15 листопада 2021 р. 19:51

Колишній голова Одеської обладміністрації "наплутав" у декларації на 52 тисячі

Колишній голова Одеської обладміністрації "наплутав" у декларації на 52 тисячі

Національне агентство з питань запобігання корупції перевірило декларації міністрів та виявило порушення у кількох високопосадовців.

Йдеться, зокрема, про недостовірні відомості, але переважно без ознак незаконного збагачення та конфлікту інтересів, повідомляє  «Слово і діло».

Серед посадовців - колишній голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов, який деякий час посідав крісло міністра охорони здоров'я. Національне агентство із питань запобігання корупції виявило в його декларації недоствірних даних на 52,5 тис. грн.

За підрахунками НАЗК, у прем’єр-міністра Дениса Шмигаля недостовірні відомості в декларації відрізняються від достовірних на 9,5 тис. грн. Водночас такі розбіжності не передбачають адміністративної або кримінальної відповідальності.

У віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної Національне агентство з питань запобігання корупції виявило недостовірних даних на 20 тис. грн. Водночас у її декларації відсутні ознаки необґрунтованості активів.

Найбільші розбіжності у декларації серед чинних міністрів НАЗК виявило у міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенка – на 1,6 млн грн. У його декларації містяться ознаки адміністративного правопорушення за фактом подання свідомо недостовірних відомостей. Відповідні висновки перевіряльники направили до НПУ.

Аналогічне правопорушення виявили у міністра освіти на науки Сергія Шкарлета. В його декларації недостовірні відомості відрізняються від достовірних на 239 тис. грн.

Після перевірки декларації міністра закордонних справ Дмитра Кулеби НАЗК виявило, що недостовірні відомості відрізняються від достовірних на 217,9 тис. грн. Водночас така невідповідність не тягне за собою ані адміністративної, ані кримінальної відповідальності.

Утім, у НАЗК вважають порушенням закону «Про запобігання корупції» те, що Кулеба не вніс у декларацію подарунок для сина ‒ оплату навчання у приватній школі (195 тис. 717 грн) та оплату послуг харчування (22 тис. 140 грн).

У міністра юстиції Дениса Малюськи виявили невідповідність на 146 тис. грн. У НАЗК зафіксували, що міністр не подав інформації про вартість своєї квартири в Києві.

Також НАЗК виявило невідповідності у деклараціях міністра молоді та спорту Вадима Гутцайта (на 156,1 тис. грн), міністра соціальної політики Марини Лазебної (на 44,7 тис. грн), міністра у справах ветеранів Юлії Лапутіної (на 17,5 тис. грн) та міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка (на 79,8 тис. грн).

Порушення також виявили і у кількох колишніх міністрів з уряду Шмигаля.

Так, у колишнього віцепрем'єр-міністра, міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського НАЗК виявило недостовірних відомостей на 260,6 тис. грн.

Окрім цього, в декларації ексміністра є ознаки порушення 25 статті Закону «Про запобігання корупції» (сумісництво та суміщення державної посади з іншими видами діяльності) та статті 36 (конфлікт інтересів у зв’язку з наявністю в особи підприємств чи корпоративних прав).

Також розбіжності виявили в декларації колишнього міністра внутрішніх справ Арсена Авакова ‒ недостовірні відомості відрізняються від достовірних на 18,3 тис. грн.

У колишнього міністра оборони Андрія Тарана знайшли розбіжностей у поданих даних на 20,7 тис. грн. Водночас у нього відсутні ознаки конфлікту інтересів та необґрунтованості активів.

Нагадаємо, у лютому Печерський районний суд закрив через закінчення строків справу у відношенні міністра охорони здоров'я Максима Степанова, якого Рада адвокатів міста Києва звинувачувала у порушенні вимог Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» в частині строків надання відповіді на адвокатський запит.

У листопаді минулого року міністр охорони здоров'я України Максим Степанов повідомив, що не збирається відмовлятися від цієї посади на користь крісла в Одеській обласній раді, куди його обрали за результатами виборів. В депутати Одеської облради Максим Степанов пройшов від партії «Слуга народу», очоливши цей список.

У липні минулого року постанову про звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо звільнення міністра охорони здоров'я України Максима Степанова зареєструвала в парламенті група з 90 нардепів.

Верховна Рада України повторно розглянула питання про призначення міністром охорони здоров'я країни колишнього голови Одеської обласної адміністрації Максима Степанова в березні минулого року та призначила його на посаду.  

До того депутати Верховної Ради України відмовлялися призначати ексголову Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова.

Поділитися