На Одещині жінки були експертками та героїнями у понад 23% публікацій

Упродовж тижня, з 11 по 17 квітня, експерти проєкту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики» разом з прес-центром «Paritet» провели моніторинг регіональних медіа Одеської області.

За цей час були проаналізовані публікації у п'яти районних друкованих виданнях (газети «Арцизские вести», «Придунайские вести», «Сільські вісті», «Татарбунарський вісник», «Хлібороб») та п'яти гіперлокальних новинних сайтів («Бессарабия ИНФОРМ», «Біляївка.City», «Лиманська Агенція Новин» (україномовна версія), «04849.com.ua <http://04849.com.ua/> – Первый Информационный портал г. Белгород-Днестровский» та «04868.com.ua <http://04868.com.ua/> - сайт г. Черноморск»).

За даними моніторингу, який провів Волинський пресклуб у партнерстві з Гендерним центром Волині, Незалежною громадською мережею пресклубів України за підтримки Медійної програми (Internews), індекс гендерної чутливості гіперлокальних медіа вцілому по Україні у квітні порівняно і лютим залишається незмінним і складає 38%. 

У регіональних медіа Одещини відсоток публікацій, цей показник склав 23%, що є середнім по країні.

Найвищий відсоток експерток аналітики зафіксували у публікаціях харківських медіа (42%). На другій позиції - івано-франківські, луганські, рівненські та сумські видання (по 40%). Третю сходинку посідають запорізькі ЗМІ (39%). Кількість героїнь матеріалів найбільша у житомирських медіа (52%). Це - найвищий показник за дві хвилі моніторингу. У лютому житомирські медіа були лідерами за кількістю експерток - 45%. 

Першість у використанні фемінітивів - у гіперлокальних медіа Волині (74%), на 9% менше - у чернівецьких видань (65%), лише трохи поступаються їм закарпатські (64%).

Найчастіше жінки коментували питання, які стосувалися освіти, соціального захисту, побуту (зокрема - догляд за дітьми, категорія "Інше"), охорони здоров'я (в тому числі ті, що не стосувалися коронавіруса), в поодиноких випадках - війни та спорту, а також дуже рідко - сфери прийняття рішень (діяльності органів місцевого самоврядування). Героїнями публікацій вони були переважно в медичній (як пацієнтки) та освітній темах.

Загалом співвідношення жінок і чоловіків у всіх проаналізованих матеріалах становить 1:3: 33% експерток і 67% експертів, 35% героїнь і 65% героїв. При цьому зберігається тенденція щодо більшої кількості жінок у текстах друкованих ЗМІ, аніж у новинах інтернет-видань. Кількість вживання фемінітивів - майже однакова і на кілька позицій вища, ніж у лютому (тоді зафіксовано по 41% в обох видах медіа).

Інфографіка: Волинський пресклуб

Нагадаємо, у березні жінки в матеріалах одеських ЗМІ були присутні в третині публікацій.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт, яким пропонується встановити академічну відповідальність за продаж творів, зокрема, дипломів та дисертацій, написаних на замовлення. Про це повідомляє «Освіта.ua». Проєкт закону внесений групою парламентарів на чолі з народною депутаткою, членкинею Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Інною Совсун. За визначенням авторів документа, загалом близько третини всіх захищених … читати далi

Законопроєкт про медіа можуть винести на голосування у Верховній Раді в середині або в кінці травня. Про це заявив в інтерв’ю Радіо Свобода міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. «Я сподіваюся, що, можливо, в середині, можливо, наприкінці. Принаймні ми ставимо собі це за мету», – сказав він. При цьому він зазначив, … читати далi

Святкові заходи, присвячені річниці перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні, почалися в Рені 8 травня з перегляду на сцені зони відпочинку в парку Перемоги культових кінострічок «Летять журавлі» і «В бій ідуть одні старики». 9 травня о 10 годині біля меморіалу «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» відбувся святковий … читати далi

На 76-му році пішов з життя Юрій Миколайович Чевічелов - головний редактор дитячих та юнацьких програм "Молодість" Одеського державного телебачення. Про це повідомили в Департаменті культури та туризму Одеської міської ради. "Життєрадісна творча людина, професіонал своєї справи, всіма улюблений Юрій Миколайович створив цілий ТВ-літопис одеських дитячих талантів," - зазначили у … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР