За рік роботи 15 ренійських депутатів заявили про конфлікт інтересів

28 січня 2022 р. 09:52

Рені міська рада

Ренійська міська рада VIII скликання з грудня 2020 року до грудня 2021 року провела дев'ятнадцять сесій, під час яких 15 депутатів заявили про стан конфлікту інтересів 21 раз.

Нагадаємо, що поняття конфлікту інтересів запроваджено у юридичну практику України з ухваленням Закону України «Про протидію корупції». У ст. 28 цього Закону розписано дії державних службовців або прирівняних до них осіб у разі його виникнення.

Зокрема, ці особи, тобто наразі - депутати, зобов'язані під час роботи сесій (засідання постійних депутатських комісій та пленарні засідання) публічно заявляти про виникнення конфлікту інтересів під час розгляду того чи іншого проєкту рішень та утримуватися від голосування за ними. Ці дії фіксуються у протоколах засідань постійних депутатських комісій та пленарних засідань, які у свою чергу публікуються на офіційному сайті ради, а тому можуть бути відстежені та проаналізовані.

За перший рік роботи Ренійської міськради про конфлікт інтересів найчастіше заявляв депутат Сергій Узунов - п'ять разів. Три рази опинився у стані конфлікту інтересів депутат Олег Бурля. Депутати Олексій Андріанов, Неля Арабаджі, Валерій Бабаре, Світлана Бакалова, Віктор Готка, Олена Драгньова, Оксана Єфименко, Іван Кіронакі, Світлана Асаржі, Катерина Куртєва, Микола Лупашку, Юрій Петко та Іван Пойдолов заявили про конфлікт інтересів по одному разу.

Порівняно з роботою депутатського корпусу Ренійської міської ради VII скликання, чинні депутати стали частіше заявляти про конфлікт інтересів. При тому, що в обох скликаннях працює однакова кількість народних обранців – двадцять шість, найбільша кількість заяв депутатами попереднього скликання була зроблена у 2017 році – одинадцять. Потім кількість заяв стала знижуватися, 2018-го їх було десять, а 2019 року та 2020 року скоротилося до 3-4 на рік.

Дворазове збільшення кількості заяв може бути пояснено тим, що раніше депутати розглядали проєкти рішень щодо території міста Рені, а тепер їх сфера відповідальності розширилася і на сім сіл колишнього Ренійського району. Підтверджує це і те, що переважна кількість заяв про конфлікт інтересів - двадцять із двадцяти одного, була зроблена під час розгляду «земельних» проєктів рішень.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Міністерство оборони російської федерації продовжує розповсюджувати недостовірну інформацію про розміщення озброєння та військової техніки в школах Одеси. Про це повідомила директорка департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олена Буйневич. За її словами, окрім школи №40, яка раніше вже опинялася в зведеннях міністерства, тепер згадують школи №14 та №71.  "Там … читати далi

Протиправну діяльність фігуранта викрили оперативники управління стратегічних розслідувань в Одеській області та слідчі Одеського районного управління поліції №1. Як встановили поліцейські, організував "трансфер" для чоловіків, яким заборонено перетин державного кордону під час дії воєнного стану, місцевий мешканець. Останній займався виготовленням документів, які надавали особам можливість виїхати за кордон. Вартість такої … читати далi

Служба безпеки України повідомила про підозру черговому колаборанту, який поширював матеріали на шкоду інтересам України. Мешканець смт Чорноморське відкрито проводив проросійську пропаганду у соціальних мережах. Як повідомили в СБУ, встановлено, що протягом кількох місяців, у тому числі під час війни, колаборант активно поширював антиукраїнські пропагандистські матеріали та свідомо пропагував ідеї … читати далi

Відділи державної реєстрації актів цивільного стану в Одеській області за три місяці з початку повномасштабного вторгнення російської федерації зареєстрували 3 тисячі 861 шлюб. Про це повідомили в Міністерстві юстиції України. Таким чином Одещина опинилася на другому місці за кількістю укладених шлюбів з початку війни. Більше уклали тільки на Дніпропетровщині - … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР