В Одессе скончался известный журналист и кинокритик

15 січня 2020 р. 14:30

медіа

Журналист, режиссер и кинокритик Валерий Барановский скончался 15 января.

Об этом сообщили близкие журналиста в Facebook.

В последние годы у него были проблемы с сердцем. В 2019 году ему сделали шунтирование и решали вопрос о вживлении ему кардиостимулятора. 

Валерий Николаевич Барановский родился 17 декабря 1940 года в Хабаровске. Окончил в 1962 году Одесский гидрометеорологический институт, работал как инженер-гидролог в Киеве, а в 1972 поступил в аспирантуру при секторе кино Ленинградского государственного института театра, музыки и кинематографии, защитился в 1976 году там же, получил степень кандидата искусствоведения, член союзов журналистов и кинематографистов Украины, киновед, кинокритик, режиссер документального кино, прозаик.

В Одессе работал заместителем генерального директора Одесского ГОС-ТВ и генеральным директором ТРК «КРУГ». Был также членом сценарно-редакционной коллегии Одесской киностудии, секретарем Одесского отделения Союза кинематографистов Украины, заместителем главного редактора Одесской киностудии; членом жюри украинской кинокритики Одесского международного кинофестиваля.

Автор более тысячи публикаций по разнообразным проблемам кино, театра, телевидения, культуры вообще. Автор-режиссер ряда документальных фильмов, среди которых наиболее заметны - «Кромешный свет мой», «Пережившие Шоа», «Ангел мой»; «Монолог о нелюбви»; «Забытая война»; «Голод»; «Дом Божий»; «Возвращение Всецарицы».

Автор книг: «Маленькие романы», «Смешная неотвязность жизни», «Куда глаза глядят» и сборника повестей «Три обязательных посвящения», «Говноеды и программисты», «День за днем» (сборник эссе) и «Кромешный свет мой» в процессе работы. Член ассоциации издателей Украины.

Лауреат премий СК СССР, СКУ и СЖУ в области кинокритики.

Напомним, в декабре прошлого года председатель Килийского районного совета Александр Дубовой скоропостижно скончался от инфаркта.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Управління дорожнього господарства Одеської міської ради відхилило дешевшу на 18 тисяч 798 гривень пропозицію товариства з обмеженою відповідальністю «Ростдорстрой» на користь пропозиції ТОВ «Автомагістраль-Південь». Про це йдеться в системі електронних закупівель Prozorro. Компанії змагалися за право робити капітальний ремонт вул. Толбухіна (на ділянці від вул. Петрашевського до вул. Чубаївської) у м. Одесі. … читати далi

Представники Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Міжнародної фінансової корпорації (IFC) погодились профінансувати підготовку техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) та конкурсної документації щодо проєкту концесії залізнично-поромного комплексу в порту Чорноморська. Про це йшлося під час наради Міністра інфраструктури Владислава Криклія з представниками ЄБРР та IFC 26 лютого. Сторони обговорили заходи, які … читати далi

Центри фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти Суворовського, Київського, Малиновського та Приморського районів Одеси оголосили тендери для обрання постачальників послуг з організації харчування дітей в закладах освіти міста. Як йдеться в системі електронних закупівель Prozorro, загальна очікувана вартість закупівлі сягатиме 81 мільйон 342 тисячі гривень.  Найдорожчим вийде годування школярів … читати далi

Справу про придбання землі для кладовища «Західне» в Одесі ще не скерували в суд тому, що підозрювані, серед яких - посадовці Одеської міськради та представники задіяної комерційної структури, ознайомлюються з матеріалами слідства. Як зазначили у пресслужбі Національного антикорупційного бюро - підозрюваних шість.  На розгляд суду передадуть 70 томів матеріалів розслідування, що тривало … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР