Компанія матері одеського депутата заплатить штраф через поганий догляд за Масонським будинком

10 серпня 2021 р. 22:06

Одеса депутат суд

Одеський окружний адмінсуд залишив у силі штраф, який був виписаний будівельній компанії «Одесабуд», за недотримання охоронного договору, що призвело до руйнування пам'ятника архітектури на Княжій, 1а – Масонського будинку.

Як йдеться в рішенні суду, компанія має сплатити 17 тисяч гривень.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Одесабуд» є власником нерухомого майна, загальною площею 1 тисяча 133, 9 метрів квадратних, що знаходиться за адресою: м. Одеса, вул. Князівська, 1а, що підтверджується інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, договором купівлі-продажу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міст області. 

5 лютого представник Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради оглянув будівлю та склав акт, в якому зазначив, що навколо пам`ятки встановлено паркан з металевого профнастилу.

Центральна частина пам`ятки зазнала суттєвих руйнувань: стіни, дах, міжповерхові перекриття в центральній частині, чільний та південний дворовий фасади майже повністю зруйновані. Руйнування відбулося внаслідок обвалення конструктивних елементів (міжповерхове та горищне перекриття, стіни, дах) над центральною частиною будівлі. В межах огорожі, на прилеглій до пам`ятки території будівельне сміття. Доступ до об`єкту відсутній. Будівля перебуває у пошкодженому, напівзруйнованому стані, лівий та правий об`єми будівлі практично роз`єднанні, конструктивні елементи будівлі відкриті для атмосферних впливів. Ознак проведення ремонту та вжиття заходів захисту пам`ятки від пошкодження, руйнування або знищення не зафіксовано.

Тоді управління й оштрафувало компанію, засновницею якої мати депутата Одеської міської ради Андрія Кісловського - Раїса Кісловська.

Для зручного перегляду відкрийте зображення в новому вікні

Шедевр архітекторів Олександра Бернардацці і Едуарда Меснер, зведений в 1887-1892 роках, останні десятиліття перебував в аварійному стані. У серпні 2015 року Одеська облрада продала його з аукціона компаніі «Арт Білдінг Груп», яка входить в групу «Інкор» Руслана Тарпана за 1,6 млн грн. Остання взяла на себе зобов'язання відновити пам'ятник в автентичному вигляді.

Однак зробити це реставраторам не дали: після призначення губернатором Міхеїла Саакашвілі обласне управління охорони пам'яток відмовилося підписувати охоронний договір, без якого неможливо укласти договір купівлі-продажу.

У листопаді 2016 року підприємство «Арт білдінг груп», що входить в структуру «Інкор-груп», відмовилося від планів по відновленню будівлі Російського технічного товариства на Княжій вулиці, відомого городянам як «масонський будинок».

А у 2018 році його викупила компанія «Одесабуд».

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Таке рішення ухвалила комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Ренійської міської ради. Відповідне оголошення опубліковано на офіційному сайті Ренійської громади, що заробив цього місяця. Підставою стали дані постійного моніторингового контролю захворювань серед учнів шкіл Ренійської громади, що показали різке зростання. На ранок 25 січня 2022 року ситуація у … читати далi

Міністерство інфраструктури України планує у 2022 році передати в концесію три об'єкти, що належать державному підприємству "Морський торговельний порт «Чорноморськ»" у Одеській області. Про це заявив заступник міністра інфраструктури України Юрій Васьков під час офіційного візиту на державне підприємство "МТП «Чорноморськ»" для представлення нового керівника держстивідора. Перший об’єкт – це … читати далi

Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови опрацював у 2021 році 3 тисячі 574 звернення громадян щодо порушення законодавства про державну мову. Як зазначили у пресслужбі секретаріату, найбільше звернень надійшло: з міста Києва - 557, Харківської області - 339, Одеської області - 157, Дніпропетровської області -135, Запорізької області - 94, Донецької … читати далi

Виконуючий обов'язки міністра навколишнього середовища та природніх ресурсів Руслан Стрелець затвердив проєкт організації території Національного парку "Тузлівські лимани". Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив колишній директор Нацпарку Іван Русєв. Відповідно до затвердженого проєкту, 37,34% території Нацпарку є заповідною зоною, 16,37% – зоною регульованої рекреації, 0,02% – зоною стаціонарної … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР