У Татарбунарах пройшло чергове навчання в «Школі місцевого самоврядування»

06 травня 2019 р. 10:32

Чергове щомісячне навчання секретарів місцевих рад в рамках проведення «Школи місцевого самоврядування» відбулося 3 травня в медіа-центрі Татарбунарської районної бібліотеки.

Як повідомила керівниця Татарбунарського Офісу Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» Катерина Кирган-Мангул, основними темами навчання стали питання проведення нотаріальних дій, надання інформації та документів представникам поліції та адвокатури, посвідчення копій документів.  

Першим блоком навчання з секретарями сільських рад стали питання діяльності щодо здійснення нотаріальних дій уповноваженими особами органів місцевого самоврядування та тих проблемах, які існують у цій сфері діяльності. Перед секретарями місцевих рад виступив приватний нотаріус Татарбунарського нотаріального округу Олександр Монастирліу. Правник зазначив, що у рамках ініціативи Нотаріальної палати України, нотаріуси проводять заходи «Нотаріат обличчям до села». Олександр Монастирліу надав інформацію про стан взаємодії між секретарями сільських рад та нотаріусами району з питань підготовки та подання документів для вирішення питання отримання громадянами спадку. Фахівець зазначив, що у своїй більшості представники органів місцевого самоврядування, уповноважені на здійснення нотаріальних дій, фахово здійснюють таку діяльність. Але, незважаючи на це, ними допускається ряд помилок, які у подальшому не дають можливості громадянам отримати у спадок майно. До таких фактів відносяться помилки при записі прізвищ, імен та дати народження спадкоємців, відсутність даних про спадкодавця. Найчастіше це трапляється у випадку створення заповітів без перевірки внесених до них даних, неуважність відповідальних працівників органів місцевого самоврядування. Також приватним нотаріусом Татарбунарського нотаріального округу Олександром Монастирліу були передані учасникам навчання в електронному варіанті зразки довідок, заяв та заповітів, які рекомендовано представникам органів місцевого самоврядування використовувати у своїй практичній діяльності. 

Питання надання інформації та документів правоохоронним органам та адвокатам висвітлила правовий радник Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари, адвокатка Юлія Лісова. Фахівчиня розповіла учасникам навчання про порядок надання документів та їх копій для представників органів прокуратури та слідчих працівників органів поліції. Основним документом для надання інформації таким особам, є ухвала слідчого судді з вказівкою посадової особи, якій потрібно передати документи та їх перелік. Ні прокурор, ні слідчий не може без ухвали слідчого судді вимагати від представників органів місцевого самоврядування надання документів чи то їх копій, адже це протизаконно. У разі відсутності таких документу, представники органів місцевого самоврядування вправі відмовити таким особам у їх незаконних вимогах. Адвокатка також звернула увагу учасників навчання на те, що у разі вилучення документів, потрібно створювати їх копії, які спільно з ухвалою суду залишати у себе у номенклатурній справі. Юлія Лісова також повідомила присутнім про перелік документів, які повинні надаватися разом із запитом адвоката та наголосила на тому, що відповідно до чинного законодавства України, такий запит повинен виконуватися на протязі п’яти робочих днів з дня його отримання. 

Практичним блоком питань навчання в рамках «Школи місцевого самоврядування», стали питання створення копій документів та порядок їх завірення. Керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко та секретар Білоліської сільської ради Антоніна Шевченко, посилаючись на пункт 70 Типової інструкції з діловодства, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України №55 2018 року, акцентували увагу учасників навчання на тому, що установи можуть надавати копії лише тих документів, які були створені ними. При цьому зазначили, що відповідно до порядку створення копій документів, який визначено в Інструкції, представники цих установ можуть створювати і інші копії документів, але їх перелік чітко регламентований вищезазначеним нормативно-правовим актом. 

Унікальна навчально-комунікаційна програма «Школа місцевого самоврядування» надає можливість представникам місцевих рад отримати нові практичні знання та підвищити взаємодію між собою, з чиновниками районного та обласного рівня, громадськими активістами. Лише протягом 2018 року було проведено 6 занять «Школи місцевого самоврядування», учасниками яких стали 98  представників місцевого самоврядування. Тематика занять Школи визначається самими учасниками, тренерами виступають практикуючі правники, представники органів влади та недержавних організацій.

«Школа місцевого самоврядування» проводиться Татарбунарським офісом Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», за фінансової підтримки МФ «Відродження», за сприяння Татарбунарської районної та міської рад, Татарбунарської районної державної адміністрації та Татарбунарської централізованої бібліотечної системи.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Перевізник Windrose (Роза вітрів) планує запровадити регулярний рейс Київ (Бориспіль) - Одеса. Про це повідомляє Avianews. Компанія оновить програму маршрутів з 29 березня, коли відкриється літня навігація. Крім одеського напрямку, відкриються також польоти зі столиці до Львова, Харкова і Дніпро. Розклад ще не опубліковано і купити квитки на рейс не … читати далi

На Одещині планують захистити бренд вина, зробленого з винограду, що росте на березі озера Ялпуг. Про це пише НВ. Місцева виноробня має намір подати документи на отримання охоронного свідоцтва для своїх вин "Колоніст". Власниця підприємства Алла Плачкова стверджує, що на берегах Ялпуга сформувався особливий кліматичний теруар із різкими перепадами температур протягом доби. … читати далi

Поліція розслідує можливе розкрадання бюджетних коштів, виділених Одеською облдержадміністрацією на закупівлю товарів та робіт із облаштування дитячих майданчиків та футбольних полів. Про це йдеться в ухвалі Приморського райсуду м. Одеси від 8 січня. Як повідомляють "Наші гроші", управління капітального будівництва Одеської облдержадміністрації, починаючи з 1 грудня 2018 року, уклало 39 договорів про закупівлю товарів, … читати далi

В селі Озерне Ізмаїльського району Одеської області будинки, в яких з 60-х років минулого століття проживають представники ромської спільноти, опинилися під загрозою обвалу в озеро Ялпуг. Про це повідомляє місцеве видання Бессарабія.UA. Як з'ясували журналісти, на сьогоднішній день відстань від обриву до найближчого двору становить менше п'яти метрів. Небезпека проживання … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР