В Татарбунарах тиждень права розпочався з правового брейн-рингу

11 грудня 2018 р. 18:22

Всеукраїнський тиждень права розпочався в місті Татарбунари Одеської області 10 грудня з правового брейн-рингу, який провели з десятикласниками гімназії та учнями аграрного училища місцеві правники та бібліотекари.

Зі старшокласниками працювали фахівці Татарбунарської централізованої бібліотечної системи, бюро правової допомоги, офісу Мережі правового розвитку, районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Координатором заходу виступив Громадський центр доступу до правосуддя, який розпочав свою роботу в м. Татарбунари на початку грудня 2018 року. 

Для участі в правовому брейн-рингу «Декларація прав людини: твої права та обов’язки» з нагоди Міжнародного дня прав людини, до медіа-центру районної бібліотеки запросили учнів 10 класу «Татарбунарський НВК «ЗОШ-школа-гімназія» та Татарбунарського професійно-технічного аграрного училища. На початку заходу, представник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко  підкреслив, що метою брейн-рингу є розширення знань учнів про Загальну Декларацію прав людини та акцент на тому, що вони мають не лише права, але і обов’язки. 

Для того, щоб визначити переможців у правознавчому змаганні, учні створили дві команди - «Правознавці» та «Юні юристи». Як на кожному солідному конкурсі, було створено  журі, яке оцінювало знання учасників брейн-рингу. До його складу увійшли місцеві правники – представник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко, представниця Татарбунарського бюро правової допомоги Інга Дмитрієва та головний спеціаліст Татарбунарського районного відділу  державної реєстрації актів цивільного стану Катерина Решетнік.  

З самого початку змагань, учні показали гарні знання з правознавства, надавали змістовні та цікаві відповіді. Іноді виникали «суперечки», в результаті яких учасники команд доповнювали відповіді одне одного. Під час проведення брейн-рингу, старшокласниками також було продемонстровано документальний фільм «Ти - людина, значить маєш право», з якого діти дізналися про створення ООН, підготовку та підписання Загальної декларації прав людини. Захід пройшов весело, цікаво, діти були активними, незважаючи на те, що перед цим відпрацювали вісім уроків. За результатами правових змагань, перше місце посіла команда дівчат «Юні юристи», яка отримала грамоту за перше місце, хлопці - грамоту за почесне друге місце.

Діяльність пілотного громадського центру правосуддя в м. Татарбунари здійснюється в рамках проекту «Ефективний доступ до правосуддя в місцевих громадах», який виконується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари сприяє покращенню доступу місцевих мешканців до правосуддя, отримання правової допомоги й альтернативного вирішення спорів, підвищенню обізнаності щодо судочинства, а також сприяє розгортанню співпраці судів та установ юстиції з жителями громади.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосили в розшук колишнього міністра екології та природокористування Миколу Злочевського. Про це повідомили у в розшукових обліках Міністерства внутрішніх справ України.  Дата оновлення сторінки про розшук посадовця - 10 серпня 2020 року. Місце зникнення - Одеса.   1 липня прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та детективи Національного … читати далi

Ухваливши рішення про передачу із власності підпорядкування Центру екстреної медичної допомоги автомобілів «швидкої допомоги» класу «В» та «С»,  районним радам, сільським радам і об'єднаним територіальним громадам депутати Одеської міської ради перевищили свої повноваження.  Про це під час брифінгу повідомив голова Одеської обласної адміністрації Максим Куций.  За його словами, депутати не мали таких повноважень, … читати далi

Одеський окружний адміністративний суд задовольнив вимоги Державної служби з надзвичайних ситуацій та повністю зупинив  експлуатацію об`єктів Одеського національного медичного університету шляхом їх відключення від джерел електропостачання. Про це йдеться у рішенні суду.  Наразі від електроенергії мають бути відімкненими об'єкти виша, які розташовані за адресами: провулок Валіховський, 2,3,3а, вулиця Мечникова, 2, 32, вулиця Пастера, 2, … читати далi

По состоянию на 10 августа, в Одесской области зарегистрировано 4423 случая коронавирусной болезни. Из них в Одессе подтверждено 1493 случая, из которых 235 пациентов находится на стационарном лечении в городской клинической инфекционной больнице, все жители города Одессы. Об этом рассказала и.о. директора департамента здравоохранения Одесского городского совета Надежда Гончаренко. Так же она … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР