Як обрати якісні іграшки у подарунок дітям на Новий Рік

19 грудня 2021 р. 20:51

МОЗ

Зимові свята — час, коли ми обмінюємося привітаннями. І найбільше на ці дні чекають діти, бо під ялинкою чи подушкою завжди знаходять найбажаніші подарунки.

Що потрібно знати дорослим, щоб не нашкодити здоров'ю дитини та обрати якісну іграшку — Міністерство охорони здоров'я підготувало декілька порад.

Яскраво пофарбовані гумові чи пластикові іграшки можуть бути небезпечними для здоров’я дитини: до складу таких товарів може входити свинець чи інші шкідливі речовини. Наприклад, поліциклічні ароматичні вуглеводні (ПАВ), нонiлфенол, формальдегід, нікель, оловоорганічні сполуки, які можуть міститися в іграшковій продукції низької якості, можуть спричиняти різні захворювання, алергічні реакції, токсичні отруєння тощо. Щоб переконатися в якості іграшок для дітей, потрібно перевірити наявність знака відповідності за технічним регламентом. Якщо такого знака немає, добре обміркуйте доцільність покупки такого товару. Крім того, іграшки мають відповідати Державним санітарним правилам і нормам безпеки.

Дивіться також: Поради YouControl щодо безпечного шопінгу у "чорну п'ятницю"

Краще не купувати іграшки сумнівної якості на стихійних ринках — продукція невідомих виробників та несертифіковані товари — не найкращий подарунок. Окрім видимих небезпек (неякісна обробка, гострі деталі), вони можуть містити і приховані (токсичні речовини в складі виробу). Тому купуйте іграшки в перевірених спеціалізованих місцях продажу, де продавець може надати всю необхідну документацію, що підтверджує безпеку та якість.

При виборі іграшок варто зважати на їхню екологічність. Також потрібно обирати подарунки відповідно до віку та психофізіологічного рівня розвитку дитини. Наприклад, іграшки для малечі повинні бути достатньо великими, щоб їх не можна було проковтнути, вдавитися або травмуватися ними. Ті, що працюють від батарейок, повинні мати відповідні відсіки, закріплені гвинтиками — щоб діти не могли їх відкрити. Акумулятори та рідина для батарейок створюють серйозні ризики, якщо їх проковтнути: зокрема удушення, внутрішньої кровотечі та хімічних опіків.

Особливо ретельно слід перевіряти саморобні іграшки. Переконайтеся, що забавка достатньо міцна, щоб витримати жування й розтягування. В іграшках для найменших не має бути гострих кінців та дрібних деталей, стрічок довше 15 см, а також частин, якими можна защемити пальчики.

Іграшки, на яких діти катаються верхи (конячки-гойдалки та візки), мають бути обладнані пасками безпеки та бути достатньо стабільними й надійними, щоб дитина не перекинулася.

Як отримати грошову компенсацію за «бебі-бокс» після народження дитини

Отже, підсумуємо: перед покупкою уважно роздивіться виріб:

  • перевірте наявність знака відповідності технічним регламентам;
  • не обирайте дуже яскраво пофарбовані, полаковані іграшки;
  • уникайте покупки іграшок із гострими або жорсткими вістрями, шипами, стрижнями або гострими краями;
  • не варто купувати для дітей молодшого віку іграшки, які складаються з дрібних деталей, оскільки дитина може відламати та проковтнути;
  • уникайте іграшок, які мають відчутний запах;
  • не придбавайте для маленьких дітей забавки з магнітами або магнітними елементами;
  • якщо обираєте іграшки на батарейках, переконайтеся, що відсік для батарейок надійно закривається.

Це прості поради, які допоможуть потішити дитину безпечним подарунком і запобігти можливим неприємностям. Тож будьте уважні, коли обираєте новорічні подарунки, адже здоров’я малечі — у наших руках!

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Державна служба України з надзвичайних ситуацій підготувала для населення поради під час використання генераторів:     Купуйте лише сертифіковану продукцію і тільки в ліцензованих точках продажу. Уважно дотримуйтесь інструкцій виробника. Генератори та паливо повинні використовуватися тільки на відкритому повітрі на відстані не менше 6 метрів від вікон, дверей та гаражів.   … читати далi

Від 15 жовтня послуга обміну українського посвідчення водія стала доступною в Гданську, а від початку вересня надавалась у Варшаві. Як повідовляє пресслужба ГУ Нацполіції, за перші 2 дні, як послуга надається у Гданську, нею встигли скористатись 17 українців. Це безпрецедентна ситуація, що документи, які дають право керувати транспортними засобами однієї … читати далi

Завтра,  17 листопада 2022 року, набирає чинності урядова постанова від 28 жовтня 2022 року № 1220 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України». Проєкт постанови розробила Державна міграційна служба. За даними відомства, прийнятими змінами врегульовуються питання, які значно спрощують порядок оформлення … читати далi

Під час повномасштабної війни сотні українських родин прихистили переселенців з прифронтових та окупованих територій, довівши, що ми – справдні єдині. Аби допомога не била по гаманцю, держава розробила механізм компенсації за житлово-комунальні послуги. У межах проєкту «Громада Діє» команда ШоТам створила серію графічних інструкцій з порадами для громад та внутрішньо … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР