Постійні комісії рекомендують облраді створити Молдавський культурний центр

16 серпня 2021 р. 20:05

Одеська обласна рада

Відповідний проєкт рішення про створення Одеського обласного молдавського культурного центру, що виноситься на пленарне засідання облради, підтримала постійна комісія з питань бюджету, фінансово-економічної політики та банківської діяльності, повідомив кореспондент ІзбірКома.

Раніше ідею схвалила і постійна комісія з питань освіти, науки, молодіжної політики, спорту, культури та туризму. В разі, якщо депутати облради підтримають проєкт, заклад відкриється у селі Новосільське Ренійської міської громади Ізмаїльського району. Щоправда, спочатку на засіданні комісії точилася дискусія щодо доцільності такого розташування. Адже, окрім південних районів регіону, молдавани компактно мешкають і на півночі Одещини. Члени комісії ухвалили компромісне рішення: окрім самого центру, буде створена філія закладу.

На відкритті центру саме у Новосільському під час засідання наголосив Ренійський міський голова Ігор Плєхов. Очільник громади  розповів, що представники молдавської спільноти давно чекають на такий заклад. Також Плєхов вважає надважливим створення центру через політичний і культурний вплив Румунії на бессарабських молдаван, що є громадянами України. 

Отже, депутатський корпус на найближчому засіданні розгляне це питання. Всі інші - фінансування культурного центру, штатна чисельність тощо - опрацюють згодом. Ігор Плєхов висловив готовність вирішити проблему надання приміщення для такого закладу. 

Нагадаємо, у 2020 році Європейська комісія проти расизму та нетерпимості (ЄКРН) оприлюднила дані щодо національних меншин в Україні, згідно з якими на території країни другою за кількістю національністю є росіяни.

Між тим їх лише 17,3%, тоді як українців 77,8%. 

Українці значно переважають в усіх регіонах країни, навіть у східних, де зараз проходить антитеррорестична операція.  Загалом в Україні нарахували більш ніж 130 національностей. В перший п'ятірці також білоруси 0,6%, молдавани та кримські татари - по 0,5% та болгари - 0,4%. 

Фото: Бессарабія-Інформ.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

25 жовтня 2021 року відбулося позачергове засідання Ренійської міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Порядок денний містив одне питання - переведення на дистанційне навчання ясла-садка «Ромашка» в селі Долинське Ізмаїльського району Одеської області у зв’язку зі смертю вихованця внаслідок невідомої респіраторної хвороби. Інформація про летальний випадок була отримана … читати далi

Приморський районний суд Одеси визнав повністю доведеною вину начальника одного з будинкоуправлінь Одеської квартирно-експлуатаційної частини району Міністерства оборони України у порушенні вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Про це повідомили у пресслужбі Одеської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону. За даними прокуратури, посадовець, у 2019-2021 роках, порушуючи вимоги законодавства щодо … читати далi

Медики нарахували в Одеській області 37 нових летальних випадків COVID-19 за добу 25 жовтня та 1 тисячу 605 нових випадків інфікування взагалі.  Про це повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров'я України.  Відповідно до цих даних Одещина посідає п'яте місце за кількістю померлих та друге за загальною кількістю інфікованих 25 жовтня.  За … читати далi

Приморський суд Одеси засудив на чотири роки позбавлення волі двох 21-річних чоловіків, але строк буде випробувальним, адже вони повністю визнали свою вину, розкаялися та компенсували постраждалим моральну та матеріальну шкоду. Своїх жертв зловмисники знаходили через сайти ЛГБТ-спільноти, повідомила громадська організація ПРОЖЕКТОР.  В ніч на 6 травня 2021 року 36-річний гей познайомився з … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР