У Татарбунарах пройшло чергове навчання в «Школі місцевого самоврядування»

06 травня 2019 р. 10:32

Чергове щомісячне навчання секретарів місцевих рад в рамках проведення «Школи місцевого самоврядування» відбулося 3 травня в медіа-центрі Татарбунарської районної бібліотеки.

Як повідомила керівниця Татарбунарського Офісу Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» Катерина Кирган-Мангул, основними темами навчання стали питання проведення нотаріальних дій, надання інформації та документів представникам поліції та адвокатури, посвідчення копій документів.  

Першим блоком навчання з секретарями сільських рад стали питання діяльності щодо здійснення нотаріальних дій уповноваженими особами органів місцевого самоврядування та тих проблемах, які існують у цій сфері діяльності. Перед секретарями місцевих рад виступив приватний нотаріус Татарбунарського нотаріального округу Олександр Монастирліу. Правник зазначив, що у рамках ініціативи Нотаріальної палати України, нотаріуси проводять заходи «Нотаріат обличчям до села». Олександр Монастирліу надав інформацію про стан взаємодії між секретарями сільських рад та нотаріусами району з питань підготовки та подання документів для вирішення питання отримання громадянами спадку. Фахівець зазначив, що у своїй більшості представники органів місцевого самоврядування, уповноважені на здійснення нотаріальних дій, фахово здійснюють таку діяльність. Але, незважаючи на це, ними допускається ряд помилок, які у подальшому не дають можливості громадянам отримати у спадок майно. До таких фактів відносяться помилки при записі прізвищ, імен та дати народження спадкоємців, відсутність даних про спадкодавця. Найчастіше це трапляється у випадку створення заповітів без перевірки внесених до них даних, неуважність відповідальних працівників органів місцевого самоврядування. Також приватним нотаріусом Татарбунарського нотаріального округу Олександром Монастирліу були передані учасникам навчання в електронному варіанті зразки довідок, заяв та заповітів, які рекомендовано представникам органів місцевого самоврядування використовувати у своїй практичній діяльності. 

Питання надання інформації та документів правоохоронним органам та адвокатам висвітлила правовий радник Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари, адвокатка Юлія Лісова. Фахівчиня розповіла учасникам навчання про порядок надання документів та їх копій для представників органів прокуратури та слідчих працівників органів поліції. Основним документом для надання інформації таким особам, є ухвала слідчого судді з вказівкою посадової особи, якій потрібно передати документи та їх перелік. Ні прокурор, ні слідчий не може без ухвали слідчого судді вимагати від представників органів місцевого самоврядування надання документів чи то їх копій, адже це протизаконно. У разі відсутності таких документу, представники органів місцевого самоврядування вправі відмовити таким особам у їх незаконних вимогах. Адвокатка також звернула увагу учасників навчання на те, що у разі вилучення документів, потрібно створювати їх копії, які спільно з ухвалою суду залишати у себе у номенклатурній справі. Юлія Лісова також повідомила присутнім про перелік документів, які повинні надаватися разом із запитом адвоката та наголосила на тому, що відповідно до чинного законодавства України, такий запит повинен виконуватися на протязі п’яти робочих днів з дня його отримання. 

Практичним блоком питань навчання в рамках «Школи місцевого самоврядування», стали питання створення копій документів та порядок їх завірення. Керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко та секретар Білоліської сільської ради Антоніна Шевченко, посилаючись на пункт 70 Типової інструкції з діловодства, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України №55 2018 року, акцентували увагу учасників навчання на тому, що установи можуть надавати копії лише тих документів, які були створені ними. При цьому зазначили, що відповідно до порядку створення копій документів, який визначено в Інструкції, представники цих установ можуть створювати і інші копії документів, але їх перелік чітко регламентований вищезазначеним нормативно-правовим актом. 

Унікальна навчально-комунікаційна програма «Школа місцевого самоврядування» надає можливість представникам місцевих рад отримати нові практичні знання та підвищити взаємодію між собою, з чиновниками районного та обласного рівня, громадськими активістами. Лише протягом 2018 року було проведено 6 занять «Школи місцевого самоврядування», учасниками яких стали 98  представників місцевого самоврядування. Тематика занять Школи визначається самими учасниками, тренерами виступають практикуючі правники, представники органів влади та недержавних організацій.

«Школа місцевого самоврядування» проводиться Татарбунарським офісом Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», за фінансової підтримки МФ «Відродження», за сприяння Татарбунарської районної та міської рад, Татарбунарської районної державної адміністрації та Татарбунарської централізованої бібліотечної системи.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно поліцейського Управління патрульної поліції в Одеській області, якого підозрюють у корупції. Про це повідомили у пресслужбі прокуратури. З’ясовано, що у листопаді минулого року, під час несення служби у складі поліцейського автопатруля, правоохоронець, погрожуючи притягненням до адміністративної відповідальності за порушення вимог додержання тиші у  приміщенні … читати далi

Служба автомобильных дорог в Луганской области провела тендер для выбора подрядчика, которому заплатят за текущий ремонт 35,8 километров трассы Н-26 Чугуев - Меловое (через Старобельск). В аукционе с ожидаемой стоимостью закупки в 962 миллиона 890,1 тысяч гривень, состоявшемся 13 августа, участвовали три компании: ООО «Автомагистраль-Пивдень», ООО  «Ростдорстрой» и ООО «ОНУР Конструкцион интернешнл».   … читати далi

Одесский городской голова Геннадий Труханов распорядился собрать очередное заседание Одесского городского совета на 16 сентября.  Об этом сообщили в пресс-службе муниципалитета.  Рекомендованная повестка дня состоит пока из блоков вопросов:  О бюджете и финансах. О целевых программах. О приватизации и отчуждения объектов коммунальной собственности. О земельных правоотношениях. О создании, ликвидации, изменении … читати далi

Департамент культуры и туризма Одесского городского совета провел тендер для выбора организатора праздничного гала-концерта к 226 годовщине со дня основания города. Соответствующая информация опубликована в системе электронных закупок Prozorro. По данным системы, аукцион состоялся 14 августа и участвовали в нем два частных предпринимателя: Владислав Станков и Екатерина Гречко. Победительницей признали именно Екатерину … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР