Доброславська селищна рада недоотримала в 2021 році 4 мільйони податку від доходів фізичних осіб

Позачергова сесія Доброславської селищної ради, на якій депутати заслухали та підтримали звіт начальника фінансового відділу Доброславської селищної ради Ольги Задорожної «Про виконання селищного бюджету Доброславської селищної ради за 2021 рік», відбулась  27 січня.

Ольга Задорожна повідомила, що у дохід селищного бюджету за минулий рік надійшло 147 мільйонів 363 тисячі гривень, а до загального фонду  - 140 мільйонів 495 тисяч 300 гривень, що складає 96,4%, не  надійшло до бюджету з урахуванням змін 4 мільйона гривень. За словами Ольги Задорожної  «це пов’язано з тим, що вносили зміни за підсумками виконання 9 місяців, а в грудні місяці  були найменші надходження порівняно з попередніми роками, якщо взяти до уваги надходження всіх сільських рад, які ввійшли до Доброславської громади. Разом з тим забезпечено виконання затверджених показників на 107,5% , а це   понад 7 мільйонів гривень надходжень, разом з тим є темпи росту до 2020 року, що складає майже 12 мільйонів гривень  (115,4%)».  

Зі звіту начальника фінансового відділу депутати дізнались, що доходи спеціального фонду складають 108% і темп росту до минулого року склав 39,4%, хоча не було надходжень від лісогосподарського та сільськогосподарського виробництва, які мали місце в попередні роки, тому що деякі господарства ввійшли до інших сільських рад. 

В структурі доходів основне місце посідає податок з доходів фізичних осіб – 53,6%. Від цього податку надійшло минулого року 48 мільйонів 226 тисяч 900 гривень (91,4%). За словами Ольги Задорожної, це єдиний показник не виконаний, не надійшло 4 мільйона гривень до бюджету, але вона зауважила, що на це є суб’єктивні причини, так як 18 об’єктів господарювання перереєструвались і платять податки в інших громадах (Красносільській, Фонтанській, а деякі взагалі припинили свою діяльність), а це 13,8 мільйона гривень, але вдалось ці кошти перекрити і наростити темп росту податку з доходів фізичних осіб - 105,3% (додатково надійшло 2 мільйона 415 тисяч 700 гривень порівняно з минулим роком). На рівень надходжень до податку фізичних осіб впливає рівень середньої заробітної плати, тому що 90% його фонду формується саме з оплати праці. Середня заробітна плата за останніми даними (ще немає річного показника) склала в минулому році 9 тисяч 416 гривень - це шосте місце серед територіальних громад області. Також на рівень податку доходів з фізичних осіб вплинуло те, що фермери вчасно розрахувались за паї, а це 10,1 % надходжень і вони ж підвищували рівень середньої заробітної плати.

Друге місце має податок на майно, який склав 22,5%, надійшло 20 мільйонів 251 тисяча  гривень до бюджету, темп росту склав відповідно до 2020 року 143,8%, або надходження зросли на 6 мільйонів 166 тисяч 600 гривень. В структурі податків на майно 90% - плата за землю, темп росту плати за землю склав 143,8% порівняно з минулим роком, надходження зросли майже на 7 мільйонів гривень. Як наголосила Ольга Задорожна, «є ще магазини, інші будівлі, з якими на сьогоднішній день ще не заключили договори, тому є ще над чим працювати, щоб доходи збільшувались». Вона нагадала присутнім, що на початку лютого відбудеться засідання постійної комісії з питань наповнення бюджету, будуть розглянуті акти про нанесенні збитків у зв’язку з несплатою податків деякими підприємствами і всі матеріали будуть передані до суду для того, щоб в судовому порядку сплатили платежі до бюджету.

Третім в структурі доходів є єдиний податок. Це 17,1% надходжень до селищного бюджету. Від цього податку  селищний бюджет отримав 15 мільйонів 393 тисячі 400 гривень, при уточненому плані – 15 мільйонів 268 тисяч 500 гривень, це 100,8% ,темп росту до відповідного періоду минулого року – 113,4%, надходження зросли на 1 мільйон 817 тисяч 900 гривень. Начальник фінансового відділу зауважила, що працювала постійна комісія з питань наповнення бюджету, було  підписано 119 договорів з об’єктами господарювання, тому  додатково до бюджету надійшло 2,8 мільйона гривень. Також вона повідомила, що працювала постійна комісія з питань легалізації і зайнятості населення на засіданнях якої було заслухано більше 120 керівників, де рівень середньої заробітної плати був меншим, ніж мінімальна заробітна плата, а також були відпрацьовані суб’єкти господарювання, торгівельні точки, тому змогли домоглись реєстрації деяких, які почали сплачувати єдиний податок, також деякі філії, розташовані на території Доброславської селищної ради, почали платити податки до селищного бюджету, як приклад навела комбікормовий завод, який розташований на території Доброслава, тому бюджет додатково отримав ще 450 тисяч гривень. На сьогоднішній день до бюджету Доброславської громади  не платить Укрпошта та податкова інспекція, які розташовані в Доброславі, але  платять податки місту Южне, бо є Южненським управлінням.

«Внаслідок проведеної роботи складено 16 меморандумів з об’єктами господарювання, які дали погодження щодо поетапного підвищення рівня середньої заробітної плати і доведення в середньому по галузі, орієнтуючись на заробітну плату по області», - повідомила Ольга Задорожна.

Далі вона розповіла про видатки за минулий рік.  За 2021 рік направлено коштів на виплату заробітної плати з нарахуваннями – 99 мільйонів 973 тисячі 100 гривень, на фінансування державного управління направили 20 мільйонів 85 тисяч гривень. На оплату комунальних послуг та енергоносіїв - 7 мільйонів 561 тисяча гривень, тобто в цілому на заробітну плату та енергоносії виділили 110 мільйонів 789 тисяч гривень (90,6 % від загальних видатків). На фінансування державного управління пішло 20 мільйонів 85 тисяч гривень (96%). Видатки на заробітну плату з нарахуваннями склали 17 мільйонів 952 тисячі 600 гривень (89,4% від загальної суми видатків).

Установи освіти  профінансували на 86 мільйонів 825 тисяч 500 гривень, а це 91,6%.

На виконання місцевих програм по охоронні здоров’я (Програма підтримки вторинної медичної допомоги» та програма «Здоров’я») направлено видатків – 3 мільйона 41 тисяча 500 гривень – 88% до запланованого.

На соціальний захист населення – 2 мільйона 974 тисячі гривень, а це 96% по плану. Працювали по програмі «Захист і турбота», на яку направлено 597,4 тисяч гривень, а  програму «Оздоровлення та відпочинку дітей на території Доброславської селищної ради» профінансовано майже на 500 тисяч гривень.

Установи культури профінансовані на 92,4% - 6 мільйонів155 тисяч 800 гривень.

Видатки на фізичну культуру та спорт профінансували на 97%, виплата заробітної плати проводилась на рівні мінімальної – 1 січня 2021 року - 6 тисяч гривень, з 1 грудня – 6,5 тисяч гривень. 

Ольга Задорожна зауважила, що кошти також спрямовували на бюджет розвитку і  в цілому на бюджет розвитку пішло 24, 2 мільйона гривень, з них  за рахунок власних доходів – майже 20 мільйонів гривень. На 76 об’єктах, які знаходяться на території Доброславської селищної ради, проводились капітальні ремонти.

«Всього на території Доброславської селищної ради працювало 17 програм, на які  передбачили  10,8 мільйона гривень, а профінансували на 10,1 мільйона гривень в процесі виконання бюджету», - підвела підсумок начальник фінансового відділу.
 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Міністерство оборони російської федерації продовжує розповсюджувати недостовірну інформацію про розміщення озброєння та військової техніки в школах Одеси. Про це повідомила директорка департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олена Буйневич. За її словами, окрім школи №40, яка раніше вже опинялася в зведеннях міністерства, тепер згадують школи №14 та №71.  "Там … читати далi

Протиправну діяльність фігуранта викрили оперативники управління стратегічних розслідувань в Одеській області та слідчі Одеського районного управління поліції №1. Як встановили поліцейські, організував "трансфер" для чоловіків, яким заборонено перетин державного кордону під час дії воєнного стану, місцевий мешканець. Останній займався виготовленням документів, які надавали особам можливість виїхати за кордон. Вартість такої … читати далi

Служба безпеки України повідомила про підозру черговому колаборанту, який поширював матеріали на шкоду інтересам України. Мешканець смт Чорноморське відкрито проводив проросійську пропаганду у соціальних мережах. Як повідомили в СБУ, встановлено, що протягом кількох місяців, у тому числі під час війни, колаборант активно поширював антиукраїнські пропагандистські матеріали та свідомо пропагував ідеї … читати далi

Відділи державної реєстрації актів цивільного стану в Одеській області за три місяці з початку повномасштабного вторгнення російської федерації зареєстрували 3 тисячі 861 шлюб. Про це повідомили в Міністерстві юстиції України. Таким чином Одещина опинилася на другому місці за кількістю укладених шлюбів з початку війни. Більше уклали тільки на Дніпропетровщині - … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР