26 серпня 2021 р. 22:00

Забудовник завершив знесення фасаду друкарні Фесенко

Забудовник завершив знесення фасаду друкарні Фесенко

Забудовник фірма «Одеса-Сіті» закінчує знесення будівлі колишньої друкарні Юхима Фесенко, що на Рішельєвській, 47.  Фасад другого поверху повністю знесли, позаду залишився один поверх з перекриттям.

Візуально через паркан з вулиці Рішельєвській - будівлі вже немає, повідомляє УСІ.

Мешканка сусіднього будинку на Рішельєвській, 45 Неллі розповіла, що сьогодні роботи почали незвично рано, о пів на восьму, хоча намагалися працювати тихіше. Проте хтось із сусідів почав голосно протестувати.

«Ми постійно викликали поліцію, а сьогодні вночі у мене вже просто не було сил. Я дивлюся, що всі люди вже знесилені. Ми викликаємо поліцію і чекаємо в кращому випадку їх дві години, а в підсумку вони приїжджають беруть якісь роз'яснення і від цього просто немає толку, повна бездіяльність з їхнього боку», - зазначила вона.

Також жінка повідомила, що мешканці звернулися до департаменту культури, щоб там створили комісію і простежили за зміцненням їхнього будинку. Однак реакції поки не побачили.

Зазначимо, П'ятий апеляційний адміністративний суд Одеси відкрив провадження за скаргою Мінкульту на рішення Окружного адміністративного суду, який скасував приписи міністерства про заборону проводити будь-які роботи на території друкарні Фесенка та театру "Рішельє".

Окружний адмінсуд не задовільнив позовні вимоги ГО "Автомайдан" про тимчасову заборону проводити власником або підрядником будь-які роботи на території історичних будівель.

Не погоджуючись з вказаним рішенням в частині висновку про задоволення позовних вимог до Міністерства культури та інформаційної політики України, останнє подало апеляційну скаргу.

Зазначимо, що напочатку серпня власник друкарні Фесенка знов почав зносити будівлю. 

Нагадаємо, суддя Одеського окружного адміністративного суду Любов Токмілова зупинила дію припису департаменту культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації щодо заборони будь-яких будівельних робіт на території друкарні Фесенка та колишнього кінотеатру "Рішельєвський". 

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко 11 червня відвідав Одесу та завітав до друкарні Фесенка - колишнього пам'ятника архітектури, який планують знести. У своєму Телеграм-каналі міністр зазначив, що поки не відбувся судовий розгляд апеляції, міністерство виступатиме проти рішення на користь забудовників. 

Раніше група одеситів пікетувала будівництво на вулиці Рішельєвській в Одесі, а після акції протесту перекрила вулицю Велику Арнаутську.

Раніше управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації видало припис про припинення будь-яких будівельних робіт на території друкарні Юхима Фесенка.

Одеський осередок організації "Автомайдан" анонсував проводення у суботу 5 червня акції прямої дії відносно будівництва на Рішельєвській, 47, де на місці колишнього будинку-пам'ятника планують звести житловий будинок з вбудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом. Причому обіцяли доволі жорстко відстоювати свою позицію.

Будівельники 1 червня почали розбирати дах будинку-колишнього пам'ятника архітектури на Рішельєвській вулиці в центрі Одеси. 

Раніше активісти, що протестують проти знесення цієї будівлі, та будівництва на її місці житлового будинку з вбудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом повідомляли, що будинок обнесли будівельними лісами. 

Це стало можливим після того, як суддя Одеського окружного адміністративного суду Любов Токмілова зупинила дію припису Міністерства культури щодо заборони будь-яких будівельних робіт на території друкарні Фесенка та колишнього кінотеатру "Рішельєвський". 

Міністерство звичайно оскаржило це рішення, проте забудовник вирішив не чекати рішення апеляційної інстанції, а почати роботи. 

Мінкульт зокрема заборонив здійснення будь-яких будівельних робіт на об`єкті «Будівництво житлового будинку з вбудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом» на вулиці Рішельєвська №47, №49, та вулиці Велика Арнаутська №40. 

Раніше стало відомо, що поліцейські Одеси розглядали можливість почати кримінальне провадження через інцидент на вулиці Рішельєвська 47 та 49, куди будівельники не пускали патрульних. 

В грудні минулого року виконуюча обов'язки директора департаменту архітектури та містобудування Тетяна Боринська розповіла про проєкт будівництва на місці старовинного особняка на вулиці Рішельєвській, 47/49. За її словами, фасад будівлі збережуть.

Будинок на Рішельєвській (будинок Шнель) раніше був пам'яткою архітектури, але був виключений з відповідного реєстру.

У 2020 році сайті Кабміну з'явилася петиція одеситки Шанталь Сопенюк, в якій вона вимагає повернути статус пам'ятника архітектури будівель за адресою: вулиця Рішельєвська, 47 і 49.

Ці будівлі значилися пам'ятками архітектури як театр «Рішельєвський» 1913 роки (архітектори Смідович і Панпулов) і друкарня Фесенко 1893 (архітектор Прокопович). Саме тут в 1829 році відкрилася друга в Україні і перша в Одесі літографія.

Поділитися