В Ізмаїлі оприлюднили пропозиції нових назв для перейменування вулиць

21 червня 2022 р. 11:04

війна Ізмаїл

(ФОТО: ілюстративне)

Придунайська історико-меморіальна комісія при Ізмаїльському державному гуманітарному університеті (ІДГУ) опублікувала пропозиції для масштабного перейменування вулиць Ізмаїла.

Про це повідомляє кореспондентка ІзбірКома.

Експерти запропонували до розгляду громадськості та органів місцевого самоврядування нові назви та обґрунтування їх доцільності для 75 міських вулиць та провулків. Таким чином Ізмаїл ліквідує топоніміку, яка пов’язана з історією та культурою росії та СРСР.

Документ з переліком нових назв прийнятий на засіданні Придунайської історико-меморіальної комісії 15 червня. Він містить не тільки принципи та критерії перейменування об'єктів топоніміки, а ще й концепцію оновлення топонімічного простору Буджака.

Як зазначає комісія, надання вулицям нейтральних назв комісія вважає неприйнятним, тому в переліку переважна більшість пропозицій має іменний характер. Пропозиції перейменування вулиць Ізмаїла відповідають рекомендаціям, які були підготовлені для органів місцевого самоврядування, тому можуть розглядатися як приклад для інших населених пунктів півдня Одеської області. 

З повним переліком нових назв міських вулиць можна ознайомитись за посиланням. Наведемо кілька варіантів перейменування вулиць в Ізмаїлі у форматі "поточна назва-пропозиція нової":

  • вул. Чернишевського – вул. Інститутська;
  • вул. Пушкіна – вул. Героїв України;
  • вул. Папаніна – вул. Петра Могили;
  • вул. Ломоносова – вул. Копанобалківська;
  • вул. Горького – вул. Михайла Василюка;
  • вул. Гагаріна – вул. Григорія Сковороди;
  • вул. Фанагорійська – вул. вул. Хабіші-аги;
  • вул. Нахімова – вул. Захисників острова Зміїний;
  • вул. Кутузова – вул. Івана Мазепи;
  • вул. Героїв Сталінграда – вул. Героїв Маріуполя.

"Комісія вважає доцільним проведення перейменувань поетапно, із врахуванням експертних оцінок, рекомендацій Українського інституту національної пам’яті та інших державних органів і установ, а також на основі вивчення громадської думки населення. Водночас затягування цього процесу призводитиме до загострення протиріч у соціумі", - вважають експерти-члени комісії.

Нагадаємо, попереднє засідання Придунайської історико-меморіальної комісії відбулося 15 червня у змішаному форматі в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті (ІДГУ). 

Історико-топонімічна комісія Одеської міської ради вирішила привести до норм української мови назви 24 топонімів, з яких сімом вирішили змінити назви, а також перейменувати взагалі планують ще 62 вулиці та провулки. 

Український інститут національної пам‘яті підтримав ініціативу громадської організації "Ветеранс Хаб Одеса" про перейменування вулиці Сибірської в селі Олександрівка.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Більшість депутатів знову відмовилась підтримати пропозицію колег щодо усунення Вадима Шкарівського з посади заступника голови Одеської обласної ради. Нагадаємо, той обирався від "Опозиційної платформи - За життя". Як стало відомо під час сесії, лише 28 депутатів підтримали ідею фракції політичної партії "Європейська Солідарність" за авторством її голови Михайла Шмушковича. Втім … читати далi

У Миколаєві товариство з обмеженою відповідальністю за несплату коштів за аренду земельної ділянки виплатить до бюджету міста 1,8 мільйонів гривень. Про це інформує Окружна прокуратура міста Миколаєва на своїй сторінці у мережі Facebook. У Господарському суді Миколаївської області прокуратура змогла довести, що товариство, придбавши комерційний об’єкт на ділянці комунальної власності площею 1 … читати далi

Завтра, 2 грудня, має відбутися сесія Одеської обласної ради. Інтент проаналізував для вас повістку та відібрав головні проєкти рішень. Загалом комісії та депутати підготували 6 блоків та 20 з гаком питань, згідно з опублікованою на сайті облради інформацією. Мабуть, найгострішим з точки зору скандальності буде ініціатива керівника фракції ПП "Європейська … читати далi

У звільнені селища Новокаховської громади Козацьке та Веселе доставили велику партію гуманітарної допомоги. Про це повідомляється на сторінці Новокаховської міської територіальної громади у мережі Facebook. З Київщини людям, звільненим від окупації, привезли 400 буханців хліба, продукти харчування, консервацію, дитяче харчування, солодощі, печиво, засоби особистої гігієни, теплий одяг, медикаменти - йдеться … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР