Одеські виші потрапили до рейтингу кращих університетів країн Європи та Азії, що розвиваються

20 грудня 2021 р. 14:24

Одеса освіта

Три одеські виші: Одеський національний університет ім. І.І Мечникова, Одеська національна академія зв'язку імені О.С. Попова та Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського потрапили до рейтингу кращих університетів країн Європи та Середньої Азії, що розвиваються, складеного аналітиками Topuniversities.

Загалом до рейтингу увійшли 450 вищих навчальних закладів, з яких 35 українські. 

Втім до десяти найкращих жоден з них не потрапив. А от серед перших 50 один є - Київський національний університет імені Тараса Шевченка. В рейтингу він посів 35 місце. До першої сотні також потрапили: Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" та  Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна. Вони посіли 63 та 69 місця відповідно.

Що ж до одеських вишів, то найкращим згідно рейтингу вважається Одеський національний університет ім. Мечникова. Він посів 163 місце. Інші два одеських виші та ще два українських посіли місця з 401 по 450, проте конкретні сходинки не вказані.   

Як зазначають автори рейтингу, для складання регіонального рейтингу університетів QS Emerging Europe and Central Asia University Rankings враховувалися десять показників: академічна репутація закладу освіти, його репутація серед роботодавців, співвідношення кількості викладачів та студентів, кількість публікацій на одного викладача і співробітника, кількість цитувань на одну публікацію, частка іноземних викладачів і співробітників, частка іноземних студентів, частка викладачів та співробітників з науковим ступенем, глибина міжнародних наукових колаборацій та присутність закладу освіти в онлайн-середовищі. 

Нагадаємо, лідером за кількістю заяв від абітурієнтів, що вступають на основі повної загальної середньої освіти, є Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Одеські виші у липні не увійшли до десятки найпопулярніших серед абітурієнтів.

Два факультети одеських вишів потрапили до рейтингу 100 найкращих країни. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Найактивнішими імпортерами, товари з яких були ввезені в Україну у 2021 році через зону діяльності Одеської митниці стали Сполучені штати Америки, Туреччина та Китай. Про це повідомили у пресслужбі митниці. Доля США в імпорті товарів через Одеську митницю складає 33%, Туреччини - 15%, Китаю - 13%. Шість відсотків всіх імпортних … читати далi

Управління інженерного захисту території міста та розвитку узбережжя Одеської міської ради провело тендер для обрання компанії, якій заплатять за капітальний ремонт берегоукріплення №1 (між траверсами №2 і №3) і траверса №2 в районі пляжу "Аркадія" другої черги протизсувних споруд. Про це йдеться в системі електронних закупіель Prozorro. За даними системи, … читати далi

Пожежа, яку зафіксували 15 січня о 13:00 вздовж автошляху Одеса-Рені від 46 километрі до Кілярійського єрику вирувала понад добу до 20:00 16 січня та коштувала Нижнодністровському національному природному парку 440 тисяч гривень. Про це повідомили у пресслужбі нацпарку. Вигоріла ділянка має неправильну (мозаїчну) форму та займає приблизно 800 га. Під … читати далi

Служба безпеки України ліквідувала в Одесі підпільний центр з майнінгу криптовалют, який викрадав промислові обсяги електроенергії з державного об’єкта критичної інфраструктури. Про це повідомили у пресслужбі СБУ, стверджуючи, що діяльність центру могла призвести до надзвичайних ситуацій у транспортній сфері, у тому числі під час залізничних перевезень. За даними слідства, до … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР