02 листопада 2021 р. 19:07

Одеського бізнесмена Руслана Тарпана оголосили в міжнародний розшук

Одеського бізнесмена Руслана Тарпана оголосили в міжнародний розшук

Вищий антикорупційний суд України відмовився задовільнити скаргу адвоката одеського бізнесмена Руслана Тарпана на постанови детектива Національного антикорупційного бюро України про зупинення досудового розслідування в кримінальному провадженні та оголошення бізнесмена у міжнародний розшук.

Як зазначається в ухвалі суду, адвокат наполягав: постанова про зупинення розслідування є незаконною та винесена з грубим порушенням вимог законодавства, а постанова про міжнародний розшук Руслана Тарпана використовується слідчим як штучна підстава для зупинення досудового розслідування, враховуючи той факт, що стороні обвинувачення достеменно відомо про перебування підозрюваного за межами Україні з 2017 року.

Натомість детективи НАБУ з просили відмовити у задоволенні зазначеної скарги, посилаючись на те, що рішення про зупинення досудового розслідування прийняте правомірно.

Подані учасниками провадження матеріали свідчать, що Головним підрозділом детективів Національного антикорупційного бюро України здійснюється досудове розслідування за підозрою Руслана Тарпана в організації заволодіння протягом 2010-2012 років службовими особами ПП «Ремерцентр» та іншими невстановленими особами, що діяли організованою групою за попередньою змовою, бюджетними коштами в особливо великих розмірах під час реалізації проекту «Проведення першочергових робіт будівництва системи стічних вод від станції біологічної очистки «Північна» у м. Одеса на об`єкті «Глибоководний випуск».

У ході досудового розслідування у кримінальному провадженні бізнесмена оголосили в розшук в Україні, з огляду на що досудове розслідування у кримінальному провадженні зупинено.

Однак, як зазначає детектив, для виконання ухвал слідчих суддів Вищого антикорупційного суду про допит свідків за клопотаннями сторони захисту досудове розслідування у кримінальному провадженні було відновлено. Після проведення допиту 1лютого 2021 року досудове розслідування було знову зупинено у зв`язку з продовженням перебування підозрюваного у розшуці.

А 17 серпня 2021 року підозрюваного оголосили у міжнародний розшук.

У липні 2019 року колегія суддів апеляційного суду Одеської області розглянула апеляцію на рішення суду першої інстанції про зняття з бізнесмена Руслана Тарпана і депутата Одеської міськради Олександра Орлова підозр, пов'язаних з можливою аферою у справі по глибоководному випуску. Руслан Тарпан - кінцевий бенефіціар групи компаній «Інкор».

Паралельно суд звернувся до Верховного Суду для роз'яснень норм процесуального кодексу, щоб з'ясувати, чи мала прокуратура право подавати дану апеляцію.

В квітні 2018 року співробітники прокуратури повідомили про підозру трьом фігурантам схеми заволодіння бюджетними коштами при будівництві глибоководного випуску.

У червні того ж року співробітники управління захисту економіки в Одеській області обшукали будинки можливих фігурантів справи про розкрадання грошей при будівництві глибоководного випуску і в приміщеннях підприємств, пов'язаних з цим будівництвом.

22 вересня 2016 року Одесу відвідав Генеральний прокурор Юрій Луценко, який розповів про ряд резонансних розслідувань. В ході візиту генпрокурор повідомив, що заслухав інформацію у справі по глибоководному випуску: йшлося про підозру у розкраданні близько 600 мільйонів гривень.

Раніше - 18 травня того ж року - Вищий господарський суд України зобов'язав департамент капітального будівництва Одеської облдержадміністрації виплатити ТОВ «Ремерцентр» 51,03 млн грн штрафних санкцій за невиконання рішення суду щодо сплати 149,21 млн грн боргу.

Як сказано в матеріалах справи, в липні 2010 року Головне управління капітального будівництва Одеської ОДА уклало з ТОВ «Ремерцентр» договір на проведення першочергових робіт з будівництва системи відводу стічних вод від станції біологічної очистки «Північна» в Одесі на об'єкті «Глибоководний випуск».

Поділитися