В Одесі моряки штурмували Моррічсервіс

11 травня 2021 р. 13:37

корупція

Група моряків увірвалася в будівлю Моррічсервісу з вимогою скасувати іспит з підтвердження кваліфікації, згідно з наказом Міністерства інфраструктури. 

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив активіст Олег Михайлик

Спершу моряків в офіс не пустила охорона - перед ними зачинили двері. Тоді чоловіки прорвалися в установу самостійно. Тільки після цього до них вийшла представниця керівництва - заступниця директора Морречсервісу Вікторія Крижанівська.

Державне підприємство «Сервісний центр морського та річкового транспорту» засноване у 2018 році з метою побудови та надання прозорого сервісу для фізичних і юридичних осіб у сфері морського та річкового транспорту. 

Протягом 2019 року сервісні центри обслуговування було відкрито в Одесі, Ізмаїлі, Херсоні та Маріуполі. Працюють відділи забезпечення сервісу на морському та річковому транспорті в портах: Бердянськ, Білгород-Дністровський, Ізмаїл, Маріуполь, Миколаїв, Одеса, Ольвія, Південний, Рені, Скадовськ, Усть-Дунайськ, Херсон, Чорноморськ.

Засновано на державній власності та належить до сфери управління Державної служби морського та річкового транспорту України.

Міжнародна конвенція про підготовку і дипломування моряків та несення вахти (International STCW Concention) вимагає від моряків усього світу раз в п'ять років отримувати підтвердження (endorsement) робочих дипломів. При цьому, якщо моряк за цей час відпрацював на судах мінімум 12 місяців, підтвердження має видаватися йому автоматично. Така система працює в більшості країн світу - від США і Євросоюзу до Росії. В Україні моряків зобов'язали здавати повторні іспити. Фахівці стверджують, що здати їх без хабаря неможливо. При цьому «такса» може становити кілька тисяч доларів.

ВІДЕО: Олег Михайлик

ВІДЕО: УСІ 

Нагадаємо, в лютому кількадесят осіб зібралися та перекрили трасу Київ-Одеса біля КПП "Дачне". За їх словами, вони протестують проти корупції в сфері підготовки моряків. 

Також близько 50 моряків зібралися на акцію протесту 25 січня в Одесі та перекрили трасу Одеса-Київ, вимагаючи, щоб до них приїхав голова Одеської обласної адміністрації.

Втім, за дві години після початку блокування протестуючі відкрили трасу та зібралися під будівлею Одеської обласної адміністрації. Там до них вийшла заступниця голови ОДА Світлана Фабрикант, яка заявила, що Сергій Гриневецький обізнаний із ситуацією і ОДА підготувала листа на ім'я президента та прем'єр-міністра із викладенням пропозицій щодо її виправлення. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Одеська митниця оприлюднила результати зовнішньоекономічних операцій, здійснених протягом січня-вересня 2021 року. Згідно з даними пресслужби митниці, у вказаному періоді лідерами з оподаткованого імпорту є: США – 36%; Туреччина – 14%; Китай- 13%; Гана – 6%; Бразилія, Еквадор – по 3%; Грузія, Марокко – по 2%; Румунія, Єгипет, Болгарія – 1%. До … читати далi

Депутати Ренійського міської ради Ізмаїльського району Одеської області VIII скликання в ході п'ятнадцятої сесії міськради внесли зміни до бюджету. За рахунок міжбюджетних трансфертів збільшено дохідну та видаткову частини бюджету громади в цілому на шістнадцять мільйонів гривень, повідомив кореспондент ІзбірКома.  Передусім зазначимо, що за рахунок субвенції з держбюджету на здійснення заходів … читати далi

Лідером за кількістю нових випадків інфікування COVID-19 24 жовтня стала Дніпропетровська область. Відповідні дані з'явились на вебпорталі Міністерства охорони здоров'я України.  Минулої доби в країні інфіковано 20 тис. 791 особу. П'ятірка регіонів з найбільшим поширенням коронавірусної хвороби виглядає так: Дніпропетровська область - 2211; Львівська область - 1509; Харківська область - … читати далi

В столичному аеропорту "Бориспіль" заступник Міністра оборони України Олександр Носов і аташе з питань армії та оборони Посольства США в Україні полковник Бріттані Стюарт зустріли літак з третьою партією додаткової безпекової допомоги від США. Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони України.  "Сьогодні ми отримали черговий борт допомоги від США за результатами … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР