В Одеській області розпочалася програма бізнес-інкубатора для ромських жінок та дівчат

Громадський центр правосуддя в місті Татарбунари спільно з ромською громадською організацією «Бахтало» оголосили конкурс на участь у бізнес-інкубаторі для ромських жінок та дівчат з Одеської області.

Програма має на меті посилити підприємницький потенціал ромських жінок і дівчат в умовах пандемії COVID-19 та інтегрувати їх до місцевого бізнесового середовища, повідомляє пресслужба Одеської обласної організації "Комітету виборців України".

Для відібраних 10 учасниць буде проведено серію воркшопів з питань започаткування та просування власної справи з наступною програмою менторства, стипендій та стажування. 

Результати аналітичного дослідження «Мапування потенціалу працевлаштування та розвитку підприємництва в ромських громадах" (2021) вказують на наявні для ромської спільноти як структурні бар’єри (дискримінація на ринку праці), так і індивідуальні. Серед індивідуальних перепон зазначається брак освітніх кваліфікацій та навичок, які потрібні в сучасних умовах ринку праці, та низька мобільність. Для ромів-підприємців дуже важливо навчатись і розвивати базові бізнесові навички, актуальні в сучасних умовах пандемії COVID-19, та мати доступ до місцевого підприємницького середовища та різних програм розвитку. Особлива підтримка у плануванні та реалізації бізнес-ініціатив потрібна ромським жінкам і дівчатам, яким це здійснювати набагато складніше через традиційні гендерні ролі, які посилені впливом пандемії COVID-19 (зокрема, неможливість навчатися або завершити навчання, матеріальна залежність, необхідність догляду за дітьми).

Зважаючи на такі виклики, Громадський центр правосуддя в місті Татарбунари спільно з ромською громадською організацією «Бахтало» оголошують відкритий конкурс на участь у бізнес-інкубаторі для ромських жінок та дівчат з Одеської області. Програма бізнес-інкубатора має декілька рівнів та повинна посилити підприємницький потенціал ромських жінок і дівчат в умовах пандемії COVID-19 та інтегрувати їх до місцевого бізнесового середовища. Очікується, що учасниці програми стануть «агентами» сучасних змін не лише в середовищі ромської спільноти, але й у своїх територіальних громадах. На першому етапі ініціативи за результатами розгляду мотиваційних анкет буде відібрано 10 ромських жінок та дівчат з Одеської області, які прагнуть розвивати (заснувати) свою справу. Пріоритет при відборі буде надаватись мешканкам громад півдня Одеської області, які вже мають певний досвід підприємницької діяльності та/або мають конкретну бізнес-ідею. Заявки на участь у бізнес-інкубаторі можна подавати онлайн до 15 жовтня 2021 року включно.

Для сформованої навчальної групи орієнтовно протягом другої половини жовтня 2021 року на базі Татарбунарського аграрного училища буде проведено три одноденні воркшопи з питань започаткування та розвитку бізнес-ініціатив. Спільно з учасницями досвідчені тренери будуть розглядати питання ризиків та пересторог в підприємницькій діяльності та в окремих сферах бізнесу, можливостей державної підтримки та інвестицій, особливостей роботи в умовах COVID-19, інструментів пошуку та розвитку команди. Окрема увага буде приділена психологічним аспектам - розвитку цілеспрямованості, подолання страхів та стереотипів як щодо жіночого підприємництва, так і щодо ромів-підприємців. На кожному воркшопі буде організовано тематичний майстерклас від жінок-підприємців, включно з представницями ромської спільноти. Також для участі в заходах буде запрошено представників державних та недержавних програм підтримки підприємницьких ініціатив для презентації можливостей співпраці.

Наступним етапом впровадження бізнес-інкубатора для ромських жінок та дівчат стане програма підтримки учасниць всіх трьох воркшопів. Така підтримка триватиме на конкурсній основі 1-2 місяці та буде включати три напрямки: 1) менторська підтримка для двох учасниць з боку успішних місцевих підприємців щодо розробки бізнес-планів та пошуку інвестицій; 2) стажування для двох учасниць на місцевих підприємствах з повною чи частковою оплатою роботи; 3) надання двох стипендій для оплати навчально-практичних курсів, які посилять підприємницький потенціал. Наданню зазначеної підтримки передуватиме виконання учасницями воркшопів фінального практичного завдання та його презентація на зустрічі з місцевими підприємцями. За результатами таких заходів буде відібрано учасниць для підтримки та забезпечено впровадження конкретних напрямків супроводу - призначено менторів, визначено програму та умови стажування, здійснено оплату за надання навчальних послуг.

Участь в усіх заходах програми бізнес-інкубатора безоплатна. Всі учасниці будуть забезпечені харчуванням під час воркшопів, роздатковими матеріалами, за необхідності будуть відшкодовані транспортні витрати. Група учасниць програми складатиме 10 осіб та буде сформована на конкурсній основі. Для участі в програмі бізнес-інкубатора для ромських жінок та дівчат необхідно до 15 жовтня 2021 року заповнити мотиваційну онлайн анкету за посиланням.

Ініціатива «Рівні трудові права для ромських жінок в умовах COVID-19» впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» (через Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари) та ромською громадською організацією «Бахтало» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety».

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

На засіданні постійної комісії з питань освіти, спорту та взаємодії з громадськими організаціями було порушене питання щодо дітей, які не мешкають на  території Одеси, але навчаються в освітніх закладах міста.  Нагадаємо, ця проблема є нагальною для обласного центру. Ще у квітні директорка департаменту освіти та науки ОМР Олена Буйневич оприлюднила таку інформацію: агенції нерухомості … читати далi

Жоден з шести фігурантів справи НАБУ щодо функціонування злочинної організації в Одесі, яким суд обрав запобіжний захід, не вніс застави. Про таке повідомили у ВАКС, повідомило "Суспільне". У відомстві зазначили, що станом на 21 жовтня ніхто з учасників, яким обрали запобіжний захід у вигляді певної застави, не вніс її у відведені … читати далi

Державне підприємство "Служба місцевих автодоріг України"  провело тендер для обрання компанії, якій заплатіть за капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення Старі Шомполи-Доброслав-Кордон-Пшонянове. Відповідна інформація оприлюднена в системі електронних закупівель Prozorro. Аукціон відбувся 20 жовтня, і в ньому взяли участь чотири компанії: ТОВ "Давідшин", ТОВ "Березівкаагрошляхбуд",ТОВ "Юг Строй Компані" та ТОВ "Ростдорстрой".  … читати далi

П'ятий апеляційний адміністративний суд задовільнив апеляційні скарги дачно-будівельного кооперативу «Трудовий відпочинок» та департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради на рішення Одеського окружного адміністративного суду щодо будівництва апартаментів La Mer на 13-й станції Великого Фонтану.  Окружний суд став установою першої інстанції у розгляді позову дочірнього підприємства «Інтергал-Буд» ТОВ «Фірма «Інтергал» до департаменту архітектури та містобудування Одеської … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР