30 січня 2022 р. 15:31

Справу лікарки, що підробляла СOVІD-сертифікати скерували в суд

Справу лікарки, що підробляла СOVІD-сертифікати скерували в суд

Прокурори Суворовської окружної прокуратури м. Одеси скерували до суду обвинувальний акт стосовно лікарки та медичної сестри за фактом виготовлення та розповсюдження на території Одеси підроблених сертифікатів вакцинації проти COVІD-19.

Як повідомили у пресслужбі прокуратури, до складу групи осіб, причетних до схеми розповсюдження фальсифікованих COVІD-сертифікатів, входили медичні працівники одного з Центрів первинної медико-санітарної допомоги міста Одеси.

Нагадаємо, що лікарка, фактично не проводячи щеплення та не бачивши в очі людини, вносила до електронної медичної системи «HELSI» недостовірні відомості про проходження вакцинації проти COVІD-19.

Після внесення недостовірних даних в систему «HELSI», COVІD-сертифікат автоматично формувався в мобільному застосунку «ДІЯ», а паперовий сертифікат можна було отримати особисто.

Проведення такої оборудки коштувало 2 тисячі гривень.

У ході обшуків за місцями мешкання та роботи фігурантів вилучені мобільні телефони з переписками із клієнтами, банківські картки, на які надходили від них кошти за неправомірні дії, оргтехніка та медична документація з записами про псевдовакцинацію, в тому числі підроблені COVІD-сертифікати та інші речові докази протиправної діяльності.

Наразі медичні працівниці відсторонені від займаних посад.

Нагадаємо, за динамікою рівня госпіталізацій за норми у 50% лідирують Волинська (80,6%), Рівненська (79,8%) та Одеська (61,1%) області.

Коефіцієнт виявлення випадків інфікування в Україні за даними за 28 січня становить 20,5% за норми 20%. Він також перевищено у 15 областях України. Найвищий коефіцієнт зафіксовано у Житомирській (40,2%), Сумській (37,9%) та Івано-Франківській (36,0%) областях.

Поділитися