В Ізмаїлі на базі вишу створили комісію з перейменування вулиць у місті

30 травня 2022 р. 19:12

Ізмаїл декомунізація

В Ізмаїлі розпочала роботу Придунайська історико-меморіальна комісія, яка днями була створена при Ізмаїльському державному гуманітарному університеті (ІДГУ). Вона займається опрацюванням для подальшого перейменування переліку вулиць та провулків міста, які мають зв’язок із російською імперською та радянською спадщиною.

Про це повідомили у виші, передає кореспондентка ІзбірКома.

Підготовлені пропозиції із перейменування комісія направить до Ізмаїльської міської ради. Також комісія надіслала звернення до голів об’єднаних територіальних громад щодо надання консультацій з питань деколонізації символічного простору.

Придунайська історико-меморіальна комісія була створена минулого тижня за рішенням вченої ради ІДГУ. Ключова мета нового органу полягає у співпраці з органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, культурними та освітніми закладами Придунайського регіону, надання консультативної підтримки щодо питань повернення історичної пам’яті.

Головою комісії обраний кандидат історичних наук, доцента кафедри історії та методики її навчання ІДГУ Віктор Дроздов. До складу комісії увійшли ізмаїльські науковці з числа працівників вишу, які займаються вивченням і популяризацією історико-культурної спадщини регіону. У якості зовнішніх експертів до участі у комісії залучені доцент кафедри давньої історії України та архівознавства Львівського національного університету імені Івана Франка Олег Дух та директорка Науково-дослідного інституту історичної урбаністики, професорка кафедри історії України Бердянського державного педагогічного університету Вікторія Константінова.

«Через війну росії проти України виникла потреба переосмислення та деміфологізації історичного минулого, а також позбавлення культурного ландшафту від російських імперських і радянських місць пам’яті й топонімів. Саме вони можуть бути використані російською пропагандою для обґрунтування власних псевдоісторичних претензій на територію півдня Одещини», - прокоментували в ІДГУ.

Нагадаємо, 26 травня мер Ізмаїла Андрій Абрамченко оприлюднив концепцію з перейменування вулиць, пов’язаних із росією. Процес проходитиме поступово, у чотири етапи.

В чотирьох населених пунктах Болградського району також перейменують вулиці.

Виконавчий комітет Тарутинської селищної ради Одеської області погодив перелік об'єктів топоніміки (вулиць, провулків, тощо) населених пунктів, назви яких пов’язані з державою-агресором чи історією російської імперії та СРСР і пропонуються для перейменування.

Музейний комплекс під назвою «Ізмаїльський військово-історичний музей» вже найближчим часом з’явиться в Ізмаїлі. Він діятиме на базі музею А.В. Суворова.

Мешканці села Зоря Одеської області звернулися до депутатів Саратської селищної ради із клопотанням повернути населеному пункту історичну назву - Камчик.

У місті Біляївка Одеської області Московську вулицю перейменували на Харківську.

Низка депутатів Фонтанської сільської ради пропонували змінити назви вулиць в громаді зі старих на честь російських поетів, космонавтів, чи регіонів на нові більш актуальні, на думку депутатів, з огляду на сьогодення.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Правоохоронці виявили колекцію скіфських мечів та інших унікальних музейних експонатів на мільйони доларів США у фігурантів розслідування у кримінальному провадженні за фактами фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України, а також виправдовування та заперечення збройної агресії … читати далi

Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков та віцепрем'єр-міністр Молдови Андрій Спину підписали меморандум щодо залізничного сполучення, який передбачає відновлення з осені руху поїздів для вантажних перевезень на ділянці залізниці Березино (Україна) – Басарабяська (Республіка Молдова). Як повідомили у Міністерстві інфраструктури Молдови, таким чином, Республіка Молдова зможе експортувати/імпортувати товари через порт Ізмаїл, розташований на … читати далi

Громадська організація «Регіональний аналітичний центр» спільно з Державною службою з надзвичайних ситуацій в Татарбунарах та Громадським центром правосуддя провели навчальний тренінг з тактичної медицини для спеціалістів Татарбунарської міської ради.  Важливо, що структура заняття складалася з мінімуму теорії та великої кількості практичних порад, які можуть врятувати життя.  Учасники дізнались, як правильно … читати далi

Частина будинку на вулиці Скиданівській в Одесі обвалилася вночі 24 червня у будівлі зруйновано дах та дві стіни. Про це повідомили в Одеській мерії. Там зазначили, що будівля знаходилася у приватній власності та була нежитловою. Натомість чоловік, якій ним володіє, облаштував споруду під житловий будинок. На балансі та обслуговуванні житлово-комунальної контори … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР