Вчені виявили біля одеського узбережжя льодовикові зони

05 квітня 2021 р. 18:21

екологія

Деякі з найглибших частин Чорного моря все ще реагують на зміни клімату, викликані останнім льодовиковим періодом, який офіційно закінчився майже 12 тисяч років тому.

Аналіз покладів гідратів газу - в даному випадку метану, затриманого молекулами води, у твердій речовині, схожій на лід - виявив реакцію відставання в північно-західному районі Чорного моря, відомого як дунайський вентилятор, повідомляє Science Alert.

Разом з вимірами температури та іншими даними, свердловини газових гідратних родовищ виявляють, що рівні вільного метанового газу під морським дном ще не пристосувались до більш теплих умов, які вже панували на поверхні протягом тисячоліть.

Вчені намагалися визначити основу зони стійкості газогідратів (GHSZ) - найнижчої точки, в якій газові гідрати природним чином утворюються внаслідок температури, тиску та ряду інших факторів. 

Щоб знайти основу цієї зони, дослідники зазвичай звертаються до міри сейсмічного відбиття осаду, відомого як відбивач, що імітує дно, або коротше BSR. Однак попередні роботи виявили, що в цій частині Чорного моря існує дивна розбіжність глибин між BSR та основою зони стабільності газогідратів.

Проводячи свердловини до морського дна та вимірювання температури, дослідники дійшли висновку, що зона стабільності газогідратів пристосувалася до більш теплих умов протягом останніх тисячоліть - на що вказує підняття на більш високий рівень - але вільний газ метан та пов'язані з цим BSR все ще грають у «доганялки».

Причини цього можуть бути пов'язані з тим, що газоподібний метан все ще «застряг» нижче морського дна і може тільки дуже повільно підніматися самостійно.

Близько 20 тисяч років тому рівень води був приблизно на 100 метрів (328 футів) нижче в Чорному морі, що означає менший тиск на морське дно. Вода також була значно прохолоднішою. Що стосується вільного газу метану, то ці умови ще не змінились.

Як і будь-яке дослідження наслідків зміни клімату, це дослідження допоможе у подальшому кліматичному моделюванні. Наприклад, під Арктикою в даний час знаходиться величезна кількість родовищ газогідратів, і важливо знати, як вони можуть реагувати на підвищення температури в наступні роки.

Вчені підкреслюють, що їх висновки слід інтерпретувати обережно, маючи на увазі багато недосліджених факторів.

Нагадаємо, Держекоінспекція розрахувала збитки та пред’явила претензію на суму 1 мільйон 153 тисячі гривень КП «Вилківський міськводоканал», діяльність якого призвела до забруднення хімікатами ділянки, розміром 20 тисяч квадратних кілометрів.

Десятеро членів екіпажу судна Volgo Balt 179, що затонув 11 березня біля Румунії, ввечері 18 березня повернулися до Одеси.  

Другий помічник капітана Юрій Севера з Одеси розповів, що на цьому судні в море вийшов вперше. За його словами, аварія сталася вночі, коли судно було в Чорному морі.

У січні біля берегів Туреччини затонув інший суховантаж класу "Волга-Балт" - Arvin.  

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Департамент соціальної та сімейної політики облдержадміністрації пропонує внутрішньо переміщеним особам з комунальної установи «Обласний центр соціально-психологічної допомоги» для тимчасового проживання дві двоповерхові будівлі, за 10 кілометрів від Подільська Одеської області в селі Борщі.  Про це стало відомо під час наради в обласній адміністрації за участю урядового уповноваженого з прав осіб з … читати далi

Менше половини громадян (43,4%) читали конституцію України або окремі її положення, а змін до основного закону вимагають 65% опитаних. Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у травні 2021 року. Відповідаючи на запитання «Чи читали ви Конституцію України?», 9,6% українців зазначили, що уважно її читали та … читати далi

Еспертки проєкту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики» разом з пресцентром Paritet запустили чергову хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.   Упродовж тижня (7-13 червня 2021 року) експертки аналізували п'ять друкованих видань (газет «Вечерняя Одесса», «Одесская жизнь», «Одеські вісті», «Прес Кур’єр», «Чорноморські новини») та п'ять новинних сайтів («Думская», ІзбірКом, «Одесса-Медиа», «УСИ», «048.ua-сайт Одессы»). Серед десяти … читати далi

Попри те, що 31% учасник зовнішнього незалежного тестування цьогоріч не склали тест з математики, більшість абітурієнтів та студентів планують працювати у сфері роздрібної торгівлі, продажів та закупок та очікують зарплату на рівні 5-10 тисяч гривень.  Такі висновки зробили аналітику сервісу OLX Робота. За даними опитування аналітиків, найменше українська молодь планує свою кар’єру … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР