Більше 24 тисяч учнів одеських шкіл зареєстровані не в Одесі

22 квітня 2021 р. 09:50

Одеса освіта інфографіка

В школах Одеси навчаються 24 тисячі 350 учнів, що зареєстровані не в місті, 16,5 тисяч з них мешкають в Одеській області, а 8 тисяч 796 мешкають в дотичних до міста громадах. 

Про це повідомила директорка Департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олена Буйневич на своїй сторінці у Facebook.  

За її словами, через це в школах та дитячих садках міста спостерігається значна переповненість.

«Щороку «зростаємо» на одну велику школу. Як ми розуміємо, цей «приріст» в основному за рахунок першокласників. Яких просто нікуди відвести мешканцям прилеглих територій», - зазначила вона.

При цьому Олена Буйневич спробувала перевірити схему, яку пропонують деякі рієлторські компанії, коли за гроші складаються фіктивні договори оренди квартири в Одесі задля того, що влаштувати дитину у міську школу. Директорка департаменту назвалася жителькою прилеглої Крижанівки, а їй пообіцяли укласти угоду за 1,5 тисячі гривень. 

«Я спробувала замовити договір оренди у кумедного дядечка Олександра. Мовляв, у 22 школу хочу, а живу у Крижанівці. Не проблема, каже.., 1500 і договір готовий. Тож одесити, на вашу квартиру можуть скласти договір оренди, а ви про це і не знаєте, і не знатимете», - зазначила вона. 

Її колега з Одеської обласної адміністрації Олександр Лончак оцінив нестачу місць в школах Одеси як «катастрофічну». 

«Йдеться про катастрофічний брак місць у школах та дитячих садках у місті Одеса та відсутність таких закладів у поблизу розташованих громадах», - зазначив він у Facebook. 

За словами директора облдепартаменту схожа ситуація спостерігається в області взагалі. Наразі учні 75 шкіл регіону навчаються у другу зміну, що заборонено санітарним регламентом, а наповнюваність класів подекуди сягає понад 30 учнів, що теж поза нормами чинних вимог. 

«Хочу зазначити, що скрізь і всюди ми порушуємо це питання з 2017 року. Але з кожним роком житлових комплексів стає дедалі більше, чисельність будинків зростає, й за рік-другий вже з'являється новий мікрорайон. Усе б нічого, та у цій гонитві за прибутками забудовники «забувають» зводити школи та дитсадки. Вони включають їх у план, щоб отримати дозвіл на будівництво, та насправді їх не будують. А потім на молоді сім'ї, чекає сюрприз: заселяючись у нову оселю, люди стикаються з тим, що ані садка, ані школи для їх дітей поблизу немає. Це, до прикладу, ЖК «7 небо», яке територіально належить селищу Авангард. Маємо черги у садочках, перезавантаженість закладів освіти Таїровської, Крижанівської, Чорноморської, Фонтанської, Усатівської, Нерубайської ТГ, а там повним ходом йде забудова. Що казати, ці громади навіть не можуть порахувати, скільки насправді мешкає дітей на їхніх територіях, бо більшість жителів по факту у них не прописані», - зазначив він. 

Взагалі за даними департаменту освіти та науки Одеської обласної адміністрації, з 90-х років кількість закладів загальної середньої освіти в області зменшується, як і кількість учнів. Якщо у 1995-96 роках в 944 школах регіону навчалися 354,8 тисяч дітей, то в 2019-20 роках шкіл було вже 803, а учнів 272 тисячі 100. Також на 4,1 тисячу стало менше вчителів. Якщо у 1995-96 роках їх працювало 28 тисяч 500, то у 2019-20 роках вже 24 тисячі 400.   

Нагадаємо, станом на понеділок 19 квітня батьки учнів 13 початкових класів одеських шкіл забажали переходу на дистанційне навчання, тож кількість таких класів сягнуло 343. 

Нагадаємо також, що минулого понеділка директорка департаменту повідомила, що кількість початкових класів в Одеських школах, які перейшли на дистанційне навчання за тиждень, зросла на 75 - з 199 до 274, причому лише 20 з них закрили через COVID-19.

29 березня директорка департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олена Буйневич повідомила про 179 класів, закритих на дистанційне навчання. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

29 червня депутати Одеської міської ради зібралися на першу офлайн-сесію під час воєнного стану, хоча й в гібридному форматі.  Як зазначається в оприлюднених міською радою результатах поіменного голосування, відсутніми були 22 депутати. Слід зазначити, що в перелік відсутніх були включені депутати від фракції "Європейська солідарність", які покинули засідання у знак … читати далi

Державна служба з надзвичайних ситуацій в Одеській області вважає усі пляжі Одеси та регіону небезпечними через велику кількість вибухонебезпечних предметів у воді. Про це повідомила речниця ДСНС Одеської області Марина Мартиненко. Вона зазначила, що наразі в регіоні немає жодного офіційно відкритого пляжу. "Кожного року відкривалися місця відпочинку, там, де були пости … читати далi

Лідери та "еліта" так званої Придністровської молдавської республіки використовують громадянство України щоб купувати нерухомість в Одеській області та подорожувати світом. Про це йдеться у спільному розслідуванні «Слідства.Інфо» та RISE Moldova. Журналісти з'ясували, що члени вищого придністровського керівництва (формального та неформального) багато років використовували паспорти громадян України не лише для подорожей, а … читати далi

Ворожий російський гарнізон поспіхом евакуювався з острову Зміїний після ударів українських військових.  Про це повідомили в оперативному командуванні "Південь". "Протягом ночі, внаслідок вдало проведеного чергового етапу військової операції із нанесенням вогневих ударів нашими ракетними та артилерійськими підрозділами по острову Зміїний, противник поспіхом евакуював залишки гарнізону двома швидкісними катерами і, імовірно, … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР