Винодел Иван Плачков обратился с открытым письмом к нардепам: Закон об лицензиях удушит средний бизнес

30 січня 2015 р. 02:00

Иван Плачков: «Нужно защитить отечественного производителя вина»

Экс-председатель Одесской облгосадминистрации, экс-нардеп и экс-министр, а ныне винодел, основатель и владелец торговой марки «Колонист», Президент Украинского бюро винограда и вина, член Европейского совета профессионалов вина Иван Плачков обратился с открытым письмом к народным депутатам Украины:

 «Шановні народні депутати України! Шановні друзі!

Я, Іван Плачков, Президент Українського бюро винограду і вина, член Європейської ради професіоналів вина та засновник української торгової марки ТМ «Колоніст» (виробництво вітчизняного вина) змушений публічно звернутись до Вас з відкритим листом для запобігання загрозливої ситуації, яка виникає на ринку українського виноробства.

Як стало відомо, наприкінці 2014 р. народні депутати України Г.М. Гопко, Т.Г. Острікова, В.М. Кривенко політичної партії «Об'єднання «САМОПОМІЧ» та О.С. Мусій партії «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА» ініціювали законопроект №1488 від 16.12.2014: «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів (щодо збільшення розмірів плати за ліцензії на право оптової чи роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами)», який передбачає збільшення оплати за оптову торгівлю алкогольної продукції у щорічному розмірі 2 500 000 грн (сьогодні сума збору становить 500 000 грн).

Запропонований народними обранцями законопроект є до кінця не відпрацьованим та призведе до зупинки невеликих підприємств із втратою робочих місць у сільській місцевості.

ТМ «Колоніст» виробляє 100 000 пляшок з обігом 5 000 000 грн. на рік (з середньою вартістю 50 грн. за пляшку). Яким чином таке підпирємство може сплачувати за ліцензію 2 500 000 грн. на рік? Прийняття цього законопроекту призведе до знищення невеликих виробників якісного вина.

Обіцяння «жити по-новому», на мій погляд, означає допомогу малим виробникам та створення здорової конкуренції. З нуля почати виробництво продуктів високих європейських стандартів, створення іміджу українського вина, який бажає бути кращим.

ТМ «Колоніст» - це молода торгова марка, яка на українському ринку представлена з 2007 року та завоювала прихильність навіть таких вибагливих шанувальників вина, як англійці та французи. Це українське вино з українських сортів винограду та українських саджанців знають та шанують у світі. Невже народження бренду «українське вино» у світі так мало значить для України? Відкрито заявляю: ТМ «Колоніст» у сьогоднішніх реаліях працює на грані збитковості. Дохід відсутній, повернення інвестицій відсутні. Але наше виробництво вкрай необхідне для такого депресивного регіону, як південь Одеської області, де розташовані виноградники і підприємство ТОВ «Велес» (ТМ «Колоніст»).

Шановні депутати, звертаюсь до Вас, як до людей з високим почуттям відповідальності за долю та добробут країни, відкликати цей законопроект та внести до нього зміни, де передбачити сплату за ліцензію у розмірі відповідно до кількості вироблених пляшок. А для українських виробників, що виробляють вино з власного або придбаного у вітчизняного виробника винограду плату за ліцензію на оптову торгівлю - відмінити. Не дайте можливості монополістам нарощувати свої м’язи! Лише здорова конкуренція забезпечить високу якість виноробної продукції!

Чому в таких країнах, як Франція, Італія, Австрія - сотні тисяч виробників конкурують між собою, виробляючи велику кількість якісних вин? Чому в постсоціалістичних країнах, таких як Болгарія, Угорщина, Македонія, Хорватія, Сербія та інших за п’ять-десять років відродили виноградарство, а виноробство і сьогодні успішно конкурує на світовому ринку алкоголю? Чому пострадянські країни Молдова, Грузія, Росія, Азербайджан поліпшують якість вина та значно збільшують насадження? Кількість виробників там уже нараховує сотні тисяч. Тому що у тих країнах дійсно бажають «жити по-новому» і, що важливо, починають жити. А ми ці красиві та обнадійливі слова пишемо лише на бордах і лише у часи виборчих кампаній.

Моє звернення стосується усіх малих виробників, які опиняться у аналогічній ситуації. Я, як Президент Українського бюро винограду і вина, вважаю необхідним захистити інтереси та майбутнє малого та середнього бізнесу у виноробній сфері.

Шановні народні депутати! Відчуйте законодавчу силу у своїх руках, скористайтеся можливістю вплинути на майбутнє нашої країни – робіть по-совісті, будьте патріотами України, будьте патріотами власного народу!

P.S.

Шановні друзі! Розуміючи необхідність підтримки сільськогосподарської галузі та щиро бажаючи розвитку і процвітання нашої країни, закликаю Вас, шановні колеги, підтримати нас. Розповсюджуйте моє звернення, направляйте його до засобів масової інформації, до депутатів-авторів поданого законопроекту, усього депутатського корпусу, Уряду, Адміністрації Президента. Я впевнений, що справжні патріоти не дозволять знищити паростки економічного розвитку нашої країни.»

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Внеочередная сессия Арцизского городского совета, запланированная на 18 февраля, не состоялась из-за отсутствия кворума. На заседании планировалось утвердить новый состав исполнительного комитета и назначить нового директора коммунального предприятия «Благоустрий». Однако на заседание явились только 10 депутатов горсовета, что было недостаточно для кворума. Начало сессии перенесли на час, но избранники так и … читати далi

Під час сесії, яка відбулася 18 лютого, депутати Доброславської селищної ради на Одещині підтримали рішення про перейменування вулиці Заводської на вулицю Героїв 28-ї бригади. Це нова вулиця, невелика за розмірами. Там є вже необхідні комунікації: світло, газ, вода, але ще немає дороги. За словами голови селищної ради Людмили Прокопечко, ця вулиця … читати далi

Обласна прокуратура повідомила про підозру начальнику управління продажів в Одеській області одного з найбільших підприємств, що реалізує нафтопродукти, у привласненні бюджетних коштів. Як повідомили у пресслужбі відомства,  під час розслідування з’ясувалося, що керівник управління, скориставшись своїми службовими обов’язками, розробив схему для перемоги у публічних закупівлях з метою заволодіння бюджетними коштами комунальних … читати далi

Судьи Приморского районного суда 18 февраля заслушали показания пострадавшего во время нападения на журналистов и активистов Евромайдана под зданием Одесской облгосадминистрации 19 февраля 2014 года.  В зале суда заслушали показания пострадавшего видеооператора 5-го телеканала Сергея Ищенко, передает «Украинская Служба Информации». Он рассказал, что 6 лет назад вместе с журналистом приехал к … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР