Що зміниться: Верховна Рада ухвалила закон «Про електронні комунікації»

02 жовтня 2020 р. 20:54

Верховна Рада

Верховна Рада ухвалила 30 вересня євроінтеграційний Закон № 3014 «Про електронні комунікації», який регулює сферу надання послуг телефонного зв’язку та інтернет-доступу. Закон захищатиме права абонентів і поліпшить умови розвитку телеком-бізнесу. 

У 2019 році експерти BRDO адвокували імплементацію нового Кодексу ЄС, а не старих Директив, що зазначені у Додатках до Угоди про Асоціацію. Цей шлях компенсує відставання України у виконанні Угоди про Асоціацію. Перший текст законопроекту на базі Кодексу ЄС був розроблений експертами BRDO та презентований в Офісі Президента 27 серпня 2019 року. Текст законопроекту до першого читання готувала робоча група на базі Комітету ВРУ з питань цифрової трансформації. У складі робочої групи працювали представники операторів, провайдерів, асоціацій та експерти Офісу ефективного регулювання BRDO. 

Що змінюється для абонентів

Держава забезпечить фінансову і географічну доступність інтернету на всій території України;

Абонент зможе обрати конкретну послугу поза “пакетом” послуг;

Операторів зобов'яжуть повідомляти про мінімальну, середню та максимальну швидкість надання послуги інтернет, аби абонент при виборі постачальника послуг міг точно розраховувати на чітку мінімальну швидкість послуги;

З’являється можливість позасудового врегулювання спорів між абонентом та оператором. Це дозволить абонентам більш ефективно і швидко захищати свої права. 

Що змінюється для бізнесу

Зменшаться бюрократичні перепони для впровадження нових технологій. Відтепер, якщо оператор хоче використовувати нову технологію для надання послуг, йому не потрібно буде отримувати обов’язковий дозвіл від держави. 

Оператори отримають дозвіл розгортати малопотужні базові мережі за спрощеною процедурою без присвоєння радіочастот для окремого обладнання. Це, наприклад, сприятиме швидшій появі 5G технологій. 

Український телеком-ринок стане більш привабливим для європейських інвесторів, бо оновлене регулювання гармонізоване з європейським законодавством. 

Розгортання фіксованих і мобільних мереж широкосмугового доступу (ШСД) до інтернету стане дешевшим. Закон передбачає можливість операторів отримувати доступ до інфраструктури один одного

Оператори матимуть змогу передавати свій радіочастотний ресурс в користування третім сторонам за згодою НКРЗІ. 

Що змінюється для держави та міжнародних партнерів

У держави з'явиться об’єктивна інформація про стан покриття інтернетом території України, аби будувати мережі в регіонах, де його немає. Оператори будуть зобов’язані проводити географічні огляди мереж та оновлювати дані не рідше, ніж раз на рік.

З’явиться прозора електронна система для взаємодії всіх гравців ринку — там можна буде отримувати адміністративні послуги та доступ до реєстрів та баз даних.

Ухвалений Закон виконує зобов’язання згідно з Угодою про Асоціацію та гармонізований з оновленим законодавством ЄС. 

Закон вступить у силу 1 січня 2022 року. Щоб цей документ повноцінно запрацював, Уряд протягом року має оновити низку підзаконних актів. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Вітчизняний ринок нерухомості рясніє пропозиціями купити квартири з частиною горища або підвалу, з шматком коридору, з місцем під машину, з приміщенням під дитячі візочки і таке інше. Слід розуміти, що користування такими приміщеннями далеко не завжди підкріплено відповідними документами. У матеріалі про надійність вторинної нерухомості ми вже порушували це питання,. … читати далi

Сервісні центри МВС вдосконалили процедуру реєстрації транспортних засобів та отримання посвідчення водія для внутрішньо переміщених осіб. Відтепер сервісні центри МВС реєструють транспортні засоби та видають посвідчення водія усім внутрішньо переміщеним особам. 8 червня 2021 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 2 червня 2021 року № 580, якою внесено зміни до … читати далi

Вступники подають заяви для вступу до закладів вищої освіти в електронній формі онлайн через електронні кабінети. Як зазначає Освіта.ua, для цього потрібно увійти на сторінку системи подання заяв в електронній формі. Однак наразі сайт неактивний. Він функціонуватиме з 1 липня –цього дня розпочнеться реєстрація електронних кабінетів вступників та можна буде завантажити всі … читати далi

Ми продовжуємо цикл "Як купити житло". Сьогодні обговоримо таке питання: а в якому саме будинку краще жити? В оголошеннях про продаж нерухомості традиційно вказують тип будинку, в якому продається об'єкт. Однак, далеко не всі ці терміни зрозумілі тим, хто нерухомість купує. І якщо визначення "хрущовка" або "чешка" вважається умовно зрозумілим, то "болгарка" … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР