На Одещині жінки були експертками та героїнями у понад 23% публікацій

Упродовж тижня, з 11 по 17 квітня, експерти проєкту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики» разом з прес-центром «Paritet» провели моніторинг регіональних медіа Одеської області.

За цей час були проаналізовані публікації у п'яти районних друкованих виданнях (газети «Арцизские вести», «Придунайские вести», «Сільські вісті», «Татарбунарський вісник», «Хлібороб») та п'яти гіперлокальних новинних сайтів («Бессарабия ИНФОРМ», «Біляївка.City», «Лиманська Агенція Новин» (україномовна версія), «04849.com.ua <http://04849.com.ua/> – Первый Информационный портал г. Белгород-Днестровский» та «04868.com.ua <http://04868.com.ua/> - сайт г. Черноморск»).

За даними моніторингу, який провів Волинський пресклуб у партнерстві з Гендерним центром Волині, Незалежною громадською мережею пресклубів України за підтримки Медійної програми (Internews), індекс гендерної чутливості гіперлокальних медіа вцілому по Україні у квітні порівняно і лютим залишається незмінним і складає 38%. 

У регіональних медіа Одещини відсоток публікацій, цей показник склав 23%, що є середнім по країні.

Найвищий відсоток експерток аналітики зафіксували у публікаціях харківських медіа (42%). На другій позиції - івано-франківські, луганські, рівненські та сумські видання (по 40%). Третю сходинку посідають запорізькі ЗМІ (39%). Кількість героїнь матеріалів найбільша у житомирських медіа (52%). Це - найвищий показник за дві хвилі моніторингу. У лютому житомирські медіа були лідерами за кількістю експерток - 45%. 

Першість у використанні фемінітивів - у гіперлокальних медіа Волині (74%), на 9% менше - у чернівецьких видань (65%), лише трохи поступаються їм закарпатські (64%).

Найчастіше жінки коментували питання, які стосувалися освіти, соціального захисту, побуту (зокрема - догляд за дітьми, категорія "Інше"), охорони здоров'я (в тому числі ті, що не стосувалися коронавіруса), в поодиноких випадках - війни та спорту, а також дуже рідко - сфери прийняття рішень (діяльності органів місцевого самоврядування). Героїнями публікацій вони були переважно в медичній (як пацієнтки) та освітній темах.

Загалом співвідношення жінок і чоловіків у всіх проаналізованих матеріалах становить 1:3: 33% експерток і 67% експертів, 35% героїнь і 65% героїв. При цьому зберігається тенденція щодо більшої кількості жінок у текстах друкованих ЗМІ, аніж у новинах інтернет-видань. Кількість вживання фемінітивів - майже однакова і на кілька позицій вища, ніж у лютому (тоді зафіксовано по 41% в обох видах медіа).

Інфографіка: Волинський пресклуб

Нагадаємо, у березні жінки в матеріалах одеських ЗМІ були присутні в третині публікацій.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Одеський міський голова Геннадій Труханов підписав розпорядження про внесення змін до розпорядження міського голови від 14 вересня «Про скликання громадських слухань щодо обговорення питань про повернення деяким об’єктам топоніміки у місті Одесі попередніх назв».  Про це повідомили у  пресслужбі Одеського муніципалітету.  Згідно розпорядження, «громадські слухання» вирішили замінити «інтернет-конференцією». Протягом двох місяців з дня … читати далi

Депутаты Одесского городского совета утвердили состав постоянных депутатских комиссий и их председателей, сформировав всего 11 комиссий.  В некоторых из них по два члена, а в некоторых более пяти.  Например в комиссии по вопросам культуры, туризма и международных отношений пока лишь два члена:  Олег Филимонов («Слуга народа»)   Людмила Варавва («Доверяй делам»). … читати далi

На официальном сайте Ренийского городского совета 1 декабря опубликовали «Предупреждение об обязанности подачи депутатами Ренийского городского совета VII созыва деклараций», в котором идет  речь о юридической коллизии, возникающей в связи с прекращением полномочий депутатов горсовета упомянутого созыва. Дело в том, что в соответствии положений ч.3 ст.8 Закона Украины «О статусе депутатов местных советов» … читати далi

Карантин вихідного дня дав певний результат, продовжувати його не будуть: у країні діятимуть обмеження щодо помаранчевої зони. Про це під час засідання уряду повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.  «І на вихідні, і в будні будуть діяти карантинні обмеження щодо помаранчевої зони на території цілої країни», - зазначив він. За словами Дениса … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР