Більшість ренійських підприємств прогнозують економічне зростання у 2022 році

27 грудня 2021 р. 14:48

Рені міська рада сесія

У програмі соціально-економічного розвитку Ренійської міської територіальної громади на 2022 рік сказано, що більшість підприємств громади прогнозують у 2022 році незначне збільшення обсягів реалізації своєї продукції або їхнє утримання на рівні 2021 року.

Програму соціально-економічного розвитку Ренійської громади депутати затвердили під час роботи чергової дев'ятнадцятої сесії міськради. У програмі йдеться, що провідною галуззю матеріального виробництва та, відповідно, основними бюджетоутворюючими галузями Ренійської громади є транспорт, промисловість та сільське господарство. При цьому, як і в попередні роки, підприємства промислового комплексу визначають економічний профіль громади і відносяться до найбільших платників до бюджетів усіх рівнів. 

Обсяг переробки вантажів суб'єктами господарювання, які працюють на території Ренійської філії ДП "АМПУ", за 10 місяців 2021 року становив 986 тисяч тонн, що на 314 тис. тонн або на 46,7% більше, ніж за відповідний період 2020 року. Найбільшу частину цих вантажів переробили ТОВ "Агро-Рені" - 318 тисяч тонн (32,2% від загального обсягу) і ТДО "Ренійський Елеватор" - 195 тисяч тонн (19,8%). Водночас ДП "Ренійський морський торговельний порт", яке раніше було містоутворюючим підприємством у Рені, про подальшу долю якого досі точаться спекотні суперечки, переробив 48,4 тисячі тонн або 4,9% від загального обсягу. Із цими показниками він посів шосте місце із дванадцяти можливих серед інших суб'єктів господарювання. Водночас серед негативних факторів, що впливають на недоотримання доходів бюджетом Ренійської громади, зазначено борг ДП "РМТП" з податку за землю, що на 1 грудня 2021 року склав 63 мільйони 679 тисяч гривень. І в 2021 році так само не планується надходження зазначеного податку в бюджет громади від цього підприємства.

Окрім підприємств, які збільшили обсяги виробництва у 2021 році, є й ті, хто ці обсяги зменшив. Так, ПрАТ "Виноградар" за 10 місяців 2021 року зменшив обсяги реалізації винної продукції на 43,3% порівняно з відповідним періодом 2020 року. Ренійське КП "Водоканал" за 10 місяців 2021 року зменшило загальний обсяг реалізації послуг населенню міста з водопостачання, каналізації та вивезення відходів на 14% або на 1 мільйон 703 тисяч гривень. При цьому зменшення обсягу послуг з водопостачання становило 1 мільйон 217 тисяч гривень або 18,4%. Зменшення обсягу послуг з водовідведення (каналізації) становило 297 тисяч гривень або 9,5%. Реалізація послуг з вивезення відходів збільшилася на 275 тисяч або на 22%.

У 2022 році в рамках програми фінансової підтримки комунальних підприємств Ренійської громади КП "Гарант", КП "Джерело", КП "Вікторія" та КП "Водоканал" отримали дотації на загальну суму у 2 мільйони 981 тисячу гривень. І є передумови для того, що надалі обсяги таких дотацій збільшуватимуться.

На підставі наведених фактів у програмі соціально-економічного розвитку Ренійської громади на 2022 рік дається прогноз, згідно з яким обсяг реалізації продукції промисловими підприємствами громади у 2022 році складе 243 мільйони 515 тисяч гривень або 100,1% від рівня 2021 року. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина оголосили у міжнародний розшук, за підозрою у у контрабанді палива з окупованих територій. Про це на брифінгу заявила радниця з комунікацій Державного бюро розслідувань Тетяна Сап'ян. Наразі місце знаходження ексміністра, що втік, невідоме. Інші фігуранти цієї справи – нардеп Віктор Медведчук та … читати далi

Медики поки не можуть сказати, чи одужає чоловік, який підпалив себе у Подільську Одеської області. Зараз він у дуже важкому стані, хоча опіки уразили не все тіло, повідомляє "7 канал". В пацієнта сильні опіки трахеї, легень, голови та тіла, а до Одеси пацієнта доставляла санітарна авіація. "Голова, повністю лицьова частина … читати далi

Найактивнішими імпортерами, товари з яких були ввезені в Україну у 2021 році через зону діяльності Одеської митниці стали Сполучені штати Америки, Туреччина та Китай. Про це повідомили у пресслужбі митниці. Доля США в імпорті товарів через Одеську митницю складає 33%, Туреччини - 15%, Китаю - 13%. Шість відсотків всіх імпортних … читати далi

Управління інженерного захисту території міста та розвитку узбережжя Одеської міської ради провело тендер для обрання компанії, якій заплатять за капітальний ремонт берегоукріплення №1 (між траверсами №2 і №3) і траверса №2 в районі пляжу "Аркадія" другої черги протизсувних споруд. Про це йдеться в системі електронних закупіель Prozorro. За даними системи, … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР