Антимонопольники вважають, що аптекарська мережа вводить в оману споживачів

19 червня 2020 р. 17:18

медицина фінанси

Південне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України вважає, що написи: «Цены от склада», «Лекарства от склада» у рекламних блоках на фасадах мережі аптек можуть вводити в оману споживачів.

Про це повідомили у пресслужбі АМКУ. 

На думку антимонопольників, такі написи можуть сприйматися покупцями, як інформування про реалізацію аптечним закладом лікарських засобів, як аптечний склад по оптовим цінам та стимулювати їх купувати ліки саме в цьому аптечному закладі. Також це може призвести до введення в оману споживачів шляхом створення у них хибного уявлення про рівень цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення в аптеці, порівняно із цінами на аналогічні товари в аптечних закладах конкурентів.

Тому, вважають в АМКУ, такі дії мережі аптек можуть надавати їй перевагу перед іншими суб’єктами господарювання на ринку реалізації лікарських засобів.

Відповідно до інформації на сайті Державної Служби України з лікарських засобів, суб’єкт господарювання в аптечних закладах здійснює роздрібну реалізацію фармацевтичних товарів на підставі ліцензії, таким чином, не є аптечним складом.

Антимонопольники зазначили, що розміщення таких вивісок на фасадах аптек містить ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченого статтею 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції». Йдеться про поширення інформації, що вводить в оману невизначене коло осіб стосовно рівня цін у закладі. А це, кажутьв  АМКУ, може вплинути на наміри споживачів щодо придбання лікарських засобів.

Адміністративна колегія відділення рекомендувала власникам аптеки прибрати написи. 

Нагадаємо, Одеське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України АМКУ заявило про виявлені ознаки порушень законодавства про захист економічної конкуренції з боку Кодимської районної державної адміністрації Одеської області. 

Нагадаємо також, що Одеське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало Комунальному некомерційному підприємству «Миколаївська центральна районна лікарня» зробити розрахунок економічно-обгрунтованої вартості платних медичних послуг з проведення медичних оглядів, що є обов'язковими для певної категорії споживачів та подати його на затвердження Миколаївській районній раді. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Группа из более чем 20 народных депутатов зарегистрировали в парламенте законопроект № 3591, который предполагает изменения в Бюджетный кодекс Украины, предусматривающие возможность продавать законсервированные тюрьмы и следственные изоляторы.  В число инициаторов законопроекта вошел народный депутат Олег Колев («Слуга народа»).  Закон предполагает возможность продавать «замороженные» тюрьмы и колонии, а 70% поступлений использовать на новое … читати далi

Мобильные группы полиции с конца мая по начало июля текущего года провели 213 карантинных рейдов по развлекательным заведениям Одесской области. Об этом на брифинге в ОГА сообщил глава ГУНП региона Олег Бех. По его словам, всего проверили около тысячи ночных клубов и других увеселительных заведений. По итогам проверок составили 152 административных протокола в … читати далi

На ближайшей сессии Одесского горсовета депутаты рассмотрят проект решения о внесении изменений в детальный план территории в границах улиц Люстдорфская дорога, Левитана, 2-я линия 6-й станции Люстдорфской дороги и Тополевая. Как информирует Центр публичных расследований, споры по поводу планов построить там трехсекционный 10-этажный дом введутся уже несколько месяцев.  Ранее этот … читати далi

Центр громадського здоров’я України у цьому оздоровчому сезоні ведеться спостереження за якістю води на 178-ми річкових пляжах країни, а також за морськими пляжами. Як повідомили у пресслужбі центру, зокрема в Одеській області під наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 13 морських пляжів у Одеса та приморських районах області: у місті Южне, селах Сичавка … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР