Одещина за добу до дня голосування: передрук бюлетенів і формування оновленого складу ТВК

24 жовтня 2020 р. 10:59

ОПОРА вибори

В Одеській області Таїровська селищна територіальна виборча комісія 23 жовтня ухвалила рішення про зміни в тексті виборчого бюлетеню, натомість Білгород-Дністровська районна ТВК на 24 жовтня запланувала сформувати оновлений склад  Кароліно-Бугазької сільської ТВК.

Як повідомляє ОПОРА, 22 жовтня Центральна виборча комісія своєю постановою достроково припинила повноваження всього складу Таїровської селищної територіальної виборчої комісії «у зв’язку із одноразовим грубим порушенням нею Конституції України, Виборчого кодексу України та законів України».

Йдеться про невиконання виборчою комісією рішення Одеського окружного адміністративного суду від 10 жовтня, яким було визнано протиправною та скасовано постанову Таїровської ТВК від 6 жовтня «Про відмову в реєстрації кандидата у депутати Таїровської селищної ради на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року Шепеля Сергія Вікторовича, висунутого РО ПП « Довіря ділам» та включеного до єдиного виборчого списку під першим номером».

Як уже повідомляла ОПОРА, Таїровська селищна ТВК так і не виконала це рішення суду. Після цього, 19 жовтня, Одеська районна ТВК прийняла постанову про дострокове припинення повноважень селищної ТВК.

Після розпуску Таїровської селищної ТВК Одеська районна ТВК сформувала її новий склад. Як інформує спостерігач ОПОРИ, увечері 23 жовтня члени виборчої комісії зареєстрували Сергія Шепеля та внесли відповідні зміни до тексту виборчого бюлетеня. Бюлетені з новим текстом будуть надруковані менш як за добу до дня голосування.  

Крім того, 22 жовтня ЦВК прийняла постанову «Про окремі питання діяльності Білгород-Дністровської районної територіальної виборчої комісії Одеської області та Кароліно-Бугазької сільської територіальної виборчої комісії Білгород-Дністровського району Одеської області». Цим документом Центральна виборча комісія, по-перше, зобов’язала Білгород-Дністровську районну територіальну виборчу комісію Одеської області невідкладно привести склад Кароліно-Бугазької сільської ТВК у відповідність із вимогами виборчого законодавства України, з урахуванням рішень судів, що набрали законної сили. По-друге, ЦВК зобов’язала Кароліно-Бугазьку сільську ТВК невідкладно вжити заходів щодо забезпечення належної організації голосування в день виборів депутатів Кароліно-Бугазької сільської ради та сільського голови і звернула увагу членів Білгород-Дністровської районної ТВК та Кароліно-Бугазької сільської ТВК «на необхідність неухильного дотримання вимог Виборчого кодексу України під час виконання їх повноважень та на встановлену Кримінальним кодексом України відповідальність за перешкоджання вільному здійсненню виборцем свого виборчого права та роботі виборчої комісії, ухилення члена виборчої комісії від виконання своїх обов’язків у роботі комісії без поважних причин, за умисне невиконання рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню».

Зазначимо, що у постанові ЦВК також йдеться про те, що низку рішень Білгород-Дністровської районної та Кароліно-Бугазької сільської територіальних виборчих комісій було скасовано судами, а окремі дії цих комісій визнано протиправними. При цьому деякі рішення судів станом на 22 жовтня цими комісіями не були виконані. Зокрема, Кароліно-Бугазька ТВК станом на 22 жовтня не виконала рішення Одеського окружного адміністративного суду від 19 жовтня і не зареєструвала одного кандидата на посаду сільського голови та сімох кандидатів у депутати сільської ради. Крім того, у результаті судових процесів було встановлено, що постанова Білгород-Дністровської районної ТВК про дострокове припинення повноважень сімох членів Кароліно-Бугазької сільської ТВК є протиправною.

Як повідомляє спостерігач ОПОРИ, 23 жовтня Білгород-Дністровська районна ТВК звернулася до місцевих організацій політичних партій, аби вони 24 жовтня надали подання щодо включення кандидатур до складу Кароліно-Бугазької сільської ТВК.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Інформація про можливе знаходження вибухових пристроїв в п'яти школах Одеси надійшла на електронну адресу поліції 26 листопада. Як повідомили у пресслужбі Головного управління Національної поліції в Одеській області, за адресами навчальних закладів, що знаходяться у Приморському, Малиновському та Київському районах міста, скеровані вибухотехніки, кінологи, рятувальники та слідчо-оперативні групи територіальних відділів поліції. … читати далi

Судьи Киевского районного суда Одессы 25 ноября допросили очередного свидетеля по делу о пожаре в детском оздоровительном лагере «Виктория» - экс-спасателя Михаила Вовка, который с 2015 по 2020 годы занимал должность заместителя начальника Главного управления ГСЧС в Одесской области. Спасатель повторил звучавший ранее тезис, что делать деревянные корпуса для детей 2-этажными было нельзя, но … читати далi

Студенти-історики під керівництвом професора Андрія Красножона та за участю відомого всім історика і краєзнавця Олександра Бабича 26 листопада розпочали знімати плитку на Приморському бульварі в Одесі.  Як пояснив директор відділення Інституту національної пам'яті в Одесі Сергій Гуцалюк, офіційно розкопки проводять Одеський державний педагогічний університет ім. Ушинського та Інститут археології України.  Дослідники … читати далi

Міністерство соціальної політики України з початку цього року встановило статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми в країні для 131 особи.  Як йдеться у повідомлені Міністерства лидером виявився Київ - 27 осіб.  На другому місті - Донецька область (19 осіб), а третє місце поділили Луганська та Одеська області, де статус надали … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР