В Одесі розбиралися, чому не розслідуються злочини проти журналістів

17 вересня 2020 р. 20:29

ЗМІ медіа поліція

Пресконференція журналістів за участю представника уповноваженого з прав людини відбулася 17 вересня в Одесі.

Під час неї представники ЗМІ обговорили резонансні випадки порушення прав журналістів в Одесі та області, та як розслідуються усі ці випадки. 

Спікерами виступили: Віталій Матвєєв, член правління громадської організації «ПРОЖЕКТОР», керівник проєкту «Human Rights Clinic», адвокат, медіаюрист; Олександр Остапенко, представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в південних областях; Євгенія Генова, заступниця головного редактора видання ІзбірКом, комунікаційниця Одеської обласної організації Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України»; Михайло Штекель, кореспондент української служби «Радіо свобода»; Євген Вовк, член правління Одеської регіональної організації «Національна спілка журналістів України», розказали про розвиток подій цих справ, а також окреслили шляхи вирішення існуючих проблем в сфері медійного права.

Спікери зазначили, що поліція не поспішає розслідувати справи щодо нападу на журналістів, або перешкоджання їх професійній діяльності. 

Так Михайло Штекель розповів, що поліція майже нічого не робить задля притягання до відповідальності нападників, що штовхали його під час суду над мером Одеси.  

Євгенія Генова нагадала, що три роки тому головного редактора видання ІзбірКом Валерія Болгана не пускали на засідання погоджувальної ради і зазначила, що ця справа також лишилась без руху. 

«Сама ситуація прикра своєю систематичністю. Після усіх скандалів журналістів стали пускати на погоджувальну раду, але там перестали обговорювати важливі питання, що виносяться на сесію», - зазначила редакторка. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Представники Громадянської мережі ОПОРА розповіли те, як минув день голосування та ніч підрахунку голосів.  Координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області Анастасія Матвієнко та експерт Громадянської мережі ОПОРА в Одеській області Анатолій Бойко розказали про зафіксовані порушення виборчого законодавства у день голосування та під час підрахунку голосів. Експерти також надали оцінку виборчому процесу … читати далi

Представники Громадянської мережі ОПОРА проведуть пресконференцію щодо перебігу виборчої кампанії на місцевих виборах 25 жовтня в Одеській області. Координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області Анастасія Матвієнко та експерт Громадянської мережі ОПОРА в Одеській області Анатолій Бойко, розповіли про зафіксовані протягом жовтня порушення в рамках виборчої кампанії в Одеській області, агітаційну діяльність … читати далi

Виконавчий комітет Одеської міської ради за три дні до місцевих виборів зібрався на засідання.  Зазначимо, що це можливо останнє засідання виконкому в цьому складі, але не обов'язково.  В порядку денному, оприлюдненому пресслужбою муніципалітету, зазначено 21 питання, однак можливі зміни.  Наприклад, виконком планує внести на розгляд Одеській міській раді проєкту рішення «Про створення … читати далi

У неділю, 25 жовтня 2020 року, в Україні пройдуть місцеві вибори. Цього року через пандемію COVID-19 місцеві вибори будуть проходити за новими правилами, які дуже відрізняються від звичних. Так, заходити в приміщення виборчої дільниці потрібно тільки в захисній масці, у чергах дотримуватися дистанції 1,5 метра, руки обробляти антисептиком, а для голосування мати власну ручку. … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР