Одеські аудитори перевірили бюджет Кілійської територіальної громади

02 листопада 2021 р. 20:06

Кілія аудит економіка фінанси

Працівники Південного офісу Держаудитслужби завершили державний фінансовий аудит бюджету Кілійської територіальної громади Ізмаїльського району Одеської області за період з 1 січня 2018 року по 30 червня 2021 року, за результатами якого встановлено порушень та недоліків майже як на 50 мільйонів гривень.

Як повідомили у пресслужбі офісу, через недостатню взаємодію Кілійської міської ради з органами виконавчої влади та невжиття відповідних заходів щодо недопущення порушень у сфері земельного законодавства втрачена можливість отримати доходи до міського бюджету в сумі 16,6 млн грн.

Зокрема, ТОВ «Придунайське рисове господарство» протягом 2018-2020 років використовувало понад 500 га землі згідно з договором оренди, який укладався ще районною державною адміністрацією на 49 років, проте орендна плата до місцевого бюджету не надходила.
Слід зазначити, що договори оренди землі, які укладалися Кілійською райдержадміністрацією до Кілійської міської ради не передані, що унеможливлює проведення претензійно-позовної роботи.

Також непроведення належної роботи щодо своєчасного наповнення бюджету громади коштами від використання комунального майна не сприяло мобілізації додаткових надходжень до бюджету та призвело до значного недоотримання доходів на суму понад 5 млн грн.
Лише 4,8 млн грн втрачено міським бюджетом від передачі в безоплатне користування окремими суб’єктами господарювання внутрішньогосподарської меліоративної системи, яка є власністю громади.

Під час дослідження питання використання субвенції «Нова українська школа» встановлено факт придбання Кілійськими закладами освіти столів учнівських за майже 500 тис. грн, які не відповідають стандартам якості в частині регулювання кута нахилу стільниці парт, що не сприяє створенню безпечних умов для здоров’я дітей та підвищенню їх працездатності.

Варто звернути увагу, що на сьогодні за рахунок коштів місцевого бюджету утримуються понад 40 посад бухгалтерів у школах та дитячих садках Кілійської громади, на заробітну плату яких використано понад 7,1 млн грн, при тому що у попередні роки Кілійським районним відділом освіти забезпечували ведення бухгалтерського обліку по закладах освіти лише 15 бухгалтерів з фондом оплати праці 3,2 млн грн. Тобто при незмінній кількості закладів освіти, кількість бухгалтерів зросла, а їх середня заробітна плата знизилась.

Ще одним прикладом неналежного стану внутрішнього контролю є допущення використання комунальним підприємством «Світло» Кілійської міської ради коштів на суму 1,2 млн грн на поточні витрати, тоді як депутатами міської ради прийнято рішення щодо спрямування зазначених коштів на технічне переобладнання очисних споруд в місті Кілія.

За допущені порушення на посадових осіб Виконавчого комітету Кілійської міської ради складені протоколи про адміністративні правопорушення та матеріали ревізії передано до правоохоронних органів.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Київський районний суд Одеси визнав незаконним та скасував наказ тимчасово виконуючого обов'язки ректора Державного університету "Одеська політехніка" про відсторонення від посади провідного фахівця відділу маркетингу і інноваційної політики. Відповідно до рішення суду, жінка заявила, що стикнулася із грубим порушенням її конституційного права на працю з боку відповідача, яке полягало в … читати далi

Одесит, який у 2014 році вирушив на Донбас воювати на боці проросійських бойовиків, проведе вісім років у в'язниці. Відповідний вирок ухвалив Павлоградський райсуд Дніпропетровської області. В період часу з вересня 2014 року по березень 2017 року, він, беручи участь у терористичній організації «ДНР» за попередньою змовою з іншими невстановленими учасниками … читати далi

Державного виконавця одного з відділів державної виконавчої служби в Одесі затримали під час одержання неправомірної вигоди. Про це повідомили у пресслужбі Одеської обласної прокуратури. З’ясовано, що держвиконавець, використовуючи своє службове становище, одержав 500 доларів США від громадянина за вплив на іншого службовця ДВС щодо вирішення питання про скасування тимчасового обмеження … читати далi

Департамент капітального будівництва та дорожнього господарства Одеської державної адміністрації оголосив тендери для обрання компаній, яким заплатять за капітальні ремонти насосних станцій та гідротехнічних споруд у двох районах Одеської області. Про це йдеться в системі електронних закупівель Prozorro. Зокрема, йдеться про капітальний ремонт та технічне переоснащення насосних станцій ЗНС-7 та ЗНС-6 … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР