На Одещині жінки були експертками та героїнями у понад 23% публікацій

Упродовж тижня, з 11 по 17 квітня, експерти проєкту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики» разом з прес-центром «Paritet» провели моніторинг регіональних медіа Одеської області.

За цей час були проаналізовані публікації у п'яти районних друкованих виданнях (газети «Арцизские вести», «Придунайские вести», «Сільські вісті», «Татарбунарський вісник», «Хлібороб») та п'яти гіперлокальних новинних сайтів («Бессарабия ИНФОРМ», «Біляївка.City», «Лиманська Агенція Новин» (україномовна версія), «04849.com.ua <http://04849.com.ua/> – Первый Информационный портал г. Белгород-Днестровский» та «04868.com.ua <http://04868.com.ua/> - сайт г. Черноморск»).

За даними моніторингу, який провів Волинський пресклуб у партнерстві з Гендерним центром Волині, Незалежною громадською мережею пресклубів України за підтримки Медійної програми (Internews), індекс гендерної чутливості гіперлокальних медіа вцілому по Україні у квітні порівняно і лютим залишається незмінним і складає 38%. 

У регіональних медіа Одещини відсоток публікацій, цей показник склав 23%, що є середнім по країні.

Найвищий відсоток експерток аналітики зафіксували у публікаціях харківських медіа (42%). На другій позиції - івано-франківські, луганські, рівненські та сумські видання (по 40%). Третю сходинку посідають запорізькі ЗМІ (39%). Кількість героїнь матеріалів найбільша у житомирських медіа (52%). Це - найвищий показник за дві хвилі моніторингу. У лютому житомирські медіа були лідерами за кількістю експерток - 45%. 

Першість у використанні фемінітивів - у гіперлокальних медіа Волині (74%), на 9% менше - у чернівецьких видань (65%), лише трохи поступаються їм закарпатські (64%).

Найчастіше жінки коментували питання, які стосувалися освіти, соціального захисту, побуту (зокрема - догляд за дітьми, категорія "Інше"), охорони здоров'я (в тому числі ті, що не стосувалися коронавіруса), в поодиноких випадках - війни та спорту, а також дуже рідко - сфери прийняття рішень (діяльності органів місцевого самоврядування). Героїнями публікацій вони були переважно в медичній (як пацієнтки) та освітній темах.

Загалом співвідношення жінок і чоловіків у всіх проаналізованих матеріалах становить 1:3: 33% експерток і 67% експертів, 35% героїнь і 65% героїв. При цьому зберігається тенденція щодо більшої кількості жінок у текстах друкованих ЗМІ, аніж у новинах інтернет-видань. Кількість вживання фемінітивів - майже однакова і на кілька позицій вища, ніж у лютому (тоді зафіксовано по 41% в обох видах медіа).

Інфографіка: Волинський пресклуб

Нагадаємо, у березні жінки в матеріалах одеських ЗМІ були присутні в третині публікацій.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Народний депутат України, який пройшов за номером 108 партії "Слуга народу" Андрій Костін, подав щорічну електронну декларацію про доходи за 2019 рік. Відповідний документ опублікований на сайті Національного агенства з питань запобігання корупції. На сайті Верховної Ради вказано, що до Андрій Костін проживає в Одесі та до обрання народним депутатом … читати далi

Часть детских садов и учебно-воспитательных комплексов в Одессе открылись с 1 июня в соответствии с решением Кабинета министров Украины. Как сообщила сегодня, 1 июня, на заседании оперативного штаба по борьбе с распространением коронавируса в Одессе директор городского департамента образования и науки Елена Буйневич, при этом сохраняется ограничение по количеству детей … читати далi

Колективу Главного управления Национальной полиции в Винницкой области представили нового начальника - бывшего заместителя начальника ГУ НП в Одесской области Ивана Ищенко.  Нового главного полицейского в Винницкой области представил лично глава Нацполиции Украины Игорь Клименко.  Местная пресса сообщает, что представление нового руководителя для полицейских не анонсировали и журналистов на него не пригласили.  … читати далi

Одесский городской голова Геннадий Труханов разразился критикой в адрес народных депутатов и всех, кто задает неприятные вопросы по поводу закупок дорогой мебели и жалюзи для Одесской городской инфекционной больницы.  Свое негодование мэр высказал сегодня, 1 июня, на заседании оперативного штаба по борьбе с распространением коронавируса.  «Мы обратили внимание на нашу инфекционную … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР