Фасилітація допомогла врегулювати конфлікт щодо роботи місцевого ринку на Одещині

Підготовлені Громадським центром правосуддя фасилітатори допомогли врегулювали конфлікт щодо роботи місцевого ринку в місті Татарбунари.

Як повідомила пресслужба Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», найгостріша фаза конфлікту була 21 жовтня, коли підприємці перекрили міжнародну трасу Одеса-Бухарест.

Вже наступного дня шляхом переговорів вдалося досягти спільного рішення щодо роботи ринку, враховуючи інтереси всіх сторін та карантинні вимоги. Зважаючи на посилення карантинних обмежень, Громадський центр правосуддя закликає посилити ранню комунікацію в громадах щодо обмежувальних заходів у зв'язку з пандемією COVID-19, що дасть можливість попередити багато конфліктів.

21 жовтня близько двохсот мешканців міста Татарбунари перекрили міжнародну трасу Одеса-Бухарест в знак протесту проти закриття місцевого ринку на підставі віднесення Татарбунарського району до «червоної зони» карантинних обмежень. Пропускали лише «швидкі», пожежні машини та авто з маленькими дітьми. На рівні району було прийнято рішення про впорядкування роботи місцевого ринку, згідно якого підприємці могли працювати лише три дні на тиждень, інші дні ринок мав бути закритим. Для врегулювання питань, пов’язаних з роботою ринку в умовах карантинних обмежень, долучились представники Громадського центру правосуддя та учасники навчально-практичної програми з підготовки фасилітаторів конфліктів в громадах. Зокрема, випускник програми Євгеній Грибачов прийняв участь у роботі комісії та висловив свої пропозиції врегулювання цієї складної ситуації, у якій опинилися не лише підприємці, але й місцева влада. Тим більше, що таке рішення було прийнято напередодні проведення місцевих виборів і могло стати інструментом недоброчесної політичної боротьби.

Керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко провів переговори з Татарбунарським міським головою Андрієм Глущенко. Було досягнуто домовленості про проведення зустрічі з підприємцями та керівництвом району і міста, де кожна зі сторін зможе висловити своє бачення врегулювання конфлікту, від якого страждають в першу чергу мешканці міста, більшість з яких купує продукти на місцевому ринку. 22 жовтня відбулась зустріч з місцевими підприємцями керівництва районної державної адміністрації та виконавчого комітету міської ради. Було прийнято рішення про відновлення постійного графіку роботи ринку з дотриманням всіх необхідних заходів з протидії COVID-19. Міський голова Андрій Глущенко підтримав вимоги підприємців, зазначивши при цьому, що обов’язковим є дотриманням усіма без винятку підприємцями та покупцями вимог встановлених карантинних обмежень. Представник підприємців Євгеній Грибачов зазначив, що така співпраця влади, підприємців та громадськості є позитивною і має продовжитись, адже попереду ще важкі часи боротьби з COVID-19. Отже, завдяки комунікації влади, підприємців та громадськості та з використанням інструментів фасилітації було прийнято виважене рішення, яке влаштовує більшість громади та створено більш позитивний клімат для подальшої комунікації з тиких питань.

Як прокоментувала таку ситуацію медіаторка Громадського центру правосуддя Світлана Гудь, «посилення карантину та поділ на карантинні зони стало для всіх черговим викликом   та показало значні проблеми в комунікації між владою та громадою, деякі з яких переходять в активну фазу протистояння та не можуть бути вирішені без сторонньої допомоги. Будь-які обмеження завжди негативно впливають на настрої в суспільстві, особливо коли вони стосуються певних змін, що впливають на звичний ритм життя та особливо на погіршення матеріального становища. Для когось карантинні обмеження – це певна необхідність, інші вважають такі обмеження порушенням своїх прав. Звичайно, що наразі обмежувальні заходи сприяють погіршенню відносин між громадянами та владою та сприяють розвитку соціальної напруженості. І це виливається в мітинги, акції протесту, що ми зараз і спостерігаємо, особливо в невеликих містах. Для прикладу, це мітинги щодо введення карантину та переведення дітей на дистанційне навчання в школах в м. Ізмаїлі, акції протесту підприємців проти закриття ринку в Татарбунарах. З одного боку, місцева влада не може повністю зняти обмеження, але вона повинна враховувати наслідки та бути в постійному діалогові з мешканцями. З іншого боку, мешканці громади та підприємці повинні дотримуватись всіх карантинних вимог та бути відповідальними».

Нагадаємо, що на початку жовтня 2020 року Громадський центр правосуддя завершив навчально-практичну програму з підготовки фасилітаторів конфліктів в громадах та навчив 11 місцевих лідерів та лідерок, які зможуть вчасно зрозуміти та врегулювати можливі конфлікти в громадах, а також допомагатимуть людям мирно й ефективно взаємодіяти з іншими задля розвитку своїх громад. Зокрема, для зниження можливих міжетнічних, земельних та інших конфліктів в громадах, попередження та профілактики конфліктів в сім'ї та домашнього насильства, а також запобіганню та вирішенню конфліктів серед дітей у школі. Як показала практична діяльність фасилітаторів, значною сферою такої діяльності стали питання, повязані з пандемією COVID-19.

Навчально-практична програма «Фасилітація конфліктів в громадах» проводиться Громадським центром правосуддя, діяльність якого впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проекту «Громадський центр правосуддя як мульти-функціональна платформа розвитку правосуддя в громадах».

Нагадаємо, представниця Громадського центру правосуддя Юлія Лісова представила бачення та пропозиції центру щодо підвищення безпеки в місті Одеса на онлайн-дискусії «Безпека Південної Пальміри», яка відбулась 23 жовтня за ініціативи Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN в Одеському регіоні.

Нагадаємо також, що за ініціативи Координаційного офісу безпеки в одному з мікрорайонів міста Татарбунари ініціативні мешканці створили «сусідську варту» для підвищення безпеки в громаді.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Профессор Валерий Запорожан побеждает на выборах ректора Одесского национального медицинского университета. После подсчета голосов выяснилось, что его поддержали 812 избирателей (78,4%), об этом сообщили на сайте вуза. За руководителя муниципального департамента здравоохранения Елену Якименко проголосовали 113 человек (10,9%), а за Владлену Дубинину, которая исполняла обязанности ректора в 2018 году (назначена … читати далi

Уряд схвалив розпорядження «Про залучення коштів позики від Єдиного інвестиційного банку для реалізації проєкту "Міський громадський транспорт України ІІ"» у розмірі 200 мільйонів євро, які будуть спрямовані на оновлення парків громадського транспорту у різних українських містах. Про це повідомили у пресслужбі Кабінету міністрів України. Уряд також схвалив розпорядження президента «Про … читати далi

Депутати Болградської районної ради обрали головою Михайла Садаклієва, який очолював на виборах список партії «Опозиційна платформа-За життя».  Його кандидатуру підтримали 35 з 37 обранців, присутніх на першій сесії. Сесія відбулася 25 листопада. Втім, вона була єдиною із запропонованих. Михайло Садаклієв народився в Болграді. До розвалу СРСР займав посаду першого секретаря … читати далi

Прокурори Котовської місцевої прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно одного з майстрів виробничого підрозділу регіональної філії АТ «Укрзалізниця», підозрюваного у привласненні та розтраті державного майна, службовій недбалості та підробленні. Про це повідомили у пресслужбі прокуратури.  Слідство вважає, що протягом 2018-2019 років, через халатне ставлення до зберігання ввіреного службовцю майна, на … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР