Для закладів освіти Одеси закупили маски та термометри

У серпні на закупівлю засобів запобігання розповсюдженню коронавірусної інфекції для закладів освіти Одеси витратили більше 20 мільйонів гривень.

Про це свідчать дані публічного модуля аналітики BI Prozorro. 

Центри фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти чотирьох районів міста Одеси опублікували у серпні звіти про 47 договорів, укладених за спрощеною процедурою у зв’язку з COVID-19. Закупівлі за цією процедурою склали майже третину суми, яку витратили у серпні загалом.

Постачальників за 47 договорами - семеро. 


Дезинфікуючих засобів майже на 18 мільйонів гривень придбали у фірми «Лізоформ Медікал». На сайті цієї компанії вказано, що «Лізоформ Медікал» є ексклюзивним представником компанії «Лізоформ Др. Ханс Роземанн ГмбХ» (Німеччина) на території України. На світовому ринку компанія успішно працює вже понад 118 років. 

А за даними аналітичної платформи YouControl, ця фірма згадується у матеріалах кримінальної справи за ч. 1 ст. 358 КК України. За даними слідства, у 2018-2019 роках було розроблено «злочинний механізм, діяльність якого направлена на створення (придбання) ряду суб`єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб), з метою прикриття незаконної діяльності, легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, пособництву ухиленню від сплати податків в особливо великих розмірах». 


Крім дезінфікуючих засобів, було придбано медичні маски та інфрачервоні термометри. 

Вісім договорів на суму понад 1,68 мільйона гривень укладено з підприємицею Ніною Дєлєндік. Пані Дєлєндік, за даними аналітичної платформи YouControl, працює у якості підприємиці 1 рік та 1 місяць. Основний вид її діяльності - «Надання інших інформаційних послуг». За даними платформи Clarity Project, до пандемії коронавірусної інфекції Ніна Дєлєндік поставляла розпорядникам бюджетних коштів комп’ютерну техніку, програмне забезпечення, офісне устаткування, кабелі, кухонне приладдя та інші товари, не пов’язані з медициною. 


 

Підприємиця бере участь винятково у неконкурентних процедурах. Медичні маски вона поставить замовникам за ціною 7 гривень (таких договорів два), 5,46 гривень (таких договорів є кілька  у Суворовському районі міста Одеси). Інфрачервоні термометри постачатиме за ціною 1 тисяча 635 гривень

А от приватне підприємство «Промторгінвест» продасть медичні маски у Приморський район по 14 гривень. Виходить, що, придбавши маски за ціною 5,46 гривень, як у Ніни Дєлєндік, чиновники могли б зекономити 109 тисяч гривень. 

Приватний підприємець Сергій Сагайдак, «переможець» у 82 неконкурентних закупівлях, який раніше постачав чиновникам комп’ютери, кондиціонери, а також інше обладнання, поставить медичні маски та інфрачервоні термометри у заклади Приморського та Малиновського районів. Термометри для закладів освіти Малиновського району за ціною 1 тисяча 639 гривень, для закладів Приморського району - за такою самою ціною. Маски - по 5,46 гривень для закладів Приморського та Малиновського району. 

Зазначимо, що деякі інші замовники в Одеській області, а також у інших регіонах України, спромоглися придбати інфрачервоні термометри не по 1 тисячі 635 -1 тисячі 639 гривень, а значно дешевше. Наприклад, за 699 гривень придбав їх відділ освіти Чорноморської міської ради у Одеській області. За 1 тисячу 400 гривень купували у Роздільнянському районі. Відділ освіти Цебриківської селищної ради купив за ціною 1 тисяча 314.5 гривень

Всього Центри фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти чотирьох районів міста Одеси витратили на інфрачервоні термометри 469 тисяч 865 гривень. Знайшовши постачальника з ціною хоча б на 200-250 гривень дешевше, могли б зекономити майже 70 тисяч гривень. 

Ще три підрядники отримали маленькі, по кілька тисяч гривень, замовлення на бахіли, маски та халати. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій та команда підтримки реформ Мінінфраструктури (RST) 28 вересня провели зустріч у форматі «держава-to-бізнес» під гаслом – «Інвестиції мають значення», де повідомили, які порти прагнуть віддати в концесію, а які приватизувати. У своєму виступі Голова Наглядової ради ДП «Адміністрація морських портів України» Андрій Гайдуцький зазначив, що наразі … читати далi

Коммунальное предприятие «Горзелентрест» объявило тендер для выбора компании, которой заплатят за озеленение объектов благоустройства Одессы. Соответствующая информация опубликована в системе электронных закупок Prozorro. По данным системы, речь идет о высадке: 1 тысячи 945 зеленых насаждений в Греческом парке, 412 штук в сквере у здания Одесской областной администрации, 1 тысячи 367 насаждений возле колоннады, 754 штуки в парке … читати далi

Управление капитального строительства Южненского городского совета провело тендер для выбора подрядчика, которому заплатят за капремонт автоматической системы противопожарной защиты в здании коммунальной собственности по улице Строителей. Соответствующая информация опубликована в системе электронных закупок Prozorro. Аукцион состоялся 1 октября и в нем участвовали две компании: общество с ограниченной ответственностью «Центр безопасности «Топаз»» и общество … читати далi

Судове засідання у справі міського голови Одеси Геннадія Труханова щодо «Краяну» Апеляційна палата Антикорсуду втретє відклала, оскільки не з’явились адвокат Тарас Пошиванюк та обинувачена оцінщиця Галина Богданова.  «Можливо я не помітив, але з тих документів Богданової вбачається, що вона зверталась за медичною допомогу десятого вересня і сьогодні. Проте я не побачив, … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР