Знову до школи: Вища рада правосуддя відсторонила суддю Біляївського районного суду

30 липня 2020 р. 09:49

Біляївка суд

Вища рада правосуддя (ВРП) вирішила тимчасово, строком на три місяці, відсторонити суддю Біляївського районного суду Одеської області Ігоря Горяєва від здійснення правосуддя з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді.

Також ВРП вирішила відправити суддю до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації з питань застосування норм Цивільного процесуального кодексу України та подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді.

В лютому минулого року Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя, розглянувши дисциплінарну справу, відкриту за скаргою товариства з обмеженою відповідальністю «Сауспальм» на дії судді Біляївського районного суду Одеської області Ігоря Горяєва, постановила притягнути суддю до дисциплінарної відповідальності та застосувати до нього дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення з посади. 

15 червня 2018 року до Вищої ради правосуддя надійшла скарга товариства з обмеженою відповідальністю «Сауспальм» на дії судді Біляївського районного суду Одеської області Ігоря Горяєва. Підприємство стверджувало, що суддя постановив незаконну ухвалу про забезпечення позову від 11 червня 2018 року у вказаній справі шляхом накладення арешту на нерухоме майно та передачі цього майна на зберігання приватному підприємству. Таке забезпечення позову за думкою скаржника було неспівмірним із заявленими позовними вимогами. Вказаними діями суддя фактично сприяв незаконному захопленню нерухомого майна. На порушення вимог пункту 7 статті 153 Цивільного процесуального кодексу України суддя не вирішив питання про зустрічне забезпечення позову. Крім того, ухвали про забезпечення позову та відкриття провадження не були надіслані до Єдиного державного реєстру судових рішень. 

З огляду на наведені обставини у скарзі було викладено прохання притягнути суддю Біляївського районного суду Одеської області Ігоря  Горяєва до дисциплінарної відповідальності.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав указ про призначення суддів в ряд областей, в тому числі, і в Одеську область.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Державная аудиторська служба України звинуватила керівництво Приватного акціонерного товариства «Українське Дунайське пароплавство» в перешкоджанні проведенню державного фінансового аудиту, в пароплавстві відповіли, що аудитори чинять тиск на працівників.  За версією аудиторів, спочатку не виникало жодних труднощів у проведенні перевірки, однак після того, як до періоду аудиту включили І півріччя 2020 року, керівник ПрАТ «УДП» … читати далi

В Одессе появился инновационно-технологический кластер, который будет представлять интересы космической отрасли, IT-компаний, городских учреждений образования и стартапов. Об этом сообщает пресс-служба Одесского городского совета. Решение о создании кластера с предварительным названием «Южный» было принято на встрече, организованной Национальным центром управления и испытаний космических устройств. Вице-мэр Одессы Павел Вугельман, избранный президентом … читати далi

Центральна виборча комісія 10 серпня  утворила в Одеській області 27 територіальних виборчих комісій: Одеську обласну, районні ТВК та міські ТВК. З-поміж охоплених моніторингом ОПОРИ 17-ти ТВК вчасно провели перші засідання 10. Як повідомили в пресслужбі ОПОРИ в Одеській області, моніторингом в регіоні були охоплені Одеська обласна виборча комісія, всі районні … читати далi

В місті Татарбунари Одеської області 13 серпня відкрили «зелену кімнату» для нетравматичної роботи з неповнолітніми. Такий простір створений на базі Координаційного офісу безпеки спільно з міською владою з фокусом на широке використання не лише поліцією, але і судами, органами пробації, адвокатами, соціальними службами, психологами та іншими фахівцями. Як повідомила пресслужба … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР