Одеський підприємець виграв судову тяганину з мерією

07 вересня 2021 р. 19:14

Одеса Одеська міська рада суд

Верховний Суд в складі колегії Касаційного адміністративного суду залишив у силі рішення двох перших інстанцій, задовольнили позов одеського громадського працівника і підприємця Олексія Булгару до мерії Одеси.

Глава організації «Дорожній контроль. Одеса» вимагав визнати незаконним і скасувати рішення виконкому Одеської міськради «Про затвердження схеми розміщення елементів вуличної торгівлі на території узбережжя міста Одеси з елементами благоустрою», прийняте 12 грудня 2018 року, повідомляє «Думська».

Олексій Булгару займався бізнесом на Ланжероні - йому належало кілька торгових точок, які успішно функціонували в 2016-2018 роках на підставі договорів про пайову участь в утриманні об'єктів благоустрою. У 2019 він, бажаючи продовжувати комерційну діяльність, направив в Приморську райадміністрацію заяву з проханням погодити йому розміщення цих об'єктів, але отримав відмову.

Чиновники послалися на згадане рішення міськвиконкому: мовляв, згідно зі схемою, в зазначених місцях лотків бути не повинно. Олексій Булгару порахував, що порушені його права, і звернувся до суду.

Служителі Феміди констатували, що спірним рішенням мерія фактично встановила режим користування певними земельними ділянками, що перебувають у комунальній власності. Між тим вирішення такого питання належить до виключних повноважень місцевих рад, а не їх виконавчих органів.

Крім того, на думку суддів, схема є регуляторним актом, для затвердження якого передбачена спеціальна процедура. Одеський муніципалітет, однак, цю вимогу закону проігнорував.

Також судді порахували, що відповідач порушив право позивача брати участь в процесі прийняття даного рішення.

Постанова Верховного Суду є остаточною і оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, П'ятий апеляційний адміністративний суд залишив в силі грудневе рішення Одеського окружного адміністративного суду, який поновив на посаді колишнього начальника слідчого управління прокуратури Одеської області (нині це Одеська обласна прокуратура) Олега Корнілова, звільненого відповідно до Закону України «Про очищення влади».

Генеральний прокурор Ірина Венедиктова, на виконання постанови П’ятого апеляційного адміністративного суду, поновила Миколу Стоянова на посаді прокурора Одеської області. В червні Одеський окружний адміністративний суд визнав звільнення Стоянова протиправним та зобов’язав Офіс Генерального прокурора поновити його на службі у прокуратурі.

Також одеські судді зобов’язали проінформувати Мін’юст про скасування заборони Стоянову обіймати протягом 10 років певні посади, як цього передбачає закон про люстрацію, йдеться в ухвалі суду.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), оштрафувала чотирьох операторів системи розподілу (ОСР) електроенергії на 595 тис. гривень через скарги на своєчасність надання послуг з підключення до мережі. Про це повідомляє НКРЕКП. Згідно з повідомленням, регулятор провів перевірки підприємства з експлуатації електричних мереж АТ … читати далi

Міжнародна організація кримінальної поліції (Інтерпол) визнала, що Росія переслідує режисера Євгена Лавренчука з політичних мотивів та виключила його з бази розшуку. Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. За її словами, дані про Лавренчука видалили, оскільки вони не відповідають статті 3 Статуту Інтерполу, яка забороняє «будь-яке … читати далi

За даними МОЗ, за добу в Одеській області зареєстрували 2 тис. 598 нових випадків захворювання COVID-19, 5 осіб померли. Добою раніше було виявлено 2 тисячі 406 нових хворих. Власне до цього в останнє антирекорд був 2 тисячі 296 нових інфікованих, зареєстрований 27 жовтня 2021 року. Як росла кількість захворювань в … читати далi

У місті Рені у 2021 році розпочали реалізацію трьох проєктів: термомодернізації Центральної міської лікарні, створення служби поліцейських офіцерів громади, в народі прозваних шерифами, та розчищення балки Баланешти. Всі три проєкти минулого року повністю реалізовані не були, і завдання їх завершення доведеться вирішувати в 2022 році. Перша згадка про проєкт реконструкції … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР