Вперше в Україні жінка-нацгвардієць заступила черговою військових нарядів

21 червня 2021 р. 17:14

Одеса Рівність армія

Першою жінкою, що заступила на патрульну службу в якості чергової військових нарядів, стала лейтенантка Вікторія Симоненко.

Про це повідомили у пресслужбі військової частини Нацгвардії України №3012.

У повідомленні зазначається, що офіцерка прибула до частини п'ять місяців тому, після навчання у Національній академії НГУ в Харкові, і стала першою жінкою, що обійняла посаду в ротній ланці бригади.

«Для мене це велика честь і я пишаюсь тим, що я перша, хто не побоялась і досягла цього», - розповідає Вікторія. «Тепер я виконую обов’язки, що раніше довіряли лише чоловікам, але я не бачу в цьому нічого надприродного. Я не боюся брати на себе таку відповідальність, і я готова показати чому я навчилась за цей час. Мало просто стати першою – слід ще правильно і сумлінно виконувати свої обов’язки, показати себе добре, аби колеги дивились і думали: так, вона з усім впорається. Того ж хочу побажати і іншим жінкам – якщо ти не братимеш на себе відповідальність, то ніколи не рухатимешся кар’єрними сходами».

Окрім того, під час одного з перших патрулювань лейтенантка затримала чоловіка для перевірки документів, і виявилось, що він у розшуку.

Згідно з Інструкцією про організацію та несення служби з охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки військовими частинами Національної гвардії України, черговий військових нарядів - посадова особа із числа офіцерів територіальних управлінь, військових частин (підрозділів), головних старшин військових частин та батальйонів (рот) НГУ, призначена начальником територіального управління (командиром військової частини) НГУ для керівництва діями військових нарядів.

Нагадаємо також, що перед засіданням комісії зі свободи слова головний редактор ІзбірКома Валерій Болган повідомив, що до початку зазначеного заходу черговий співробітник Національної гвардії намагався не пустити його в будівлю. При цьому правоохоронець вимагав від журналіста, щоб той зателефонував до пресслужби обласної ради та викликав її співробітників, які мали провести його у відповідний кабінет. 

Валерій Болган за юридичного супроводу Громадського центру правосуддя оскаржив у суді Правила пропускного режиму до будівлі, де знаходяться Одеська обласна державна адміністрація та обласна рада. Відповідачами є військова частина №3012 Національної гвардії України та голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

За перше півріччя 2021 року сталося 53 випадки переслідування активістів, які зафіксував Центр прав людини ZMINA на підконтрольній Україні території. З них 21 випадок стався у другому кварталі року.  Дослідниця ZMINA Анастасія Москвичова звертає увагу, що цьогоріч активістів стали частіше переслідувати – у 2020 році за цей період правозахисники зафіксували 50 інцидентів тиску. Київ залишається … читати далi

28 липня Одеської міська ради ухвалила рішення надати дозвіл Управлінню державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на Люстдорфській дорозі, 55. Позитивному голосуванню депутатського корпусу передували довгі дебати. Адже раніше Держспецзв'язку через суд повернула собі ту частину зазначеної ділянки, на яку претендувала міська влада. 23 червня Господарський суд Одеської області задовільнив позов Спеціалізованої прокуратури … читати далi

В Одеській області створять Національний природний парк «Куяльницький». Таке рішення було прийнято на засіданні Кабміну 28 липня. Статус природного парку має забезпечити збереження, відтворення та ефективне використання природних комплексів й об’єктів у басейні Куяльницького лиману, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність. Нацпарк створять на території … читати далi

Одеська міська рада на пленарному засіданні підтримала питання Про створення Комунальної установи «Одеський муніципальний музей-квартира Михайла Жванецького» та затвердження її статуту. Міський голова Геннадій Труханов розповів, що зустрічався з дружиною Михайла Жванецького Наталею, яка зробила пропозицію побудувати музей в його квартирі в Одесі на Старопортофранківській. Депутати підтримали створення комунальної установи, … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР