Як обрати якісні іграшки у подарунок дітям на Новий Рік

19 грудня 2021 р. 20:51

МОЗ

Зимові свята — час, коли ми обмінюємося привітаннями. І найбільше на ці дні чекають діти, бо під ялинкою чи подушкою завжди знаходять найбажаніші подарунки.

Що потрібно знати дорослим, щоб не нашкодити здоров'ю дитини та обрати якісну іграшку — Міністерство охорони здоров'я підготувало декілька порад.

Яскраво пофарбовані гумові чи пластикові іграшки можуть бути небезпечними для здоров’я дитини: до складу таких товарів може входити свинець чи інші шкідливі речовини. Наприклад, поліциклічні ароматичні вуглеводні (ПАВ), нонiлфенол, формальдегід, нікель, оловоорганічні сполуки, які можуть міститися в іграшковій продукції низької якості, можуть спричиняти різні захворювання, алергічні реакції, токсичні отруєння тощо. Щоб переконатися в якості іграшок для дітей, потрібно перевірити наявність знака відповідності за технічним регламентом. Якщо такого знака немає, добре обміркуйте доцільність покупки такого товару. Крім того, іграшки мають відповідати Державним санітарним правилам і нормам безпеки.

Дивіться також: Поради YouControl щодо безпечного шопінгу у "чорну п'ятницю"

Краще не купувати іграшки сумнівної якості на стихійних ринках — продукція невідомих виробників та несертифіковані товари — не найкращий подарунок. Окрім видимих небезпек (неякісна обробка, гострі деталі), вони можуть містити і приховані (токсичні речовини в складі виробу). Тому купуйте іграшки в перевірених спеціалізованих місцях продажу, де продавець може надати всю необхідну документацію, що підтверджує безпеку та якість.

При виборі іграшок варто зважати на їхню екологічність. Також потрібно обирати подарунки відповідно до віку та психофізіологічного рівня розвитку дитини. Наприклад, іграшки для малечі повинні бути достатньо великими, щоб їх не можна було проковтнути, вдавитися або травмуватися ними. Ті, що працюють від батарейок, повинні мати відповідні відсіки, закріплені гвинтиками — щоб діти не могли їх відкрити. Акумулятори та рідина для батарейок створюють серйозні ризики, якщо їх проковтнути: зокрема удушення, внутрішньої кровотечі та хімічних опіків.

Особливо ретельно слід перевіряти саморобні іграшки. Переконайтеся, що забавка достатньо міцна, щоб витримати жування й розтягування. В іграшках для найменших не має бути гострих кінців та дрібних деталей, стрічок довше 15 см, а також частин, якими можна защемити пальчики.

Іграшки, на яких діти катаються верхи (конячки-гойдалки та візки), мають бути обладнані пасками безпеки та бути достатньо стабільними й надійними, щоб дитина не перекинулася.

Як отримати грошову компенсацію за «бебі-бокс» після народження дитини

Отже, підсумуємо: перед покупкою уважно роздивіться виріб:

  • перевірте наявність знака відповідності технічним регламентам;
  • не обирайте дуже яскраво пофарбовані, полаковані іграшки;
  • уникайте покупки іграшок із гострими або жорсткими вістрями, шипами, стрижнями або гострими краями;
  • не варто купувати для дітей молодшого віку іграшки, які складаються з дрібних деталей, оскільки дитина може відламати та проковтнути;
  • уникайте іграшок, які мають відчутний запах;
  • не придбавайте для маленьких дітей забавки з магнітами або магнітними елементами;
  • якщо обираєте іграшки на батарейках, переконайтеся, що відсік для батарейок надійно закривається.

Це прості поради, які допоможуть потішити дитину безпечним подарунком і запобігти можливим неприємностям. Тож будьте уважні, коли обираєте новорічні подарунки, адже здоров’я малечі — у наших руках!

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Наприкінці квітня 2022 року омбудсман повідомила, що згідно з інформацією російських ЗМІ, з території України до рф було вивезено понад 915 тисяч осіб, з яких 170 тисяч - діти. Хтось виїзжає в рф добровільно, рятуючись від обстрілів та враховуючи, що деколи географічно територія рф ближче, ніж безпечні регіони України. Але … читати далi

Вторгнення росії в Україну змусило багатьох громадян переїхати за кордон, це стосується й вагітних жінок, невідомо коли вони зможуть повернутися додому чи хоча б у рідну країну, проте звертатися до лікарів знадобиться точно.  Тож юристка Одеської обласної організації "Комітет виборців України" Юлія Лісова підготувала пам'ятку для вагітних жінок, яка може … читати далi

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну тисячі українців втратили своє житло, і доки війна триватиме, на жаль, кількість руйнувань лише зростатиме. Однак держава в цьому випадку може допомогти громадянам. Адвокатка, правова радниця Громадського центру правосуддя Юлія Лісова підготувала консультацію з приводу як отримати компенсацію за своє пошкоджене житло. Основними нормативно-правовими … читати далi

Під час воєнного стану діють особливі правила перетину державного кордону, які за своєю суттю покликані спростити виїзд за кордон людям, які тікають від війни. З вказаними правилами можна ознайомитись в оновлених Правилах перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (далі … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР