово-комунальні послуги в 2020 році 8 мільярдів 142 мільйони 600 тисяч гривень, тобто 90,4% нарахованих за цей період сум.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Правоохоронці затримали трьох підозрюваних у викраденні понад 400 тисяч доларів США на лісосмузі неподалік від Одеси.  Про це повідомляє пресслужба ГУ Нацполіції України в Одеській області. 38-річний уродженець Донеччини зупинився на одній з АЗС на автодорозі Одеса-Миколаїв та на кілька хвилин залишив автівку без нагляду. Скориставшись цим, правопорушники розбили вікно авто, витягли … читати далi

За результатами перших двох місяців близько 15% чиновників та претендентів на держпосади не склали іспит з української мови. Про це на брифінгу повідомила голова Національної комісії зі стандартів державної мови Орися Демська. За її словами, після запровадження іспиту на знання державної мови комісія видала 22 тисячі 265 сертифікатів. Усі вони є у відкритому доступі на … читати далi

У Центрі громадського здоров’я МОЗ України з’явилося обладнання для секвенування (виявлення нових штамів) зразків SARS-CoV-2 виявлених в українських пацієнтів. Як повідомили у Міністерстві охорони здоров'я, потужність такого обладнання - 400 зразків на місяць. «Переконаний, що наявність лабораторії, яка може проводити секвенування – це питання національної безпеки. Нарешті ми його маємо. Тепер … читати далi

Управління інженерного захисту території міста та розвитку узбережжя Одеської міської ради вдруге оголосила тендер для обрання компанії, якій заплатять за реконструкцію об’єкту благоустрою – ділянки пляжу «Лузанівка», з дообладнанням засобами для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Про це йдеться в системі електронних закупівель Prozorro. Новий аукціон … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР