Під час воєнного стану діють особливі правила перетину державного кордону, які за своєю суттю покликані спростити виїзд за кордон людям, які тікають від війни.
З вказаними правилами можна ознайомитись в оновлених Правилах перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (далі – Правила).
Звертаємо увагу на основні особливості перетину державного кордону України під час воєнного (або надзвичайного) стану.
1)КОЛИ ДІЮТЬ? Особливі правила діють протягом всього періоду, на який встановлено воєнний стан.
2) ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНІ? Громадяни можуть перетинати державний кордон України не тільки за паспортом для виїзду за кордон, але і за внутрішнім паспортом.
АЛЕ НЕОБХІДНО ВРАХУВАТИ НАСТУПНЕ:
Прикордонною службою України заявлено про домовленість з суміжними країнами про те, що вони також будуть пропускати громадян України, зокрема за внутрішнім паспортним документом, через свої кордони. Разом з тим, ми радимо уточнити цю інформацію в конкретних країнах, кордони яких ви плануєте перетинати, у відповідних консульствах або посольствах.
Правила про перетин кордону по внутрішньому паспорту згідно з Правилами розповсюджуються тільки на проїзд в одному напрямку – з України. Якщо людина хоче повернутись в Україну, то вона має оформити посвідчення особи на повернення в Україну, яке видається дипломатичним представництвом або консульською установою України за кордоном. Таке саме правила стосується ситуацій, коли закордонний паспорт пошкоджено/втрачено, або строк дії його скінчився. Тому при плануванні зворотної подорожі необхідно звернутись до найближчого українського консульства/посольства за оформленням документів.
Важливо! З 16-ти років дитина має право перетинати кордон самостійно за тими ж самими документами, що і повнолітня особа.
Під час воєнного стану дитина до 16-ти років може перетнути державний кордон на виїзд з України без паспорту для виїзду за кордон. Але за наявності свідоцтва про народження.
Друге важливе правило, яке діє під час воєнного стану – відсутність необхідності мати нотаріальний дозвіл на вивіз дитини одного з батьків, який не супроводжує дитину.
Крім того, дитину без такого нотаріального дозволу крім одного з батьків можуть вивезти: бабуся, дідусь, повнолітні брат або сестра, мачуха, вітчим. У цьому випадку необхідно мати з собою документи, які підтверджують родинні зв’язки.
Інші особи також можуть вивезти неповнолітнього за наявності письмової заяви одного з батьків, завіреною органом опіки та піклування.
14 березня 2022 року Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів опублікувала Тимчасову процедуру щодо переміщення домашніх тварин до ЄС (Польща, Словаччина, Румунія та Угорщина) під час тривання збройного конфлікту.
Згідно з цією процедурою, тварина може не відповідати стандартним вимогам (чіп, паспорт, щеплення, тести). Разом з тим, власнику такої тварини при прибутті до країни призначення скоріш за все доведеться заповнити декларацію на тварину, повідомити інформацію про місця перебування відповідному повітовому (районному) ветеринарному лікарю, а також зробити необхідні ветеринарні процедури у місці перебування: чіпування, вакцинацію проти сказу, дослідження для визначення титру антитіл до збудника сказу.
Ця правова пам’ятка має рекомендаційний характер, не є офіційним роз’ясненням чинного законодавства та актуальна станом на початок травня 2022 року. Правові поради підготовлено Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» в рамках проєкту «Рівні права для жінок та дівчат з вразливих груп в умовах пандемії COVID-19», за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів. Погляди авторів публікації не відображають офіційної позиції Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.
Згідно з законом про держбюджет на 2022 рік, з 1 грудня в Україні зросте прожитковий мінімум і прив'язані до нього пенсії та соціальні виплати, однак мінімальна зарплата й тарифи залишаться без змін. За новим механізмом відбуватиметься призначення субсидій, яке має спростити подання документів. Крім того, в грудні зміняться правила оформлення автомобіля. Детальніше в …
читати далi
Державна служба України з надзвичайних ситуацій підготувала для населення поради під час використання генераторів: Купуйте лише сертифіковану продукцію і тільки в ліцензованих точках продажу. Уважно дотримуйтесь інструкцій виробника. Генератори та паливо повинні використовуватися тільки на відкритому повітрі на відстані не менше 6 метрів від вікон, дверей та гаражів. …
читати далi
Від 15 жовтня послуга обміну українського посвідчення водія стала доступною в Гданську, а від початку вересня надавалась у Варшаві. Як повідовляє пресслужба ГУ Нацполіції, за перші 2 дні, як послуга надається у Гданську, нею встигли скористатись 17 українців. Це безпрецедентна ситуація, що документи, які дають право керувати транспортними засобами однієї …
читати далi
Завтра, 17 листопада 2022 року, набирає чинності урядова постанова від 28 жовтня 2022 року № 1220 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України». Проєкт постанови розробила Державна міграційна служба. За даними відомства, прийнятими змінами врегульовуються питання, які значно спрощують порядок оформлення …
читати далi
Підмітанням вулиць в Одесі ще кілька років тому опікувалися виключно комунальники. Однак поступово ці роботи перестають виконувати працівники ЖКС. На …
читати далi
Регіональне відділення Фонду державного майна по Одеській та Миколаївській областях 4 січня провело аукціон з продажу табору праці та відпочинку разом …
читати далi
Третя з початку повномасштабного вторгнення російської федерації сесія Одеської міської ради відбулася у сесійній залі 30 листопада в звичному режимі …
читати далi
Іноземні волонтери та британські кореспонденти доставили гуманітарну допомогу в селище Благодатне Миколаївського району. Про це пише Національна поліція в Миколаївській …
читати далi
Вісім громад Одеської області показали свою неефективність в умовах воєнного стану. Про це заявив заступник начальника Одеської обласної військової адміністрації Дмитро …
читати далi
17 січня до Херсона привезли 2 мініелектростанції Caterpillar потужністю 400 кВт. Вартість гуманітарної допомоги складає 165 тисяч євро. Кошти на мініелектростанції були …
читати далi
Круглий стіл з обговорення проблем працевлаштування, житла та соціально-правової підтримки внутрішньо переміщених осіб в умовах війни та воєнного стану в …
читати далi
Одна з херсонських міських лікарень отримала від неурядової громадської організації два модульні медичні пункти - для приймання пологів та лікування …
читати далi
Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) вважає, що президент Володимир Зеленський підписав суперечливий закон, який розширює повноваження уряду контролювати засоби масової інформації. Про це повідомили …
читати далi
Костянтин Сивак - депутат Херсонської міської ради від забороненої партії ОПЗЖ - збирається через суд поновитися на посаді начальника Державної …
читати далi
Сьогодні, 27 грудня, відбулась XVI чергова сесія Миколаївської міської ради. Серед проєктів рішень розглядалося питання зміни регламенту міської ради, а …
читати далi
4 листопада парламент ухвалив законопроєкт №7649, згідно з яким українцям дозволили виплачувати пенсійні відрахування з 16 років через мобільний додаток "Дія". …
читати далi
П'ять комунальних установ в Одесі оголосили тендери на придбання генераторів із загальною вартістю закупівлі у 20 мільйонів 259 тисяч гривень. …
читати далi
Платіжна система - спеціальний web-інтерфейс, фінансовий посередник, який допомагає приймати платежі і переводити гроші, отримані від Користувача, Виданню. Діє на підставі ЗУ «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні».
Пожертвування - перерахування Виданню грошових коштів з метою її фінансової або іншої підтримки в будь-якому розмірі - на розсуд Користувача.
Користувач - фізична особа, яка є фактичним користувачем сайту та / або його окремих матеріалів, дієздатна і досягла 18 років.
Правила - дані Правила оплати (здійснення добровільних безповоротних платежів на користь Видання).
Умови внесення пожертвувань
Користувач має можливість внести Пожертвування на користь Виданню на добровільній основі в розмірі фіксованої щомісячної або одноразової суми грошових коштів (конкретний розмір Пожертвувань Користувач визначає самостійно на власний розсуд).
Доступні способи переказу грошових кошти (Пожертвувань):
перерахування коштів за допомогою платіжної системи
перерахування коштів на зазначені банківські реквізити
перерахування коштів через краудфандінговий майданчик Patreon.
Здійснюючи Пожертвування (перераховуючи кошти на користь Видання), Користувач погоджується, що він робить його добровільно, свідомо і цілеспрямовано, що він не був введений в оману Виданням стосовно мети / розміру і повернення свого платежу. Також, здійснюючи Пожертвування, він підтверджує, що ознайомився з даними Правилами, згоден з ними і не буде пред'являти Виданню ніяких претензій / позовів ні в теперішньому часі, ні в майбутньому.
Внесення Користувачем грошових коштів в якості Пожертвування є одностороннім безповоротним перерахування таких коштів Виданню Користувачем. Здійснюючи Пожертвування, Користувач підтверджує, що є дієздатним особою, яка має право розпоряджатися грошовими коштами, що перераховуються Виданню.
Видання не несе відповідальності за помилки (в тому числі, технічні), збої або неточності в роботі, а також будь-які інші дії / бездіяльності з боку платіжних систем, банків і майданчики Patreon.
Видання не повертає Користувачеві внесені ним Пожертви ні за яких обставин, включаючи помилково або невірно вчинені ним оплати.
Видання залишає за собою право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення користувачів змінювати Правила. Оновлені / змінені Правила будуть публікуватися на сайті izbirkom.org.ua. Вступати в силу вони будуть з моменту опублікування таких змін / оновлення.
Користувач несе повну відповідальність за достовірність даних платіжної картки та іншої інформації, зазначеної ним при здійсненні Пожертвування.
Оберіть один з варіанті підтримки (Select a membership level). Наразі це 2,5, 9 або 20 євро на місяць.
Натисніть підтримати - Join
Пройдіть авторизацію Patreon. Можете зробити це за допомогою аутентифікації через свій акаунт Google, Facebook або заповнивши поля: Ім’я, електронна пошта, підтвердження електронної пошти та пароль.
В разі авторизації гугл чи фб вас пропустить далі одразу. У разі реєстрації пошти:
Оберіть країну
Оберіть зручний для вас спосіб оплати: paypal або картка. Сервісу потрібні номер картки (16 знаків), дата до якої вона діє, cvv код (зазвичай 3 цифри на звороті) та поштовий індекс.