В Одеській області Громадський центр правосуддя розвиває співпрацю поліції з громадою

Громадський центр правосуддя в місті Татарбунари продовжує розвивати такі ефективні інструменти співпраці поліції з громадою, як неформальні зустрічі «кава з поліцейським» та особистий прийом керівників поліції в офісі центру, повідомила пресслужба
Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України».

Запроваджені раніше групи «сусідської варти» в різних мікрорайонах міста та селах Татарбунарської громади показують гарну профілактичну роботу щодо вуличних правопорушень та згуртовують мешканців для інших локальних ініціатив. 12 листопада відбулась чергова зустріч у форматі «кава з поліцейським», на якій оцінювали роботу діючих груп «сусідської варти», планували долучення нових вулиць та обговорювали протоколи співпраці з поліцією. 16 листопада до ініціативи «сусідської варти» вже долучилися мешканці однієї з багатоповерхівок міста. 

12 листопада в офісі Громадського центру правосуддя відбувся для мешканців громади особистий виїзний прийом начальника відділення поліції № 2 Білгород-Дністровського РВ полков-ника поліції Олександра Бодюла. До очільника поліції, який проводив прийом спільно з керівником Громадського центру правосуддя та ветераном органом МВС Леонідом Семененком, звернулися шість жителів міста Татарбунари. Питання були різнопланові, стосувалися безпекових аспектів життєдіяльності громади, потреб вразливих груп в умовах пандемії COVID-19, роботи поліцейських із запобігання та протидії крадіжок особистого майна та торгівлі у невстановлених місцях. 

Одразу після особистого прийому зібралися для участі в уже традиційній «каві з поліцейським» місцеві мешканці, переважно жінки. Розпочинаючи спілкування, керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко підкреслив, що започатковані центром постійні неформальні зустрічі дають довготривалий ефект: «Люди більше розуміють роботу поліцейських та намагаються сприяти поліції у здійсненні нею своїх повноважень. З іншого боку, поліцейські краще розуміють безпекові проблеми в громаді та можуть швидше та якісніше реагувати на них». Для обговорення у форматі «кави з поліцейським» були винесені такі питання: діяльність груп «сусідської варти», протидія розповсюдженню наркотиків та виявлення місць закладок і участь громадськості у виявленні таких фактів, профілактика правопорушень у сфері дорожнього руху.

Власним досвідом щодо охорони громадського порядку поділилися представниці груп «сусідської варти» Тамара Данільченко та Валентина Ганська, які першими створили такі групи в місті. Вони взяли на себе відповідальність слідкувати за громадським порядком на тій території, де вони живуть. Про кожну підозрілу особу, яка з’являється на їхній вулиці, жінки повідомляють до чергової частини поліції. Там оперативно реагують, виїжджають на місце, встановлюють особу, яка викликає певні підозри, і вживають профілактичних заходів. Під час зустрічі представниці «сусідської варти» розповіли про випадки, коли вдавалося своєчасно запобігти скоєнню злочинів.

Жителька міста Татарбунари Любов Фадіна під час спілкування зазначила, що її вулиця Покровська є однією з найбільш багатолюдних в місті. Там мешкає велика кількість людей, розміщені станції технічного обслуговування автомобілів та магазини. «Нерідко в помешкань відбуваються крадіжки, і це негативно впливає на довіру до влади, - сказала Любов Фадіна. - Адже, як люди розуміють, влада не забезпечила їх безпеку. Наразі ми можемо використати досвід уже діючих груп «сусідської варти» та створити таку ж на нашій вулиці. Для участі в ній знайдуться активні та небайдужі громадяни». Ідею сусідської варти підтримали також мешканка міста Вікторія Алєксєєнко:

«У нашому будинку є такі люди, які завжди можуть прийти на допомогу, які завжди цікавляться тими, хто перебуває біля оселі. Адже всі знають одне одного. Ми також готові до того, аби створити таку групу, до якої будуть включені мешканці будинку. Це стане запорукою нашої безпеки та безпеки нашого майна».

Як зазначив керівник відділення поліції Олександр Бодюл, у випадку виявлення на вулиці підозрілих осіб місцевим мешканцям слід відразу телефонувати до місцевого відділення поліції. «У нас є можливість негайного реагування, є автомобілі і є бажання зменшити кількість правопорушень та злочинів на території нашої громади. Керівництво відділення поліції прагне співпраці з мешканцями міста і завжди йде на контакт з тими, хто не байдужий і зацікавлений у профілактиці правопорушень та охороні публічного порядку. Наразі ті пропозиції, які надійшли на сьогоднішній зустрічі, ми готові втілити в життя спільно з Громадським центром правосуддя уже наступного тижня». Підтримку серед учасників зустрічі отримала пропозиція щомісяця проводити пресконференцію за результатами діяльності поліцейських із залученням до цього місцевих засобів масової інформації. Також вже 16 листопада керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко, громадська активістка Вікторія Алєксєєнко та дільничний офіцер поліціі Володимир Слободенюк зустрілися з мешканцями  багатоповерхівок, що на вулиці Князєва в місті Татарбунари, де створено нову групу «сусідської варти».

Потрібно зазначити, що важливим фактором ефективної розбудови співпраці органів поліції з громадою є постійність та різноманітність інструментів співпраці. Так, 9 листопада на запрошення поліцейських керівник Громадського центру правосуддя та ветеран МВС Леонід Семененко взяв участь у нараді керівництва ГУНП в Одеській області. Начальник ГУНП в Одеській області Микола Семенишин наголосив на важливості роботи правоохоронців в напрямку підвищення авторитету та довіри до поліцейських серед людей. Важливим завданням для поліцейських є також участь у міжнародній акції «16 днів проти насильства», до якої будуть долучені також громадські організації та органи місцевого самоврядування. 

5 листопада керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко взяв участь в зустрічі ветеранів та пенсіонерів МВС з керівником ГУНП в Одеській області генералом поліції 3 рангу Миколою Семенишиним у приміщенні Білгород-Дністровського ВП. Одним з питань зустрічі було відновлення зв’язку між чинними правоохоронцями та ветеранами поліції, адже молоді поліцейські мають переймати позитивний досвід, який сформувався в системі МВС та доступний майже в усіх громадах. Питання розвитку наставництва та долучення ветеранів МВС до роботи з особовим складом місцевих відділів та відділень поліції вже неодноразово підіймалось Громадським центром правосуддя. Наприкінці вересня 2021 року Громадський центр правосуддя у місті Татарбунари долучився до партнерської ініціативи ГУНП в Одеській області та Татарбунарської міської ради щодо впровадження інституту поліцейських офіцерів громад.

Діяльність Громадського центру правосуддя впроваджується Одеською обласною ор-ганізацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту «Громадський центр правосуддя як мультифункціональна платформа розвитку правосуддя в громадах». 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

В ході реалізації «зернової ініціативи» з портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» у серпні-вересні до країн Європи, Азії та Африки було відправлено, враховуючи сьогоднішні судна, 5,7 млн тонн агропродукції. Всього з українських портів вийшли 252 судна з агропродукцією. Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України. В міністерстві зазначають, що у вересні, в … читати далi

Росія скористалася правом постійного члена Ради Безпеки ООН та застосувала вето під час голосування за резолюцію, яка засуджує анексію росією тимчасово окупованих українських територій. Голосування відбулося під час засідання Радбезу 30 вересня. Текст резолюції не оприлюднювався. Однак, як повідомляє CNN, в документі засуджувалась "організація росією незаконних так званих референдумів у регіонах у межах … читати далi

Президент України Володимир Зеленський скасував осінній призов на військову службу та відклав демобілізацію. Відповідний указ оприлюднений на сайті президента.  Зокрема були внесені зміни до указу №687/2021 "Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2022 році". Військовослужбовці строкової … читати далi

Перед світанком 1 жовтня по Одещині було нанесено ракетний удар 2 ракетами. Про це повідомляє Служба зв’язків з громадськістю повітряного командування "Південь". На думку військових, це були ракети "Іскандер".  Влучено в об'єкт промислової інфраструктури, пошкоджено електропідстанцію, кілька навколишніх будівель. В одному з приватних гаражів спалахнула пожежа, яку оперативно ліквідували. Постраждалих, … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР