Експертка: медіаграмотності слід вчити з дитсадка

01 червня 2018 р. 22:47

Медіаграмотність є розширеною концепцією звичайної грамотності, і її основні навики можна напрацьовувати ще у дошкільному віці, вважає Рене Гоббс (Renee Hobbs), засновниця та директорка американської організації Media Education Lab, професорка з комунікаційних досліджень Герінгтонської школи комунікації і медіа Університету Род-Айленду.

Про це Рене Гоббс сказала у своєму виступі в Києві 29 травня, що відбувся в рамках  міжнародного  самміту  з обговорення ситуації з дезінформацією в світі MisinfoCon, - повідомляє Detector.media.

«Мій основний меседж презентації я хочу сформулювати так: ще у дитсадку можна навчитись всьому, що потрібно для протидії дезінформації, - сказала Рене Гоббс. – У книжці “Все, що мені справді потрібно, я вивчив у дитсадку” Робер Фулгам писав про те, що всі необхідні навики – емоційні, когнітивні, соціальні - дитина вивчає ще до того, як йде до школи.  Я вважаю, що так само із медіаграмотністю, адже це розширена концепція грамотності у традиційному розумінні. Це вміння одержувати доступ, аналізувати, створювати, рефлексувати і діяти, використовуючи медіамеседжі у широкому різноманітті форм».

Рене Гоббс є авторкою багатьох проектів та навчальних програм із медіаграмотності. У Києві вона розповіла про один із них, який був реалізований у Хорватії в 2015 році організацією DKMK (Društva za komunikacijsku i medijsku kulturu) і був спрямований на вчителів, які працюють із дітьми наймолодшого віку.  Рене пояснила, що на першому етапі вчителям було важливо розповісти загалом про основи медіаграмотності і навіщо її інтегрувати у навчання, а потім вже переходити до конкретних прикладів завдань.

«Діти вже у 6 років можуть розуміти, що медіамеседжі створені для того, щоб переконувати нас, інформувати або розважати, при цьому всі ці задачі можуть бути включені в одне повідомлення. Вивчати, як маркетинг та бренди використовують медіамеседжі можна на простих речах, наприклад, на упаковці йогурту: роздивившись її, діти можуть визначити, які елементи на ній містять інформацію, а які розважають. Діти побачать, що ці речі можуть виглядати розмито в багатьох аспектах нашої культури. Уміти ставити питання щодо реклами, загалом критичний її аналіз – це фундаментальний навик педагогів із медіаграмотності», - вважає Рене.

Вона перелічила ті основні уміння, якими мають володіти діти, аби бути свідомими медіакористувачами. Серед них:

- Розпізнавати жанри медіа

- Розпізнавати мету автора та цільові аудиторії

- Інтерпретувати медіаповідомлення активно, а не пасивно

- Розпізнавати та опиратись емоційним впливам

- Помічати стереотипи

- Помічати упущення та неточності

- Приймати відповідальні рішення щодо репостів в онлайні.

Нагадаємо, що раніше організатори проекту «Вивчай та розрізняй» (L2D) дослідили, наскільки успішно учасники виявляють фейки. MediaSapiens також писав про українські тенденції у медіаосвіті і шведський досвід.

Реалізація цього проекту стала можливою завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «У-Медіа», що виконується міжнародною організацією Інтерньюз. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Одеської обласної організації ВГО "Комітет виборців України" та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Інтерньюз.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Одесский городской голова Геннадий Труханов поручил разработать план мероприятий для избежания распространения в городе коронавируса унесшего уже 80 жизней в Китае.  В ходе аппаратного совещания городской голова отметил, что следует принять дополнительные меры, чтобы не допустить распространение вируса.   Он напомнил, что еще в декабре департамент здравоохранения ввел ряд ограничений в … читати далi

Депутаты Одесского  горсовета рассмотрели предложения по поводу расходов в этом году на объекты образования, спорта и культуры. Свои коррективы внесла комиссия по вопросам образования, спорта, культуры и туризма. По информации Центра публичных расследований, вопрос касался капитальных расходов. Среди объектов культуры назвали только работы на 1 млн в библиотеке на Французском … читати далi

Некоторые проекты «Общественного бюджета» Одессы в прошлом году не реализовали, например, из-за не принадлежность территории к коммунальной собственности и плохих фасадов домов.  Об этом в ходе аппаратного совещания в Одесском муниципалитете сообщила заместитель городского головы Светлана Бедрега.  По ее словам, например проект «Световые муралы «Light MURAL», предполагавший создание уникального художественного светового оформления … читати далi

Водитель пассажирского автобуса не справился с управлением и врезался в прицеп ехавшего впереди грузовика - водитель автобуса погиб.  Об этом сообщили в Телеграм канале «Подслушано Одесса». Очевидцы аварии утверждают, что причиной столкновения стал гололед, а после аварии прицеп фуры развернуло и в него врезался легковой автомобиль. Авария произошла в районе … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР