Громадський центр правосуддя в кількох регіонах обговорить, як розвивати дружнє правосуддя в громадах

Громадські центри правосуддя з Одеської та Чернігівської областей проведуть 17 грудня 2021 року міжрегіональну дискусію "Як розвивати дружнє правосуддя в громадах?".

Як повідомили у пресслужбі Одеської обласної організації "Комітету виборців України", захід відбудеться за допомогою телемосту у змішаному офлайн та онлайн форматі одночасно в п’яти громадах України з основними локаціями в Одесі, Татарбунарах та Чернігові.

Представники органів правосуддя, місцевого самоврядування та громадські активісти обговорять тренди впровадження в громадах людиноцентричного (дружнього) правосуддя та досвід Громадських центрів правосуддя щодо розбудови партнерства неурядового сектору з територіальними громадами, судовими установами, органами поліції, пробації та безоплатної правової допомоги.

Обговорення відбудеться 17 грудня з 11:00 до 13:00 за допомогою платформи ZOOM у змішаному онлайн та офлайн форматі одночасно в п’яти громадах - Одесі, Татарбунарах, Чернігові, Чернівцях та Білозерці. Очікується участь близько 30 учасників - представників та партнерів Громадських центрів правосуддя, працівників органів суду, поліції, пробації, безоплатної правової допомоги, представників місцевого самоврядування та громадських активістів. Усі охочі зможуть переглянути дискусію у прямому ефірі на Фейсбук-сторінках організаторів, а також залишити свої запитання чи коментарі. Більш детально про пряму трансляцію заходу та інші деталі на події заходу у Facebook.

"Пандемія COVID-19 загострила проблеми доступу до правосуддя в громадах та одночасно показала важливість людиноцентричного підходу до правосуддя. Новою практикою до просування людиноцентричного правосуддя в України стала модель Громадських центрів правосуддя, які розвиваються в пілотних громадах протягом останніх трьох років. Мета заходу - презентувати та обговорити основні тренди/кейси 2021 року та виклики/плани на наступний рік щодо впровадження в громадах людиноцентричного (дружнього) правосуддя та діяльності Громадських центрів правосуддя в цій сфері", - зазначають у Громадському центрі правосуддя.

Захід складатиметься з двох частин:

1) Презентація моделі та досвіду діяльності Громадських центрів правосуддя в м. Татарбунари та м. Чернігові протягом 2021 року. Представники та партнери Громадських центрів правосуддя поділяться кейсами (історіями успіху та невдачами) щодо:

  • нейтралізації негативного впливу пандемії COVID-19 на доступ до правосуддя в громадах;
  • формування ідентичності моделі Громадського центру правосуддя на рівні територіальних громад;
  • залучення місцевих мешканців до захисту своїх прав та розвитку громад;
  • участі місцевого самоврядування у питаннях забезпечення доступу до правосуддя;
  • впровадженні окремих інструментів та інновацій розбудови дружнього правосуддя з боку поліції, судів, пробації та інших державних органів;
  • розвитку альтернативних способів вирішення конфліктів в громадах;
  • розбудови горизонтального партнерства державних органів та неурядового сектору у сфері правосуддя.

2) Обговорення досвіду Громадських центрів правосуддя, а також викликів та планів для розвитку дружнього правосуддя в громадах на 2022 рік. Учасники заходу зможуть як прокоментувати кейси Громадських центрів правосуддя, так і висловити свою думку щодо проблем та перспектив наступного року для сфери правосуддя на місцевому рівні.

Міжрегіональна дискусія ініційована Громадським центром правосуддя в м. Татарбунари (працює на базі Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України») та Громадським центром правосуддя в м. Чернігові (працює на базі Чернігівського громадського комітету захисту прав людини). Громадські центри правосуддя - це мультифункціональні хаби, які розвивають дружнє правосуддя в громадах та просувають новий формат співпраці між органами правосуддя, місцевою владою та мешканцями на принципах довіри та відповідальності. До дискусії також долучаться неурядові організації з громад, які зацікавлені в розвитку дружнього правосуддя та моделі Громадських центрів правосуддя в громадах - зокрема, Український народний дім в Чернівцях та Білозерський центр регіонального розвитку (Херсонська область).

Нагадаємо, Громадський центр правосуддя проведе 16 грудня 2021 року практичний онлайн тренінг для представників місцевих судів Одеської області з основ "дружнього" правосуддя - під час судочинства, в ході комунікації та при облаштуванні приміщення суду.

Діяльність Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту «Громадський центр правосуддя як мультифункціональна платформа розвитку правосуддя в громадах».

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Російські військові знову вкотре атакували Одещину крилатою ракетою  типу "Онікс" з берегового ракетного комплексу "Бастіон". Як повідомили в оперативному командуванні "Південь, ракеті знов випустили з тимчасово окупованого Криму. Ранком була спроба вдарити по Ізмаїльському району, але  силами протиповітряної оборони ракету знищено над морем. П-800 "Онікс" (експортне найменування — "Яхонт") — радянська, … читати далi

Прокурори Одеської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері підозрюють посадовця Державної прикордонної служби України у зловживанні впливом поєднаному із вимаганням хабаря. Про це повідомили в Офісі Генерального прокурора України. За даними слідства, прикордонник вимагав та одержав від співслужбовця 3,7 тисячі доларів США неправомірної вигоди. За ці кошти він обіцяв вплинути на прийняття рішення … читати далi

Господарський суд Одеської області задовольнив позов Одеської обласної прокуратури в інтересах держави в особі Кароліно-Бугазької сільської ради до підприємства та примусово припинив право власності на земельну ділянку рекреаційного призначення площею 0,262 га у смт Затока. Про це повідомили у Одеській обласній прокуратурі.  Позовні вимоги мотивовано тим, що на зазначеній ділянці, … читати далi

Новопризначений «прем’єр-міністр» невизнаного Придністров’я Олександр Розенберг регулярно їздить в Україну та має дочку в Одесі, яка є дружиною одесита Євгена Філонова - депутата Одеської обласної ради від проросійської партії «Опозиційна платформа — За життя». Про це йдеться у спільному розслідуванні «Слідства.Інфо» та RISE Moldova. Журналісти виявили, що донька так званого «прем’єра» … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР