Концерт до Дня міста в Одесі: у закупівлі виявлено порушення

Спеціалісти Південного офісу Держаудитслужби провели моніторинг тендеру, на якому департамент культури та туризму Одеської міської ради купує послуги з організації святкового галаконцерту на честь Дня міста.

Виявилося, що замовник в тендерній документації вказав дуже детально, яке саме обладнання повинен мати виконавець, але підприємиця, яка перемогла на тендері, не володіє таким обладнанням і не відповідає критеріям відбору. Крім того, переможиця тендеру надала документи на підтвердження досвіду виконання аналогічних договорів, що викликали сумніви.

Нагадаємо, що на концерт до Дня міста чиновники планували витратити до 3,6 мільйонів гривень. Виграла конкурс Катерина Гречко. 28 серпня Південний офіс Держаудитслужби  зобов’язав чиновників усунути порушення або повідомити про причини неможливості усунення порушення. 

При цьому одеські чиновники стверджують, що вони не вимагали того, щоб у підрядника все перераховане у тендерній документації обладнання вже було у наявності на момент подання тендерної документації. 

Ось що сказано у висновку про результати моніторингу закупівлі:

“Південним офісом Держаудитслужби в електронній системі закупівель надано запит на пояснення Замовнику. У наданій відповіді на пояснення, оприлюдненій в електронній системі закупівель від 18.08.2020, Замовник зауважив, що окремих вимог щодо обов’язкової наявності в Учасника торгів, на момент подання тендерної пропозиції, всього перелічено в специфікації щодо предмета закупівлі (Додаток № 1 до тендерної документації) обладнання, матеріально-технічної бази та технологій ним не встановлено. Також Замовником наголошується, що довідка, в якій ФОП ГРЕЧКО К.М. зазначає, що не планує залучати еквівалентне обладнання, на думку Замовника, лише свідчить про те, що Учасник ФОП ГРЕЧКО К.М. все ж таки має змогу залучити навіть на договірних засадах (договори оренди обладнання, договори про надання послуг, тощо) саме те обладнання та матеріально-технічну базу, яке вимагається в рамках цих торгів”. 

Катерина Гречко, на думку аудиторів, також не відповідає кваліфікаційним критеріям в частині підтвердження досвіду виконання аналогічних договорів. 

“Відгук повинен мати посилання на договір який виконувався, містити вихідний номер та дату його видачі, а також інформацію про належний стан виконання такого договору. Проте учасником ФОП Гречко К.М. у складі тендерної пропозиції надано відгук на підтвердження виконання аналогічного договору від 20.08.2019 № 20082019, виданий Благодійною організацією Благодійний фонд «Холідейз», який не містить дати та вихідного номеру. Також учасником надано відгук на підтвердження виконання аналогічного договору від 26.09.2019 № 1Г, виданий Комунальним закладом початкової спеціалізованої освіти «Мистецька хореографічна школа м. Одеси», який підписаний завідуючим господарством Бачинським В.І. (згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань керівником та підписантом вказаної юридичної особи є Книжник Оксана Анатоліївна)”. 

Разом з Катериною Гречко у тендері брав участь підприємець Владислав Станков. Різниця між пропозиціями двох учасників становить лише 1 тисячу гривень. 


Але якщо Катерина Гречко вказала у документах принаймні якесь наявне обладнання (аудитори визначили, що вона має близько 21% від необхідного для виконання договору обладнання), то Владислав Станков виписав довідку у довільній формі, в якій просто написав, що у нього все обладнання є. 

Катерина Гречко займається підприємницькою діяльністю менш ніж півтора року. За цей час, відповідно до даних публічного модуля аналітики BI Prozorro вона встигла укласти 14 договорів з розпорядниками бюджетних коштів на суму 1,35 мільйонів гривень. Тобто такого масштабного замовлення, як організація галаконцерту за 3,6 мільйона гривень вона ніколи не виконувала. Всі попередні договори з Катериною Гречко укладалися без конкурсу. 

Підприємець Владислав Станков працює 11 місяців. Однак уже встиг без конкурсів укласти 25 договорів на суму близько 1,66 мільйонів гривень. 


Владислав Станков раніше був чиновником і займався політикою, зокрема був кандидатом у депутати від партії “Опозиційний блок”, є учасником Одеської обласної організації всеукраїнської ГО “Молоді Регіони”, очолював управління культури і туризму, національностей та релігій Одеської ОДА, керував спортивно-концертним комплексом “Одеський палац спорту”. 


Крім того, за даними з відкритих джерел, у нього вдома зареєстровано представництво ГО “Партія миру у Малиновському районі міста Одеси”. Також він був членом правління ГО "Громадянська ініціатива "За Одесу! За Януковича!". 

Зазначимо, що станом на 18:00 першого вересня договір на надання послуг з організації галаконцерту 2 вересня не було укладено.
 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій та команда підтримки реформ Мінінфраструктури (RST) 28 вересня провели зустріч у форматі «держава-to-бізнес» під гаслом – «Інвестиції мають значення», де повідомили, які порти прагнуть віддати в концесію, а які приватизувати. У своєму виступі Голова Наглядової ради ДП «Адміністрація морських портів України» Андрій Гайдуцький зазначив, що наразі … читати далi

Коммунальное предприятие «Горзелентрест» объявило тендер для выбора компании, которой заплатят за озеленение объектов благоустройства Одессы. Соответствующая информация опубликована в системе электронных закупок Prozorro. По данным системы, речь идет о высадке: 1 тысячи 945 зеленых насаждений в Греческом парке, 412 штук в сквере у здания Одесской областной администрации, 1 тысячи 367 насаждений возле колоннады, 754 штуки в парке … читати далi

Управление капитального строительства Южненского городского совета провело тендер для выбора подрядчика, которому заплатят за капремонт автоматической системы противопожарной защиты в здании коммунальной собственности по улице Строителей. Соответствующая информация опубликована в системе электронных закупок Prozorro. Аукцион состоялся 1 октября и в нем участвовали две компании: общество с ограниченной ответственностью «Центр безопасности «Топаз»» и общество … читати далi

Судове засідання у справі міського голови Одеси Геннадія Труханова щодо «Краяну» Апеляційна палата Антикорсуду втретє відклала, оскільки не з’явились адвокат Тарас Пошиванюк та обинувачена оцінщиця Галина Богданова.  «Можливо я не помітив, але з тих документів Богданової вбачається, що вона зверталась за медичною допомогу десятого вересня і сьогодні. Проте я не побачив, … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР