У відділі стаціонарного догляду в Балтському районі, де живуть старенькі, виявили низку порушень

15 лютого 2020 р. 11:37

У п'ятницю, 14 лютого, представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у південних областях Олександр Остапенко разом із працівниками Відділу регіонального представництва Секретаріату Уповноваженого Яною Кузьміною, Геннадієм Грозовим, та регіональним координатором взаємодії з громадськістю в Одеській області Людмилою Ямщиковою здійснили моніторинговий візит до Відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Балтської Районної Державної адміністрації, який розташований у с. Піщана Балтського району.

Про це повідомляється на офіційній сторінці представника Уповноваженого ВРУ з прав людини у південних областях у Facebook.

Під час візиту монітори ознайомилися з умовами, у яких живуть підопічні, а також з послугами, які вони отримують у відділенні.

На момент візиту моніторів у закладі перебували на обслуговуванні 25 осіб, 20 з яких є важкохворими, такими, що потребують цілодобового догляду, є одна паліативна підопічна. Монітори встановили, що право не медичне обслуговування підопічних реалізується не в повній мірі: лікарі ЦРБ неохоче реагують на виклики, щорічний профілактичний медичний огляд підопічних не здійснюється. Разом з тим, заклад намагається забезпечувати лікувальні потреби підобпічних. Так, одному з підопічних, який надійшов до відділення незрячим, організували видалення катаракти, що відобразилося на якості його життя.

"Заклад розміщується в одноповерхових будівлях, складається з трьох житлових корпусів та підсобних приміщень. Всі корпуси мають пічне опалення, опалюються дровами, на складі їхній достатній запас. Температурний режим у житлових кімнатах не витримується - о 10:30 ранку температура в кімнаті була 11 градусів. Підопічні фактично перебувають в кімнатах в верхньому одязі", - повідомили монітори.

Заклад має велику озеленену територію, і підопічні відділення мають змогу вільно виходити за її межі, а в літній період проводять час переважно на подвір’ї. Проте більшість приміщень має високі пороги, перевезення підопічних на візках потребує значних зусиль. Не у всіх житлових кімнатих дотримуються норми житлової площі на одну особу.

Монітори залишилися задоволені харчуванням, яке отримують підопічні у відділенні; зовнішнім виглядом хворих, проте відзначили гостру потребу у підгузках. Також представник повідомив про різкий неприємний запах у приміщеннях відділення.

За результатами моніторингового візиту буде підготують звіт та направлять відповідні акти реагування.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Количество подтвержденных случаев COVID-19 в Одесской области за сутки выросло на 56 и достигло уже 2 тысяч 314 на утро 15 июля.  В тоже время в Украине в целом за сутки зарегистрированы 836 случаев инфицирования.  На сегодняшний день в стране подтверждено 55 тысяч 607 случаев COVID-19. За сутки исследовано 13 тысяч 675 образцов … читати далi

Капітальний ремонт мосту через Хаджибейський лиман триває з випередженням графіку і повне завершення всіх робіт та відкриття всіх шість смуг має відбутися вже навесні наступного року. Про це повідомив керівник Одеської обласної державної адміністрації Максим Куций. «Будівельники вже влаштували монолітну залізобетонну плиту на правій стороні мосту. Ведуться роботи з установки карнизних … читати далi

Верховний Суд залишив без задоволення касаційну скаргу ТОВ «Варда Плюс», а рішення Одеського окружного адміністративного суду та П'ятого апеляційного адміністративного суду – без змін. Дослідивши матеріали справи суд дійшов до висновку, що невжиття заходів забезпечення позову може призвести до реалізації запланованого проекту будівництва на земельній ділянці, який здійснюватиметься на підставі … читати далi

Жители Рени Одесской области регистрировали на себя несколько квартир, объединенных в единое помещение, и флигель во дворе дома Руссова и выдавали себя за собственников.  Об этом сообщили в пресс-службе Одесского муниципалитета.  Также предприняты попытки незаконных строительных работ. Поэтому с сегодняшнего дня на объекте несут дежурство сотрудники КУ «Муниципальная стража», которые ограничат … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР