В Одеському СІЗО представники омбудсмана виявили низку порушень протиепідемічного режиму

21 квітня 2020 р. 13:37

коронавірус

Начальник Відділу регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в південних областях Валентин Михайлов та регіональний представник Уповноваженого в Одеській області Яна Кузьміна перевірили, як дотримуються протиепідемічні заходи та права в’язнів в умовах карантину в ДУ «Одеський слідчий ізолятор».

Про це повідомила пресслужба Офісу Омбудсмана.
 
"Працівниками Секретаріату Уповноваженого виявлено низку суттєвих недоліків, що свідчать про порушення прав в’язнів, у тому числі на безпечні умови утримання. Зокрема встановлено, що ув’язнені, які направляються для участі в судових засіданнях, або для проведення слідчих дій, забезпечуються виключно захисними масками. Рукавички не видаються", - йдеться в повідомленні.
 
У Офісі Омбудсмана також повідомили, що особи взяті під варту, які перебувають в боксах збірного відділення, не додержується маскового режиму, попри наявність виданих їм адміністрацією масок. Незважаючи на те, що адміністрація установи неодноразово зверталася до відповідних судів, досі не врегульовано питання щодо проведення судових засідань виключно в режимі відеоконференції. Зокрема, у період дії режиму надзвичайної ситуації (березень-квітень) зі слідчого ізолятора для участі у судових засіданнях доправлено 774 особи. Водночас судових засідань в режимі відеоконференції проведено лише 159.
 
Також монітори з’ясували, що температурний скринінг персоналу та відвідувачів проводиться силами фельдшера ЦОЗ, однак журнал обліку контролю результатів температурного скринінгу не ведеться. Персонал установи забезпечений масками із розрахунку на 7-8 днів, рукавичками – 5 днів. Відповідні резерви у разі продовження карантину в установі відсутні.
 
У пресслужбі кажуть, що медична частина здебільшого готова приймати осіб з підозрою на COVID-19, навіть у масовій кількості, є затверджений клінічний маршрут пацієнта. У штаті наявний лікар-інфекціоніст. "Медична частина оснащена рентгенівським апаратом для дослідження легенів. Новоприбулі особи, а також ті, хто повертається до установи після судових засідань або проведення слідчих дій, поміщаються у виділені для цього приміщення камерного типу на 14 діб", - зазначили в пресслужбі.
 
Водночас з’ясовано, що приміщення для розміщення осіб з підозрою або захворюванням на коронавірусну інфекцію COVID-19 розраховане на одночасне перебування лише п'яти осіб. Приміщення для осіб в термінальній стадії захворювання розраховано на одну особу і стан його облаштування незадовільний. Для вивчення не надано журнал обліку дезінфекційних засобів. Попри наявність достатньої кількості засобів індивідуального захисту, персонал не дотримується вимог носіння рукавичок, мотивуючи це їх обмеженою кількістю. Медичні працівники установи, що безпосередньо контактують з ув’язненими не забезпечені захисними окулярами. Медична частина не забезпечена швидкими тестами на SARS-CoV-2 та грип.
 
"Під час візиту виявлені поодинокі випадки порушення рекомендацій щодо профілактики захворювання на COVID-19. Зокрема, в окремих приміщеннях були відсутні графіки почасової обробки (дезінфекції), А єдиний електричний розприскувач не в змозі забезпечити дезінфекцію всіх камер, приміщень загального користування, а також автотранспорту, що заїжджає на територію установи. Відсутні ручні оприскувачі. Штатний дезінфектор відсутній, тому дезінфекцію приміщень загального користування та спецтранспорту проводиться позаштатним працівником із категорії засуджених, а покамерну дезінфекцію ув’язнені проводять самостійно", - наголосили в Офісі Омбудсмана.

Нагадаємо, на початку 2020 року в Одеський СІЗО без попередження прибув міністр юстиції України, який вирішив перевірити умови утримання ув'язнених. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Голова Одеської державної адміністрації звернувся до Міністерства розвитку громад та територій із проханням розглянути звернення Доброславської селищної ради проти приєднання до Березівського району. Про це повідомила доброславський селищний голова Людмила Прокопечко.  За її словами, таким чином голова ОДА відреагував на мітинг доброславців під будівлею обласної адміністрації.  6 липня група жителів Доброслава Одеської області … читати далi

Прокуратура Одещини звернулась до Господарського суду Одеської області з позовом, в якому вимагає скасувати державний акт на право постійного користування землею та повернути державі земельну ділянку площею 560 гектарів вартістю майже 500 мільйонів гривень. Про це повідомили у пресслужбі прокуратури Одеської області.   З’ясовано, що зазначені землі надано в постійне користування … читати далi

Верховная рада Украины перенаправила почти 1,3 миллиарда гривень на проведение выборов из Фонда по борьбе с коронавирусом. По данным парламента, за документ проголосовали 330 парламентариев. Закон вносит изменения в приложения №3 и №6 ЗУ «О государственном бюджете Украины на 2020 год». В частности, увеличены расходы потребления общего фонда на 1 … читати далi

Одесити за перше півріччя скаржилися в Департамент освіти та науки Одеської міської ради 23 рази, що склало 6% від усіх звернень на адресу департаменту за 6 місяців.  Про це ІзбірКому повідомили у відповідь на запит в департаменті.  У порівнянні з минулими роками відсоткове співвідношення не дуже змінилося. Наприклад за 2017 рік на адресу департамента надійшло 44 … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР