Прокуратура створила гарячу лінію для журналістів

27 липня 2021 р. 20:35

ЗМІ медіа прокуратура

Сьогодні, 27 липня, в Одеській обласній прокуратурі відбулося засідання круглого столу з питань взаємодії органів прокуратури, органів досудового розслідування та журналістів при висвітленні інформації про кримінальні правопорушення.

Захід проведено за участі представників Одеської обласної організації Національної спілки журналістів України та представників ЗМІ.

В рамках зустрічі головний редактор "ІзбірКома" Валерій Болган підкреслив необхідність взаємодії медіа та прокуратури як в рамках поточних кримінальних проваджень, так і в тих випадках, коли прямого правопорушення не було.

Представники прокуратури зазначили, що після попередньої зустрічі вже організовано перший спільний захід, а саме вебінар «Як журналісту завжди бути під захистом закону». На заході був присутній старший прокурор Одеської обласної прокуратури, який прокоментував дотримання прав журналістів та особливості супроводу справ щодо перешкоджання роботі ЗМІ та Віталій Матвєєв медіаюрист та керівник проєкту «Клініка Прав Людини» ГО «ПРОЖЕКТОР».

Серед іншого, обговорено питання інформування суспільства, а також оприлюднення інформації щодо результатів досудового розслідування у кримінальних провадженнях. Зокрема, щодо забезпечення балансу між недопущенням поширення даних про особу підозрюваного, обвинуваченого або підсудного до набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього, а стосовно потерпілого - без його згоди, та в той же час щодо оперативного оприлюднення суспільно значимої інформації.

Крім того, видано наказ щодо телефону гарячої лінії для журналістів задля повідомлень про кримінальні порушення, пов'язані з їх професійною діяльністю.

Також буде обговорюватися створення міжвідомчої робочої групи з питань взаємодії журналістів і правоохоронців.

Поліція Одещини закрила більше половини журналістських проваджень за останні 5 років.

Нагадаємо, Одеський окружний адміністративний суд продовжив розглядати справу за позовом головного редактора видання ІзбірКом Валерія Болгана про захист прав журналістів та проти обмеження їх доступу до приміщення Одеської обласної державної адміністрації і Одеської обласної ради.

Підготовче засідання Одеського окружного адміністративного суду за позовом про захист прав журналістів та проти обмеження їх доступу до приміщення Одеської ОДА і Одеської облради відбулося 28 квітня, а перше засідання по суті - 17 травня.

Нагадаємо, головний редактор видання ІзбірКом Валерій Болган за юридичного супроводу Громадського центру правосуддя оскаржив у суді Правила пропускного режиму до будівлі, де знаходяться Одеська обласна державна адміністрація та обласна рада. Відповідачами є військова частина №3012 Національної гвардії України та голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Одеський міський голова Геннадій Труханов підписав розпорядження про створення робочої групи з обстеження земельних ділянок у зоні реконструкції Іванівського шляхопроводу. Відповідне розпорядження оприлюднила пресслужба міської ради.  Робоча група має: Здійснити обстеження земельних ділянок у зоні реконструкції Іванівського шляхопроводу. Визначитися з необхідністю відчуження земельних ділянок та іншого нерухомого майна відповідно до Закону … читати далi

Голова обласної ради Григорій Діденко підписав розпорядження про план підготовки до пленарного засідання дев’ятої сесії Одеської обласної ради. Як повідомили у пресслужбі облради, орієнтовна дата проведення — 17 грудня. Згідно з розпорядженням, підготовка проєктів рішень обласної ради триватиме до 17 листопада. Розгляд питань проєкту порядку денного на засіданнях постійних комісій … читати далi

Кілька переселенців зі Сходу України  розпочали безстрокову акцію протесту о 10-й ранку 18 жовтня під Офісом президента, а 19 жовтня оголосили голодування. Переселенці протестують через те, що вже місяць в будівлі на Успенської, 4 немає електрики, повідомив сайт УСИ. Там проживають 140 осіб, з них 30 неповнолітніх дітей і 11 людей з інвалідністю. … читати далi

Центри масової вакцинації в Одесі з 20 жовтня щодня працюватимуть для щеплення одеситів з 9:00 до 18:00. Про це повідомили у пресслужбі Одеської міської ради.   Зробити щеплення від COVID-19 можна за адресами: пров. Семафорний, 4, ТЦ Fontan Sky; вул. Семена Палія, 125-Б, ТЦ DEPOt; вул. Давида Ойстраха, 32, ТРЦ City Center; … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР