На порятунок Куяльницького лиману необхідно понад 500 мільйонів гривень

17 серпня 2020 р. 20:18

екологія

Обласним бюджетом на 2020 рік у рамках Регіональної комплексної програми з охорони довкілля на 2020-2021 роки передбачено 641 тис. 566 грн видатків на комплексне обстеження з розробкою інженерних рішень щодо ренатуралізації гідрологічного стану річки Великий Куяльник з метою врятування Куяльницького лиману з виготовленням проєктної документації. 

Про це повідомляє пресслужба Одеської обласної ради. 

Для подолання кризового стану водних ресурсів басейну Куяльницького лиману Одеською обласною радою 25 жовтня 2019 року затверджено «Регіональну програму збереження і відновлення водних ресурсів у басейні Куяльницького лиману на 2019-2023 роки». Програмою було передбачено фінансування обсягом 555 млн 677 тис. 849 грн, у тому числі на 2019 рік:

– з державного бюджету 12,3 млн грн;

– з обласного бюджету 1,23 млн грн;

на 2020 рік:

– з державного бюджету 122 млн грн;

– з обласного бюджету 30,28 млн грн;

– з районних, міських (міст обласного значення) бюджетів 0,2 млн грн;

– з небюджетних джерел 50 млн грн.

Однак у 2019-2020 роках зазначена програма не фінансувалася.

«Спільно з обласною державною адміністрацією ми провели робочу нараду, метою якої було домовитись про покрокові шляхи вирішення багаторічної проблеми подолання кризового стану водних ресурсів басейну Куяльницького лиману. Проблем дуже багато. Зокрема, необхідність постійного наукового моніторингу гідрологічного стану лиману, потреба в терміновому наповненні лиману прісною водою, роздамбування та розчистка річки Великий Куяльник, яка є одним з джерел наповнення лиману водою, але на сьогоднішній день водотік задамбовано місцевими мешканцями. Всі ці проблеми потребують негайних рішень, тому вже наступного тижня буде проведена більш розширена нарада з залученням наукових співробітників, представників міста Одеса, Інфоксводоканалу, місцевої адміністрації, районних та сільських рад. Сподіваюся, що спільними зусиллям нам вдасться хоча б частково вирішити проблему Куяльницького лиману», – висловився перший заступник голови Одеської обласної ради Вадим Шкарівський.

Раніше департамент екології та природних ресурсів Одеської облдержадміністрації  оголосив тендер задля обрання компанії, яка зробить проєкт розчищення русла річки Великий Куяльник.

В грудні 2019 року департамент за результатами тендеру замовив «Одеському Промбудпроекту» розробку техніко-економічного обґрунтування розчистки русла Великого Куяльника з реконструкцією (ліквідацією) частини гідротехнічних споруд в шести районах області за 3,7 мн грн, однак уже наступного дня, 3 грудня, договір розірвали за згодою сторін без оплати.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Депутати Одеської міської ради підчас першої сесії розподілились на п'ять фракцій: «Довіряй ділам», «Слуга народу», «Європейська солідарність», партія Шарія, «Оппозиційна платформа - За життя». За даними муніципалітету депутати по фракціях розподілилися так: Депутатська фракція  політичної партії «Довіряй ділам» 1.  Бриндак Олег Борисович  - голова фракції 2.  Етнарович Олег Володимирович - заступник голови-секретар 3. … читати далi

Профессор Валерий Запорожан побеждает на выборах ректора Одесского национального медицинского университета. После подсчета голосов выяснилось, что его поддержали 812 избирателей (78,4%), об этом сообщили на сайте вуза. За руководителя муниципального департамента здравоохранения Елену Якименко проголосовали 113 человек (10,9%), а за Владлену Дубинину, которая исполняла обязанности ректора в 2018 году (назначена … читати далi

Уряд схвалив розпорядження «Про залучення коштів позики від Єдиного інвестиційного банку для реалізації проєкту "Міський громадський транспорт України ІІ"» у розмірі 200 мільйонів євро, які будуть спрямовані на оновлення парків громадського транспорту у різних українських містах. Про це повідомили у пресслужбі Кабінету міністрів України. Уряд також схвалив розпорядження президента «Про … читати далi

Депутати Болградської районної ради обрали головою Михайла Садаклієва, який очолював на виборах список партії «Опозиційна платформа-За життя».  Його кандидатуру підтримали 35 з 37 обранців, присутніх на першій сесії. Сесія відбулася 25 листопада. Втім, вона була єдиною із запропонованих. Михайло Садаклієв народився в Болграді. До розвалу СРСР займав посаду першого секретаря … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР