Одеса рахує голоси: комісії повертають на повторний підрахунок та уточнення протоколів

26 жовтня 2020 р. 18:22

ОПОРА вибори

В Одесі територіальні виборчі комісії повертають ДВК на повторний підрахунок та уточнення протоколів через проблеми з протоколами.

Спостерігачі ОПОРИ продовжують моніторити ситуацію в територіальних виборчих комісіях, які приймають протоколи та виборчі документи від дільничних виборчих комісій.

Приморська районна в м. Одесі ТВК прийняла рішення відправити на складання протоколу з позначкою «Уточнений» дільничну виборчу комісію №511273. При цьому ТВК повернула привезені примірники протоколів членам ДВК, які їх забрали з собою. Однак згідно з ч. 7 ст. 254 Виборчого кодексу примірники протоколу повинні залишитися у ТВК.

Члени ДВК №511279 привезли протоколи про підрахунок голосів виборців до Приморської районної ТВК незапакованими. ТВК прийняла рішення про повторний підрахунок голосів виборців. Згідно з ч. 10 ст. 254 Кодексу ТВК зобов’язана прийняти рішення про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці в разі наявних ознак розпечатування пакетів із запакованими документами або в разі, якщо неточності в протоколі про підрахунок голосів неможливо усунути без перерахунку бюлетенів.

Серед виборчої документації, яка була доставлена до Київської районної в місті Одесі ТВК були відсутні списки виборців, на пакетах виборчих документів відсутні підписи та печатка ДВК, тож територіальна виборча комісія прийняла рішення про повторний підрахунок голосів виборців.

Крім того, члени однієї з ДВК переплутали коробки з виборчими документами, і, доставивши їх до Київської районної в місті Одеса ТВК, змушені були розпакувати коробки. ТВК прийняла рішення про повторний підрахунок голосів виборців. Зазначимо, що одеські дільничні виборчі комісії повинні доставляти виборчу документацію у  дві ТВК: протоколи про підрахунок голосів виборців на виборах Одеського міського голови та Одеської міської ради – до однієї з чотирьох районних в місті ТВК, а про підрахунок голосів на виборах депутатів Одеської обласної та районної рад – до Одеської міської ТВК.

Суворовська районна в місті Одесі ТВК на безперервному засіданні прийняла рішення про оголошення перерви на 15 хвилин. Водночас згідно з ч. 1 ст. 254 Виборчого кодексу з моменту закінчення голосування територіальна виборча комісія розпочинає безперервне засідання, яке продовжується безперервно до встановлення підсумків голосування та результатів відповідних місцевих виборів у виборчому окрузі. На цей час члени територіальної виборчої комісії не можуть залучатися до виконання інших функцій, крім участі в засіданні виборчої комісії.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Слідкуйте за перебігом подій впродовж дня голосування у нашій хроніці, яка постійно оновлюється, або приєднуйтесь до нашого telegram-каналу

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Рух автомобільного транспорту на 229 кілометрі автомобільної дороги М-15 Одеса-Рені (на м. Бухарест) буде перекрито з 8:00 12 травня до 17:00 15 травня. Про це повідомила Служба автомобільних доріг України в Одеській області.  Перекриття руху відбудеться у зв’язку з виконанням виробничим підрозділом Одеської залізниці «Ренійської дистанції колії» капітального ремонту на залізничному переїзді, який … читати далi

Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради зупинило будівництво кафе за адресою: пляж Аркадія, 3-Б.  Про це повідомив, начальник управління Олександр Авдєєв.  За його словами, кафе загальною площею в 1 тис. 332,6 квадратних метрів на праві приватної власності належить трьом приватним особам, які здали його в оренду підприємцю. "Той без жодних дозвільних … читати далi

Мешканці українських мільйонників оцінили свої міста на трійку, але Львів виділився найбільшою середньою оцінкою. Дніпрян турбує забрудненість міста та страх пізно повертатися додому, а одеситів — ситуація з дорогами — ці міста отримали найнижчі оцінки за критеріями чистоти, безпеки та транспорту. Сервіс OLX Нерухомість поділився результатами опитування понад 15 тисяч … читати далi

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що адаптивний карантин в Україні дає свої результати. Наразі він запроваджений до 30 червня. Про це очільник Кабінету міністрів розповів в інтерв'ю РБК-Україна. "Ми, очевидно, будемо продовжувати його до серпня. Якщо нам вдасться до Дня незалежності провакцинувати більшість людей, звичайно, ми будемо шукати варіанти його пом'якшення", … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР