Вчені виявили біля одеського узбережжя льодовикові зони

05 квітня 2021 р. 18:21

екологія

Деякі з найглибших частин Чорного моря все ще реагують на зміни клімату, викликані останнім льодовиковим періодом, який офіційно закінчився майже 12 тисяч років тому.

Аналіз покладів гідратів газу - в даному випадку метану, затриманого молекулами води, у твердій речовині, схожій на лід - виявив реакцію відставання в північно-західному районі Чорного моря, відомого як дунайський вентилятор, повідомляє Science Alert.

Разом з вимірами температури та іншими даними, свердловини газових гідратних родовищ виявляють, що рівні вільного метанового газу під морським дном ще не пристосувались до більш теплих умов, які вже панували на поверхні протягом тисячоліть.

Вчені намагалися визначити основу зони стійкості газогідратів (GHSZ) - найнижчої точки, в якій газові гідрати природним чином утворюються внаслідок температури, тиску та ряду інших факторів. 

Щоб знайти основу цієї зони, дослідники зазвичай звертаються до міри сейсмічного відбиття осаду, відомого як відбивач, що імітує дно, або коротше BSR. Однак попередні роботи виявили, що в цій частині Чорного моря існує дивна розбіжність глибин між BSR та основою зони стабільності газогідратів.

Проводячи свердловини до морського дна та вимірювання температури, дослідники дійшли висновку, що зона стабільності газогідратів пристосувалася до більш теплих умов протягом останніх тисячоліть - на що вказує підняття на більш високий рівень - але вільний газ метан та пов'язані з цим BSR все ще грають у «доганялки».

Причини цього можуть бути пов'язані з тим, що газоподібний метан все ще «застряг» нижче морського дна і може тільки дуже повільно підніматися самостійно.

Близько 20 тисяч років тому рівень води був приблизно на 100 метрів (328 футів) нижче в Чорному морі, що означає менший тиск на морське дно. Вода також була значно прохолоднішою. Що стосується вільного газу метану, то ці умови ще не змінились.

Як і будь-яке дослідження наслідків зміни клімату, це дослідження допоможе у подальшому кліматичному моделюванні. Наприклад, під Арктикою в даний час знаходиться величезна кількість родовищ газогідратів, і важливо знати, як вони можуть реагувати на підвищення температури в наступні роки.

Вчені підкреслюють, що їх висновки слід інтерпретувати обережно, маючи на увазі багато недосліджених факторів.

Нагадаємо, Держекоінспекція розрахувала збитки та пред’явила претензію на суму 1 мільйон 153 тисячі гривень КП «Вилківський міськводоканал», діяльність якого призвела до забруднення хімікатами ділянки, розміром 20 тисяч квадратних кілометрів.

Десятеро членів екіпажу судна Volgo Balt 179, що затонув 11 березня біля Румунії, ввечері 18 березня повернулися до Одеси.  

Другий помічник капітана Юрій Севера з Одеси розповів, що на цьому судні в море вийшов вперше. За його словами, аварія сталася вночі, коли судно було в Чорному морі.

У січні біля берегів Туреччини затонув інший суховантаж класу "Волга-Балт" - Arvin.  

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Декларації депутатів Одеської обласної ради Івана Фурсіна та Олега Кутателадзе опинилися у п'ятірці декларацій, в яких Національне агентство з питань запобігання корупції у минулому році виявило недостовірні відомості на значну суму. Про це повідомили у пресслужбі НАЗК. Загалом ТОП-5 виглядає так: народний депутат України – виявлено недостовірні відомості понад 73 … читати далi

Випробування дослідних зразків озброєння з бойовою стрільбою на полігоні "Алібей", поблизу села Тузли Білгород-Дністровського району Одеської області відбуваються з 25 січня по 12 лютого. Про це повідомили у Білгород-Дністровській районній державній адміністрації. Під час проведення випробувань буде обмежений доступ до морської коси від села Лебедівка та прилеглої до полігону частини … читати далi

Переоснащення кожного бомбосховища Одеси коштуватиме від 600 тисяч до 1,5 мільйона гривень, тож одеська мерія вже звернулася до міжнародних партнерів з проханням сприяти у модернізації об'єктів цивільного захисту та приведенні їх до стандартів НАТО. Про це стало відомо під час наради з питань цивільного захисту, оснащення об'єктів цивільного захисту та … читати далi

Державна інспекція з охорони навколишнього природного середовища Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) пред’явило претензію комунальному підприємству "Світло" для добровільної сплати збитків, заподіяних державі. Про це повідомили у пресслужбі інспекції. Інспекція розраховала збитки на 204,2 тисячі гривень за нераціонально використовування комунальним підприємством водних ресурсів. Зокрема період з 10 по 23 … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР