Куди звертатися, якщо сімейний лікар звільнився або захворів

11 грудня 2021 р. 19:33

НСЗУ медицина

Якщо сімейний лікар, із яким у пацієнта підписана декларація захворів або чомусь відсутній, то медична установа обов'язково має призначити йому заміну.

У Національній службі здоров'я України (НСЗУ) розповіли, як діяти в такому випадку.

Якщо сімейний лікар захворів, то про його заміну зазвичай повинні поінформувати пацієнтів наступними способами:

  • оголошенням у самій медустанові;
  • на вебсайті установи;
  • на сторінці у соцмережі;
  • телефоном для пацієнтів, які були записані до лікаря.

Якщо лікаря немає на робочому місці за іншими непередбаченими обставинами, то медустанова має повідомити про це в перший же день.

Дивіться також: Що відомо про новий штам коронавірусу “Омікрон”

Якщо ж відсутність лікаря запланована (відпустка, відрядження, планове лікування), то пацієнтів про це мають поінформувати не пізніше як за один тиждень.

Якщо пацієнтові раптово знадобилося звернутися до сімейного лікаря, а він перебуває на лікарняному, слід дізнатися, хто його зараз заміняє.

«Майже у кожній поліклініці та амбулаторії є черговий лікар, який приймає пацієнтів», - зазначили у НСЗУ.

Якщо пацієнт уклав декларацію з сімейним лікарем, який деякий час після цього звільнився, то пропонують укласти декларацію з іншим фахівцем у медустанові, на власний вибір.

Також можна укласти декларацію в іншому медичному закладі – пацієнт має таке право. Обрати лікаря можна на сайті НСЗУ.

Центри первинної медичної допомоги також зобов'язані інформувати пацієнтів про звільнення лікарів, з якими підписані декларації. Зазвичай така інформація розміщена у медзакладах, на сайті закладу або на сторінці закладу у соціальних мережах. Пацієнта можуть повідомити й особисто – телефоном або ж іншим способом, який раніше він обрав. У медзакладі мають протягом одного місяця після звільнення повідомити пацієнта про те, що у нього закінчується термін укладеної декларації через звільнення сімейного лікаря.

Дивіться також: Як отримати COVID-сертифікат про одужання

Що потрібно для укладання декларації з новим сімейним лікарем:

  • отримати згоду лікаря після візиту до нього;
  • надати всі необхідні документи,
  • підписати декларацію.

Зазначимо, що в Одеській області працюють 777 сімейних лікарі, терапевти та педіатри, які ще можуть набирати пацієнтів та укладати з ними декларацію. Знайти інформацію про кількість закладів первинки та лікарів, з якими ще можна укласти декларацію можна за допомогою “Електронної карти місць надання первинної медичної допомоги”.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Наприкінці квітня 2022 року омбудсман повідомила, що згідно з інформацією російських ЗМІ, з території України до рф було вивезено понад 915 тисяч осіб, з яких 170 тисяч - діти. Хтось виїзжає в рф добровільно, рятуючись від обстрілів та враховуючи, що деколи географічно територія рф ближче, ніж безпечні регіони України. Але … читати далi

Вторгнення росії в Україну змусило багатьох громадян переїхати за кордон, це стосується й вагітних жінок, невідомо коли вони зможуть повернутися додому чи хоча б у рідну країну, проте звертатися до лікарів знадобиться точно.  Тож юристка Одеської обласної організації "Комітет виборців України" Юлія Лісова підготувала пам'ятку для вагітних жінок, яка може … читати далi

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну тисячі українців втратили своє житло, і доки війна триватиме, на жаль, кількість руйнувань лише зростатиме. Однак держава в цьому випадку може допомогти громадянам. Адвокатка, правова радниця Громадського центру правосуддя Юлія Лісова підготувала консультацію з приводу як отримати компенсацію за своє пошкоджене житло. Основними нормативно-правовими … читати далi

Під час воєнного стану діють особливі правила перетину державного кордону, які за своєю суттю покликані спростити виїзд за кордон людям, які тікають від війни. З вказаними правилами можна ознайомитись в оновлених Правилах перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (далі … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР