Одесу назвали піонером з впровадження механізмів боротьби із домашнім насильством в Україні

25 березня 2021 р. 12:25

Одеса

Муніципальна консультантка фонду ООН в галузі народонаселення в Україні Людмила Акімова передала мерії Одеси інформаційну табличку з QR-кодом, яка надає всю інформацію про отримання захисту від домашнього насильства: всі сервіси, телефони для звернення і адреси, де можна отримати допомогу. 

На засіданні виконкому Людмила Акімова, розповіла, що у минулому році був оголошений конкурс проєктів, в якому Одеса стала переможцем. Як наслідок, фонд ООН три роки буде підтримувати створення в Одесі муніципальної системи протидії домашньому насильству.

За словами Акімової, Одеса - перше місто в Україні, де в системі департаменту створено спеціальне управління сімейної та гендерної політики зі спеціальним відділом протидії домашньому насильству і торгівлі людьми, а також прийняла спеціальну муніципальну програму. Фінансування виділялося частково фондом ООН, частково з міського бюджету.

Фонд ООН бере на себе оснащення спеціальних муніципальних закладів та навчання фахівців для допомоги постраждалих від домашнього насильства. Проєкт ООН в Одесі буде функціонувати ще як мінімум 2 роки.

За даними фонду, наразі в Одесі 3,5 тисячі осіб перебувають на профілактичному обліку за вчинення домашнього насильства. 

Як зазначила Людмила Акімова, під час пандемії кількість випадків домашнього насильства зросла: якщо в 2019 році зафіксували 4,8 тисяч таких випадків, то в 2020 році - 9 тисяч 447.

Також радник фонду зазначила, що за минулий рік в Одесі виписали 1 тисяч 117 тимчасових заборонених приписів домашнім тиранам.

Нагадаємо, домашнє насильство - це насильство однієї людини (людей) над іншою (іншими) у рамках побутових відносин, таких як шлюб чи співжиття, незалежно від економічного чи соціального статусу.

За 9 місяців 2020 року було зареєстровано 16 тисяч 77 повідомлень про вчинені правопорушення, пов'язані з домашнім насильством.

У тому ж році Громадський центр правосуддя в місті Татарбунари на Одещині долучився до проведення міжнародної акції «16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства».

У червні правозахисники забили на сполох: через карантин у всьому світі збільшилася кількість випадків домашнього насильства: страждають жінки, діти, рідше - чоловіки. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Департамент соціальної та сімейної політики облдержадміністрації пропонує внутрішньо переміщеним особам з комунальної установи «Обласний центр соціально-психологічної допомоги» для тимчасового проживання дві двоповерхові будівлі, за 10 кілометрів від Подільська Одеської області в селі Борщі.  Про це стало відомо під час наради в обласній адміністрації за участю урядового уповноваженого з прав осіб з … читати далi

Менше половини громадян (43,4%) читали конституцію України або окремі її положення, а змін до основного закону вимагають 65% опитаних. Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у травні 2021 року. Відповідаючи на запитання «Чи читали ви Конституцію України?», 9,6% українців зазначили, що уважно її читали та … читати далi

Еспертки проєкту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики» разом з пресцентром Paritet запустили чергову хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.   Упродовж тижня (7-13 червня 2021 року) експертки аналізували п'ять друкованих видань (газет «Вечерняя Одесса», «Одесская жизнь», «Одеські вісті», «Прес Кур’єр», «Чорноморські новини») та п'ять новинних сайтів («Думская», ІзбірКом, «Одесса-Медиа», «УСИ», «048.ua-сайт Одессы»). Серед десяти … читати далi

Попри те, що 31% учасник зовнішнього незалежного тестування цьогоріч не склали тест з математики, більшість абітурієнтів та студентів планують працювати у сфері роздрібної торгівлі, продажів та закупок та очікують зарплату на рівні 5-10 тисяч гривень.  Такі висновки зробили аналітику сервісу OLX Робота. За даними опитування аналітиків, найменше українська молодь планує свою кар’єру … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР