Експертка: медіаграмотності слід вчити з дитсадка

01 червня 2018 р. 22:47

Медіаграмотність є розширеною концепцією звичайної грамотності, і її основні навики можна напрацьовувати ще у дошкільному віці, вважає Рене Гоббс (Renee Hobbs), засновниця та директорка американської організації Media Education Lab, професорка з комунікаційних досліджень Герінгтонської школи комунікації і медіа Університету Род-Айленду.

Про це Рене Гоббс сказала у своєму виступі в Києві 29 травня, що відбувся в рамках  міжнародного  самміту  з обговорення ситуації з дезінформацією в світі MisinfoCon, - повідомляє Detector.media.

«Мій основний меседж презентації я хочу сформулювати так: ще у дитсадку можна навчитись всьому, що потрібно для протидії дезінформації, - сказала Рене Гоббс. – У книжці “Все, що мені справді потрібно, я вивчив у дитсадку” Робер Фулгам писав про те, що всі необхідні навики – емоційні, когнітивні, соціальні - дитина вивчає ще до того, як йде до школи.  Я вважаю, що так само із медіаграмотністю, адже це розширена концепція грамотності у традиційному розумінні. Це вміння одержувати доступ, аналізувати, створювати, рефлексувати і діяти, використовуючи медіамеседжі у широкому різноманітті форм».

Рене Гоббс є авторкою багатьох проектів та навчальних програм із медіаграмотності. У Києві вона розповіла про один із них, який був реалізований у Хорватії в 2015 році організацією DKMK (Društva za komunikacijsku i medijsku kulturu) і був спрямований на вчителів, які працюють із дітьми наймолодшого віку.  Рене пояснила, що на першому етапі вчителям було важливо розповісти загалом про основи медіаграмотності і навіщо її інтегрувати у навчання, а потім вже переходити до конкретних прикладів завдань.

«Діти вже у 6 років можуть розуміти, що медіамеседжі створені для того, щоб переконувати нас, інформувати або розважати, при цьому всі ці задачі можуть бути включені в одне повідомлення. Вивчати, як маркетинг та бренди використовують медіамеседжі можна на простих речах, наприклад, на упаковці йогурту: роздивившись її, діти можуть визначити, які елементи на ній містять інформацію, а які розважають. Діти побачать, що ці речі можуть виглядати розмито в багатьох аспектах нашої культури. Уміти ставити питання щодо реклами, загалом критичний її аналіз – це фундаментальний навик педагогів із медіаграмотності», - вважає Рене.

Вона перелічила ті основні уміння, якими мають володіти діти, аби бути свідомими медіакористувачами. Серед них:

- Розпізнавати жанри медіа

- Розпізнавати мету автора та цільові аудиторії

- Інтерпретувати медіаповідомлення активно, а не пасивно

- Розпізнавати та опиратись емоційним впливам

- Помічати стереотипи

- Помічати упущення та неточності

- Приймати відповідальні рішення щодо репостів в онлайні.

Нагадаємо, що раніше організатори проекту «Вивчай та розрізняй» (L2D) дослідили, наскільки успішно учасники виявляють фейки. MediaSapiens також писав про українські тенденції у медіаосвіті і шведський досвід.

Реалізація цього проекту стала можливою завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «У-Медіа», що виконується міжнародною організацією Інтерньюз. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Одеської обласної організації ВГО "Комітет виборців України" та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Інтерньюз.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Усі учасники судового провадження у справі про пожежу в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, який на вулиці Троїцькій проігнорували його. Про це повідомили у пресслужбі Приморського районного суду.  Через те, що явка цих людей визнана судом обов’язковою засідання відкладено до 3 серпня на 15:30. Нагадаємо, до Приморського районного суду … читати далi

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду задовольнив клопотання прокурора та продовжив строк дії процесуальних обов’язків, які покладені на колишнього заступника начальника Головного управління Національної поліції Одеської області. Як повідомили у пресслужбі суду,  підозрюваний зобов’язаний прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду; повідомляти слідчого, прокурора, слідчого суддю, суд про зміну … читати далi

Наступного року частиною національного проекту «Велике будівництво» стане відновлення 100 культурних об’єктів, серед яких  Одеський художній музей. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. «Вперше за 30 років незалежності ми реально зможемо відновити історико-культурну спадщину. Яка, подекуди, в критичному стані – занедбана … читати далi

Очередное заседание по делу бывшего первого заместителя председателя Одесской облгосадминистрации Александра Орлова, которого подозревают в причастности к организации массовых беспорядков, а также избиению участников акции и журналистов 19 февраля 2014 года состоялось в Приморском суде 8 июля. Суд допросил еще двух свидетелей - Александра Румилиатиса и Дмитрия Волошенкова, сообщает Odessa.online. Первый возглавляет … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР