Як обрати якісні іграшки у подарунок дітям на Новий Рік

19 грудня 2021 р. 20:51

МОЗ

Зимові свята — час, коли ми обмінюємося привітаннями. І найбільше на ці дні чекають діти, бо під ялинкою чи подушкою завжди знаходять найбажаніші подарунки.

Що потрібно знати дорослим, щоб не нашкодити здоров'ю дитини та обрати якісну іграшку — Міністерство охорони здоров'я підготувало декілька порад.

Яскраво пофарбовані гумові чи пластикові іграшки можуть бути небезпечними для здоров’я дитини: до складу таких товарів може входити свинець чи інші шкідливі речовини. Наприклад, поліциклічні ароматичні вуглеводні (ПАВ), нонiлфенол, формальдегід, нікель, оловоорганічні сполуки, які можуть міститися в іграшковій продукції низької якості, можуть спричиняти різні захворювання, алергічні реакції, токсичні отруєння тощо. Щоб переконатися в якості іграшок для дітей, потрібно перевірити наявність знака відповідності за технічним регламентом. Якщо такого знака немає, добре обміркуйте доцільність покупки такого товару. Крім того, іграшки мають відповідати Державним санітарним правилам і нормам безпеки.

Дивіться також: Поради YouControl щодо безпечного шопінгу у "чорну п'ятницю"

Краще не купувати іграшки сумнівної якості на стихійних ринках — продукція невідомих виробників та несертифіковані товари — не найкращий подарунок. Окрім видимих небезпек (неякісна обробка, гострі деталі), вони можуть містити і приховані (токсичні речовини в складі виробу). Тому купуйте іграшки в перевірених спеціалізованих місцях продажу, де продавець може надати всю необхідну документацію, що підтверджує безпеку та якість.

При виборі іграшок варто зважати на їхню екологічність. Також потрібно обирати подарунки відповідно до віку та психофізіологічного рівня розвитку дитини. Наприклад, іграшки для малечі повинні бути достатньо великими, щоб їх не можна було проковтнути, вдавитися або травмуватися ними. Ті, що працюють від батарейок, повинні мати відповідні відсіки, закріплені гвинтиками — щоб діти не могли їх відкрити. Акумулятори та рідина для батарейок створюють серйозні ризики, якщо їх проковтнути: зокрема удушення, внутрішньої кровотечі та хімічних опіків.

Особливо ретельно слід перевіряти саморобні іграшки. Переконайтеся, що забавка достатньо міцна, щоб витримати жування й розтягування. В іграшках для найменших не має бути гострих кінців та дрібних деталей, стрічок довше 15 см, а також частин, якими можна защемити пальчики.

Іграшки, на яких діти катаються верхи (конячки-гойдалки та візки), мають бути обладнані пасками безпеки та бути достатньо стабільними й надійними, щоб дитина не перекинулася.

Як отримати грошову компенсацію за «бебі-бокс» після народження дитини

Отже, підсумуємо: перед покупкою уважно роздивіться виріб:

  • перевірте наявність знака відповідності технічним регламентам;
  • не обирайте дуже яскраво пофарбовані, полаковані іграшки;
  • уникайте покупки іграшок із гострими або жорсткими вістрями, шипами, стрижнями або гострими краями;
  • не варто купувати для дітей молодшого віку іграшки, які складаються з дрібних деталей, оскільки дитина може відламати та проковтнути;
  • уникайте іграшок, які мають відчутний запах;
  • не придбавайте для маленьких дітей забавки з магнітами або магнітними елементами;
  • якщо обираєте іграшки на батарейках, переконайтеся, що відсік для батарейок надійно закривається.

Це прості поради, які допоможуть потішити дитину безпечним подарунком і запобігти можливим неприємностям. Тож будьте уважні, коли обираєте новорічні подарунки, адже здоров’я малечі — у наших руках!

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Сьогодні, 26 січня, МОЗ України зареєструвало препарат для лікування COVID-19 «Молнупіравір» для екстреного застосування. «Молнупіравір» планують використовувати для інфікованих людей, які знаходяться у групах ризику, щоб убезпечити їх від переходу із легкого ступеня тяжкості захворювання до середнього та важкого. «Ми почали готуватися до чергової хвилі ковіду завчасно. Тому ще минулого року … читати далi

В Україні особи, які через складні життєві обставини, спричинені інвалідністю, віком, станом здоров’я, потребують надання якісних соціальних послуг за місцем проживання, а саме – надання соціальної послуги догляду вдома. Рravokator зібрав інформацію, хто має право на отримання цих послуг, що це за послуги та які документи потрібні, щоб їх отримувати. Ці послуги - це заходи, … читати далi

Фізичні та юридичні особи, а також нерезиденти, які мають у власності об'єкти нерухомості, мають сплачувати податок на нерухомість. "НВ. Бізнес" пояснює, хто та скільки має заплатити за нерухоме майно в Україні у 2022 році. Об'єкт та база нарахування податку на нерухомість Податок для власників житлової/нежитлової нерухомості для фізичних осіб розраховується за площу, що перевищує: 60 м² — для квартир; … читати далi

Покупки в Інтернет-магазинах вже не один рік впевнено витісняють традиційний шопінг та прогулянки по торговельних галереях, а з початком пандемії у світі придбання товарів в мережі стало просто необхідністю. Однак зі збільшенням асортименту, росте й кількість бажаючих так чи інакше наживитися на довірливих покупцях. Дивіться також: Як отримати компенсацію у випадку травмування через … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР