В Україні стартувала приписна кампанія до лікарів

02 квітня 2018 р. 10:30

2 квітня розпочинається Національна приписна кампанія до лікарів, в рамках якої кожен українець повинен обрати лікаря та підписати з ним декларацію. 

2 квітня розпочинається Національна приписна кампанія до лікарів, в рамках якої кожен українець повинен обрати лікаря та підписати з ним декларацію. 

Всього в Одесі з моменту запуску роботи Сервісу було здійснено 14 337 записів до лікаря, - повідомляє ресурс helsi.me. Лідером за кількістю записів на прийом до лікарю став Центр первинної медико-санітарної допомоги № 14 – 11 900 записів. 

Всього підписали 3155 декларацій в Одесі, більшість з них підписувались за допомогою Сервісу Helsi. Лідером за кількістю підписаних декларацій став Тарутинський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги – 811 декларацій. 

-    Наразі до Сервісу Helsi підключені такі міста як Київ, Дніпро, Одеса, Миколаїв та Краматорськ
-    Підключено до Сервісу Helsi 284 амбулаторії та 64 поліклініки
-    Зареєстровано 5100 лікарів
-    Щодня через Сервіс здійснюється 15 000 записів
-    Здійснено 1 147 479 записів на прийом через Сервіс Helsi з моменту запуску
-    По Києву всього записів через Сервіс – 823 267, в Дніпрі – 277 519, в Одесі – 14 337
-    Всього зареєстровано пацієнтів в системі – 659 438
-    Всього підписано декларацій – 81 000, з них за допомогою Сервісу Helsi – 46 900 

Як обрати лікаря?

Відтепер кожен може обирати терапевта, педіатра або сімейного лікаря у будь-якому закладі первинної допомоги незалежно від місця проживання або прописки та підписати з ним декларацію за умови, що обраний пацієнтами заклад вже підключений до системи «Електронне здоров'я». Впізнати заклад, де вже можна підписати декларацію, можна за наліпкою «Тут можна обрати свого лікаря». 

Обирати лікаря пацієнти можуть, посилаючись на власний досвід обслуговування у лікаря, на поради родичів/друзів/знайомих. Також пацієнти можуть відвідувати найближчі заклади та дізнаватись про лікарів там. 

Головне – пам’ятати: пацієнтам не потрібно звертатись до лікаря «строго за пропискою» - можна обирати лікаря, який працює біля дому, роботи тощо. 

Як укласти декларацію?

З 2 квітня розпочинається національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї», коли кожен зможе підписати декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром, якого вони обрали. 

Для того, щоб підписати декларацію необхідно:

- Обрати заклад чи лікаря для обслуговування;
- Перевірити, чи можна в обраному медичному закладі підписати декларацію – заклади, які вже можуть підписувати декларації з пацієнтами, можна буде впізнати за спеціальною наліпкою «Тут можна обрати свого лікаря»;
- Взяти з собою всі необхідні документи для підписання декларації – паспорт, ідентифікаційний код, а також мобільний телефон. Якщо потрібно підписати декларацію для дитини до 14 років — необхідно також свідоцтво про народження дитини;
- Звернутись у реєстратуру медзакладу та повідомити про бажання підписати декларацію;
- Уповноважений працівник медзакладу (працівник реєстратури, медсестра або лікар) введе дані пацієнтів в електронну систему, після чого на мобільний надійде СМС з кодом, який потрібно повідомити працівнику закладу;
- Уповноважений працівник роздрукує з електронної системи дві копії декларації з даними, які необхідно підписати після перевірки на правильність записаних даних – одну з копій пацієнт забирає з собою, інша лишається у закладі.

Порядок надання первинної медичної допомоги

МОЗ затвердив Порядок надання первинної медичної допомоги Наказом №504 «Про затвердження порядку надання  первинної медичної допомоги». Таким чином, в рамках Наказу сімейні лікарі, терапевти та педіатри надаватимуть наступні послуги пацієнтам:

- Спостереження за станом здоров’я, визначення діагнозів, лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєння, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів;
- Ведення пацієнтів з хронічними захворюваннями;
- Надання направлення до фахівців вторинної чи третинної допомоги;
- Надання невідкладної допомоги при гострому розладі фізичного чи психічного здоров’я, якщо не потрібно екстреної, спеціалізованої або високоспеціалізованої меддопомоги;
-    Виявлення факторів ризиків для здоров’я;
-    Спостереження за здоровою дитиною, неускладненою вагітністю і надання окремих послуг паліативної допомоги;
-    Оформлення та видача довідок, листків непрацездатності, направлень для проходження медико-соціальної експертизи тощо.

Кількість пацієнтів, що може обслуговувати:

-    Сімейний лікар – 1 800 пацієнтів
-    Терапевт – 2 000 пацієнтів
-    Педіатр – 900 пацієнтів

В сільській місцевості кількість пацієнтів може перевищувати норму через соціально-демографічні, інфраструктурні та інші особливості території. 

Згідно з Порядком лікарі будуть здійснювати виїзди додому до пацієнта, але рішення про виїзд на виклик до пацієнта приймає лікар. 

Записуватись на прийом до лікаря можна декількома шляхами: особисто, телефоном, електронною поштою чи іншими доступними засобами – в реєстратурі медичного закладу або за допомогою електронного Сервісу Helsi – на сайті або через кол-центр. 
 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

16 січня набув чинності Закон № 409-IX щодо впровадження Єдиного реєстру осіб засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої чи малолітнього та посилення відповідальності за злочини, вчинені проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої чи малолітнього. Єдиний реєстр осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та недоторканності малолітньої чи малолітнього, … читати далi

З 1 січня 2020 року пільгові категорії громадян мають право в будь-який час подати заявку в структурний підрозділ з питань соціального захисту населення при переході з безготівкової на готівкову форму виплат пільг на житлово-комунальні послуги. Тобто, відмінено тимчасове обмеження подання відповідної заявки після 15 жовтня (на опалювальний період) та 15 … читати далi

Кабмин решил, как будут создаваться госпитальные округа.  Соответствующее постановление № 1074 было принято на правительственном заседании. Утвержденный Порядок устанавливает механизм создания, управления и функционирования госпитальных округов. Госпитальный округ - это функциональное объединение заведений здравоохранения, размещенных на соответствующей территории, обеспечивающее предоставление вторичной (специализированной) и госпитального этапа экстренной медицинской помощи населению такой территории.  Госпитальный округ … читати далi

С 14 июня вводится в действие Закон № 309-IX об организации дорожного движения для лиц, передвигающихся в креслах колесных, который был принят 3 декабря. Закон "О дорожном движении" дополнен новой статьей, устанавливающей основные права и обязанности таких лиц. Права лиц, передвигающихся в креслах колесных  По тротуарам, пешеходным или велосипедным дорожкам такие лица могут двигаться со скоростью … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР