
Через постійні «мінування» в одеських школах замислилися про посилення заходів безпеки: тут хочуть встановити камери по периметру закладів, а також найняти охоронців з числа «Муніципальної варти».
Про це під час засідання комісії з питань законності розповів директор департаменту муніципальної безпеки Віктор Кузнєцов, - інформує Центр публічних розслідувань.
Ці заходи обійдуться тільки для шкіл щонайменше в 5 мільйонів гривень.
Шкільних охоронців не збираються звільняти, а підпорядкувати їх КУ «Муніципальна варта». Також при переведенні їх хочуть перевірити на предмет необхідних навичок, судимостей тощо.
Така ж реформа чекає на дитячі садки. Тут за штатним розкладом є тільки нічні охоронці, тоді як відеокамери ж дозволять пізнавати особи зловмисників і стежити за територією.
«Ми хочемо встановити по 5-8 камер по периметру і біля входу, в тому числі з функцією розпізнавання осіб», - Віктор Кузнєцов.
Також пости охорони обладнають кнопками швидкого реагування, які виходять на три групи охорони. Ці групи у будуть виїжджати в разі надзвичайної ситуації.
Нагадаємо, 25 січня невідомі хулігани знов атакували навчальні заклади в Одесі, проте тепер захопили ще й область. Зокрема на електронну адресу поліції надійшло повідомлення про те, що 373 дитячі садочки, школи, ліцеї та учбово-виховальні комплекси Одеси та області заміновані.
Того ж дня Одеський міський голова Геннадій Труханов доручив департаменту муніципальної безпеки обговорити з Національною поліцією можливість створення у департаменті власного вибухотехнічного підрозділу.
Окрім того, Геннадій Труханов розпорядився співробітникам "Муніципальної варти" посилити патрулювання біля дитячих садків, для того щоб оперативно надавати допомогу з евакуації дітей, а також наголосив на необхідності посилити заходи безпеки безпосередньо в дитсадках.
20 січня на електронну адресу поліції надійшло повідомлення про те, що 186 дитячих садочків та учбово-виховальних комплексів заміновані.
15 січня правоохоронці витратили 11 годин на перевірку 185 дитячих садків, а багатьом одеситам довелося передчасно забирати дітей додому.
13 січня поліція більш ніж шість годин витратила на перевірку інформації про бомби в 26 дошкільних закладах. Вибухівку в жодному не знайшли.
Матеріал підготовлено в рамках роботи Центру публічних розслідувань.
Одесу з робочим візитом відвідала членкиня Палати представників США українського походження Вікторія Спартц. Про це повідомили у пресслужбі Військово-морських сил Збройних сил України. Командувач ВМС ЗС України віцеадмірал Олексій Неїжпапа поінформував про стан справ на Чорноморському узбережжі України та підняв питання звільнення з полону українських військових та допомоги членам їхніх сімей. Віцеадмірал зазначив, …
читати далi
Три міські ради - Одеська, Миколаївська та Чернігівська за період з 24 лютого по 11 травня, тобто з початку вторгнення російської федерації в Україну, не провели жодної сесії. Про це повідомили учасники громадської ініціативи Місцеві депутати. Атестація, які у рамках нової кампанії «Атестація депутатів. Війна» досліджували, чим займалися місцеві депутати та …
читати далi
Співробітники Служби безпеки України затримали активних учасників ворожої агентурної мережі, які мали допомогти диверсійно-розвідувальним групам рашистів проникнути на територію Миколаєва. Про це повідомили у пресслужбі СБУ. Встановлено, що агентурна група була сформована резидентом під кураторством генерала російських окупаційних сил. До її складу входило п'ятеро місцевих жителів. За вказівками куратора, агенти …
читати далi
Фігурантами кримінальних проваджень за організацію нелегального виїзду військовозобов'язаних за кордон стали більше десятка мешканців Тарутинської громади. Про це повідомила Тарутинська селищна рада. Зазначається, що з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну на державному кордоні фіксують непоодинокі випадки, коли військовозобов’язані чоловіки намагаються незаконно виїхати за кордон. Більшість порушників прагнуть подолати кордон поза пунктами …
читати далi