В Татарбунарах навчались впроваджувати дружнє до дітей правосуддя
В Татарбунарах навчались впроваджувати дружнє до дітей правосуддя
18 липня 2020 р. 09:31
Протягом 14 та 15 липня 2020 року в м. Татарбунари представники адвокатури, пробації, суду, поліції, міської ради, системи безоплатної правової допомоги, соціальних служб та громадські активісти вивчали особливості правосуддя, дружнього до дітей. За результатами дводенного тренінгу «Як створити в громаді дружнє до дітей правосуддя?» було попередньо узгоджено місцевий протокол взаємодії, роботу мультидисциплінарної команди для роботи з дітьми, а також відкриття на базі Координаційного офісу безпеки «зеленої кімнати» для нетравматичної роботи з неповнолітніми.
Як повідомили у пресслужбі Одеської обласної організації «Комітету виборців України», у навчанні, яке було організовано Координаційним офісом безпеки, взяв участь 21 учасник з місцевих державних органів, місцевого самоврядування, а також громадські активісти. Серед учасників і учасниць були, зокрема, представники адвокатури, пробації, суду, поліції, міської ради, системи безоплатної правової допомоги, соціальних служб. Більшість фахівців мали у своєму професійному досвіді історії роботи з дітьми і всі відмітили, що це особлива категорія людей, до яких необхідний свій підхід. Тобто система правосуддя повинна бути дружньою до дитини – відповідати її вікові, швидко працювати, бути дбайливою, адаптованою і спрямованою на задоволення потреб і реалізацію прав дитини.
Навчання було проведено в два блоки. Протягом першого дня тренінгу, були розглянуті питання процесуальних прав неповнолітніх та система правосуддя, дружнього до дитини (міжнародні стандарти та українське законодавство). Було зосереджено увагу на основних принципах щодо правосуддя, дружнього для дітей: участь, найкращі інтереси дитини, гідність, захист від дискримінації, верховенство права. Також розглянуто основні елементи правосуддя, дружнього до дітей – зокрема, інформація та консультації, захист приватного та сімейного життя, безпека (спеціальні профілактичні заходи), підготовка фахівців, багатопрофільний підхід, позбавлення волі.
Залучаючи до дискусії фахівців відповідних підрозділів, було розглянуто основні елементи дружнього до дітей правосуддя до судового розгляду та спілкування з поліцією, під час та після судового розгляду. Більш детально при цьому зупинились на стадії судового розгляду – зокрема, доступу до суду та судового процесу, юридичних послугах та представництві, правах бути почутою і висловлювати свої думки, уникнення невиправданих затримок та організації провадження і середовища, дружніх до дітей.
Протягом другого дня тренінгу, учасники працювали над практичним впровадженням інструментів дружнього до дитини правосуддя безпосередньо в своїй громаді. Зокрема, обговорювали методику «зеленої кімнати» для нетравматичної роботи з неповнолітніми, а також роботу мультидисциплінарної команди для роботи з дітьми. Ідея створення «зеленої кімнати» в м. Татарбунари для створення безпечного комфортного простору для роботи з дітьми була натхненно зустрінута учасниками тренінгу. Представники різних державних органів одразу стали висловлюватись, як «зелена кімната» може зробити їх роботу більш ефективною та дружньою до дитини.
Учасниками та учасницями навчання також були обговорені процесуальні нюанси використання «зеленої кімнати», оскільки одна з її функцій – це допит/опитування дитини у рамках судових процесів або досудового розслідування. Під час практичної роботи у групах учасники мали можливість обговорити перспективу запровадження «зеленої кімнати» на базі Координаційного офісу безпеки. Зокрема, основним питанням стало, для кого та яких дій може використовуватись «зелена кімната»? При цьому була озвучена думка, що цей безпечний простір може бути корисним не тільки для дітей, але і для інших вразливих верств населення, наприклад, потерпілих від домашнього насильства. Інші питання теж викликали жваве обговорення: Хто з представників громади та державних органів може бути дотичним до діяльності «зеленої кімнати»? Яким чином синхронізувати роботу «зеленої кімнати» з діючим законодавством? Які можуть бути складнощі при налагодженні роботи кімнати і як їх подолати?
Таким чином, головним результатом навчально-практичної програми «Як створити в громаді дружнє до дітей правосуддя?» стало обговорення та попереднє узгодження місцевого протоколу взаємодії в громаді та роботи мультидисциплінарної команди для роботи з дітьми, а також відкриття на базі Координаційного офісу безпеки «зеленої кімнати» для нетравматичної роботи з неповнолітніми. Також з боку Татарбунарської міської ради було отримано схвалення пропозиції про майбутнє включення до штатного розпису виконавчого комітету психолога та соціального педагога, які зможуть працювати на базі створеної «зеленої кімнати».
Нагадаємо, на початку липня 2020 року представники Громадського центру правосуддя спільно з партнерськими організаціями продовжили надання соціально-психологічної підтримки клієнтам пробації та правового захисту сільським жителям у віддалених громадах.
Захід проведено в рамках діяльності Координаційного офісу безпеки в м. Татарбунари, яка впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», за фінансової підтримки Європейського Союзу через International Alert у партнерстві з Thomson Media.
Українське Дунайське пароплавство починає кампанію з перейменування флоту, змінюючи назви суден, які надавалися їм у радянські часи. Про це повідомив генеральний директор підприємства Дмитро Москаленко. "Всі ви напевно знаєте, що флот нашого пароплавства збудований ще за часів СРСР. Судна, як правило, отримували назву російською. Буксири та теплоходи найчастіше називали на честь …
читати далi
Плитка та козирок під'їзду обвалилися через дощ 16 серпня в будинку на вулиці Хуторській в Одесі. Про це повідомила мешканка будинку Ірина Чернієнко. "Наш під'їзд не вважали з самого початку аварійним, він придатний для проживання, крім фасаду та даху, в ньому більше нічого не збиралися робити. Я зрозуміла, що тепер …
читати далi
Народні депутати Верховної Ради України ухвалили у першому читанні законопроєкт, яким пропонується заборонити використання, продаж та передачу феєрверків, салютів та петард. Відповідний проєкт закону підтримали 250 обранців. У законопроєкті пропонується заборонити проведення будь-яких заходів з використанням піротехнічних виробів та вибухових речовин, за винятком сценічних піротехнічних виробів Т1 та Т2, феєрверків класу …
читати далi
Арцизький міський голова Сергій Парпуланський отримав позитивний результат аналізу на COVID-19. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook. "Я був би не я, якби напередодні дня народження не захворів би на ковід. Це зайве підтвердження того, що хвороба не спить. Разом з тим у нашій лікарні фіксуємо зростання захворюваності. …
читати далi
24 лютого Росія розпочала широкомасштабне військове вторгнення в Україну, оголосивши проведення "спеціальної військової операції" в Україні. Президент Росії Володимир Путін …
читати далi
Міністерство цифрової трансформації оприлюднило проєкт змін до Постанови № 835, який на думку керівника сервісу YouControl Сергія Мільмана, призведе до підвищення …
читати далi
Центральна виборча комісія розглянула питання визнання обраним народним депутатом України представника "Опозиційної платформи - За життя" замість Іллі Киви, якого …
читати далi
До 30-річчя Незалежності України 30 територіальних громад Волинської, Львівської та Полтавської областей отримають можливість стати партнерами першого набору Проєкту USAID …
читати далi
За результатами обговорень 4-5 серпня 2022 року, в містах Татарбунари та Рені Одеської області оцінили правові, безпекові та гуманітарні виклики …
читати далi
Арцизький міський голова Сергій Парпуланський отримав позитивний результат аналізу на COVID-19. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook. "Я …
читати далi
Постійна комісія Одеської обласної ради з питань земельних відносин та адміністративно-територіального устрою погодила проєкт землеустрою щодо встановлення меж міста Балта. …
читати далi
Проєкт Постанови про визнання державного суверенітету та незалежності Республіки Косово одержала Верховна Рада України 5 серпня. Автором цієї постанови є …
читати далi
Шеринг копій цифрових документів в Дії вже доступний у медичних закладах та при отриманні комунальних послуг у найвіддаленіших населених пунктах …
читати далi
Українське Дунайське пароплавство починає кампанію з перейменування флоту, змінюючи назви суден, які надавалися їм у радянські часи. Про це повідомив генеральний …
читати далi
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відклала розгляд апеляційних скарг на заочний арешт одеському бізнесмену Володимиру Галантерніку у справі щодо створення …
читати далi
Платіжна система - спеціальний web-інтерфейс, фінансовий посередник, який допомагає приймати платежі і переводити гроші, отримані від Користувача, Виданню. Діє на підставі ЗУ «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні».
Пожертвування - перерахування Виданню грошових коштів з метою її фінансової або іншої підтримки в будь-якому розмірі - на розсуд Користувача.
Користувач - фізична особа, яка є фактичним користувачем сайту та / або його окремих матеріалів, дієздатна і досягла 18 років.
Правила - дані Правила оплати (здійснення добровільних безповоротних платежів на користь Видання).
Умови внесення пожертвувань
Користувач має можливість внести Пожертвування на користь Виданню на добровільній основі в розмірі фіксованої щомісячної або одноразової суми грошових коштів (конкретний розмір Пожертвувань Користувач визначає самостійно на власний розсуд).
Доступні способи переказу грошових кошти (Пожертвувань):
перерахування коштів за допомогою платіжної системи
перерахування коштів на зазначені банківські реквізити
перерахування коштів через краудфандінговий майданчик Patreon.
Здійснюючи Пожертвування (перераховуючи кошти на користь Видання), Користувач погоджується, що він робить його добровільно, свідомо і цілеспрямовано, що він не був введений в оману Виданням стосовно мети / розміру і повернення свого платежу. Також, здійснюючи Пожертвування, він підтверджує, що ознайомився з даними Правилами, згоден з ними і не буде пред'являти Виданню ніяких претензій / позовів ні в теперішньому часі, ні в майбутньому.
Внесення Користувачем грошових коштів в якості Пожертвування є одностороннім безповоротним перерахування таких коштів Виданню Користувачем. Здійснюючи Пожертвування, Користувач підтверджує, що є дієздатним особою, яка має право розпоряджатися грошовими коштами, що перераховуються Виданню.
Видання не несе відповідальності за помилки (в тому числі, технічні), збої або неточності в роботі, а також будь-які інші дії / бездіяльності з боку платіжних систем, банків і майданчики Patreon.
Видання не повертає Користувачеві внесені ним Пожертви ні за яких обставин, включаючи помилково або невірно вчинені ним оплати.
Видання залишає за собою право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення користувачів змінювати Правила. Оновлені / змінені Правила будуть публікуватися на сайті izbirkom.org.ua. Вступати в силу вони будуть з моменту опублікування таких змін / оновлення.
Користувач несе повну відповідальність за достовірність даних платіжної картки та іншої інформації, зазначеної ним при здійсненні Пожертвування.
Оберіть один з варіанті підтримки (Select a membership level). Наразі це 2,5, 9 або 20 євро на місяць.
Натисніть підтримати - Join
Пройдіть авторизацію Patreon. Можете зробити це за допомогою аутентифікації через свій акаунт Google, Facebook або заповнивши поля: Ім’я, електронна пошта, підтвердження електронної пошти та пароль.
В разі авторизації гугл чи фб вас пропустить далі одразу. У разі реєстрації пошти:
Оберіть країну
Оберіть зручний для вас спосіб оплати: paypal або картка. Сервісу потрібні номер картки (16 знаків), дата до якої вона діє, cvv код (зазвичай 3 цифри на звороті) та поштовий індекс.